Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    П.П. Това е по-скоро къртач, с възможност и за пробиване на дупки.
    Никак не минава за къртач. Удара му е никакъв - няма сила за къртач. Чист перфоратор си е - просто е по-тежък, което навява на асоциации с къртач.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      И моя сдаде там по същия начин, ама си го разглобих, и му натегнах гайката до откат.
      Къде се намира тази супер-пупер секретна гайка- там ли да развивам, където са червените стрелки или отдолу над мотора?
      Искам поне да го дотроша, да му разгледам съединителя и зъбчатките, да не ме е яд после, че го изхвърлям цял.

      Коментар


      • #18
        От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

        Тези машини са клонинги на едни Блек и Декер отпреди 30-ина години (когато Блек и Декер доизживяваше лаврите от покоряването на луната и още не беше окончателно фалирала). Тиражирани са във всякакви марки и цветове (брандове - да съм актуално лайфстайлен) и са едни същи. Големи кучета! Но не са къртачи, а са си перфоратори (концепция плътно от "епохата" си) - клас, къмто трите джаула (дет сега го докарват машини по осемстин грама) - въпреки авторитетният си вид.
        Проблемът е точно съединителя. Съединителят (съвсем аналогично на автомобилите), е след двигателя и преди трансмисията - т. е. не търси в тази вертикална цилиндрична част, а точно след нея - първият фланец в хоризонтална равнина след нея.
        Имах такава машина на име "Киндзо", която работи достойно и умря геройски след петнайсетина години (и намквиси декари картон).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

          Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
          Къде се намира тази супер-пупер секретна гайка- там ли да развивам, където са червените стрелки или отдолу над мотора?
          Искам поне да го дотроша, да му разгледам съединителя и зъбчатките, да не ме е яд после, че го изхвърлям цял.
          Развивай четирите болта, имаше там някаква зегерка май, ама съм забравил кое как беше.
          Абе не е космически кораб, с гледане и мислене ще го разбереш.
          И внимавай много кое откъде разглобяваш, и как е обърнато, че разглобяването е лесно, ама като дойде до сглобяване...
          Снимките само могат да помогнат.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

            Интересно, в по скъпи техни модели Райдер не слагат съединител

            Коментар


            • #21
              От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

              Аз ще го взема за 20 лева ако е наличен. Офис Еконт Бяла Слатина. Цветомир Василев 0886613653.

              Коментар


              • #22
                От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Интересно, в по скъпи техни модели Райдер не слагат съединител
                Моя съвсем успешно си строши допълнителната дръжка при опит да строши ръцете на баща ми, та не знам има ли или не съединител и колко е натегнат.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

                  Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                  Аз ще го взема за 20 лева ако е наличен. Офис Еконт Бяла Слатина. Цветомир Василев 0886613653.
                  Добре, утре на обяд го пускам или ако ти или приятел минава през Враца да ми звъннеш да му го дам, иначе доставката е 5-6лв. 0889047503.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

                    Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
                    Добре, утре на обяд го пускам или ако ти или приятел минава през Враца да ми звъннеш да му го дам, иначе доставката е 5-6лв. 0889047503.
                    Няма кой за съжаление пращай смело и безотговорно. Весели празници

                    Коментар


                    • #25
                      От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Моя съвсем успешно си строши допълнителната дръжка при опит да строши ръцете на баща ми, та не знам има ли или не съединител и колко е натегнат.
                      Няма съединител при моя райдер. Ролята му играе пружина под едното от зъбните колела на конусната предавка. Напъва - превърта - замазва и т.н. Аз съзнателно премахнах пружината да запазя колелото. А ръце имам две - по една от двата вида

                      Коментар


                      • #26
                        От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

                        Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                        Няма кой за съжаление пращай смело и безотговорно. Весели празници
                        Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
                        Добре, утре на обяд го пускам или ако ти или приятел минава през Враца да ми звъннеш да му го дам, иначе доставката е 5-6лв. 0889047503.
                        Правилно ли разбрах, че единият говори да му го ремонтират за 20 лв., а другия иска да го купува за 20 лв.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

                          Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
                          Aз явно няма да се справя с ремонта, докато къртих в банята си купих друг, по-скъп,
                          та ако някой иска да се пробва да го ремонтира, бих му го дал за 20 левa.
                          Мисля, че съвсем правилно се разбраха.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

                            То ще проличи, дано да няма грешка.

                            Макар че след оня лют спор какво значи "бутнато колче" в правилата на някакво състезание, вече всичко е възможно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Перфоратор Райдер- нещо олаби въртенето...

                              Продавам го на Цветомир Василев за 20 лв.
                              Може да не заключвате темата, че от утре той вече ще наднича за съвети.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X