Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГаражъТ a.k.a. The Man cave - съвети в строителството

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Здравей отново!Нали разбираш ,че трудно може да получиш адекватни съвети на база само написаното и сниманото. Без да се цитирам , или да прочета всичко към момента по темата / извинявай за което , но темата в един момент се разводни в излишни диалози/- все пак имаш ли проект за настоящите действия , който може да се обсъди? Някога бе споменал ,че архитект , конструктор са си свършили работата - може ли да я видим? /Разбира се и ВиК проектант ще трябва към екипа за повдигнатите въпроси. Бях ти споменал за едни разкривки /шурфове/ на основите за изясняване на даденостите. Може и вече да имаш идея в разрез какво е положението на основите - ми драсни ги тези разрези , да наемеш някой експерт / имаше някакви украинци ли бяха , но не останах с впечатление че са експерти, или себе си ако вече си достатъчно уверен , да се анализира проектното решение за евентуални пропуски. Пак мислиш около сградите да затваряш с баластра отгоре , не го ли обсъждахме че точно там не и е мястото на баластрата ... С декоративна баластра се отделят тревни площи от тротоари . Да не разбереш погрешно- прави впечатление , че след толкова усилия , още нямаш експертен план за действие , копаш тесни ивици и тепърва смяташ да се съставя такъв. Умишлено не ти пляскам един вертикален разрез на защита на основи от водещ производител ,защото си достатъчно грамотен и сам да ги намериш, и по-важното - това са унифицирани решения за ново строителство, при теб очевидно има и други обстоятелства.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси Алекс, прав си нямам все още адекватна подготовка, искам като спешно решение да изведа дъждовните води защото инак стават локви и наводняват и двете сгради, за нищо по-сериозно нито имам план, нито имам обследване и чертежи, нито адекватна компетенция.
      Конструктора аназлизира стени и покрив, нищо под нивото на пода не е гледал, това по задание, тогава нямах представа какво ме чака под земята.
      Решил съм да се махам от острова и търся временно закърпващи решения, реших да не набивам там пари, само козметични неща и спешни ремонти.
      Ще се подготвя адекватно по темата и ще продължим по-смислена дискусия, за сега си прав, че няма достатъчно информация и аз съм неподготвен към този момент.
      Отново благодаря за съветите и усилията да помагаш!

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X