Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едноетажна къща от кирпич.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хмм, типичното мислене на българина....

    Коментар


    • И на мен ми хареса идеята за използване на стария материял, вместо да се извозва, изхвърля и после да се кара нов.

      И също да помоля за технологията на производство на новите тухли.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • Технологията е измислена преди пове от 30 г. ,не помня в САЩ ,Китай или Индия !
        Аз само съм я взаимствал , а за останалото съм бил на проба -грешка през
        последните 15-20г.

        цитирам че мие по лесно:
        Описание:
        Пресованите земни блокове (ПЗБ) са друг вид формиране на блокове от непечена земна маса. ПЗБ могат да бъдат компресирани като блокове посредством ръчна преса или хидравлична (механична).
        Те се различават от кирпичените тухли по това, че предварително не трябва да се забърква сместа за цялост на блока. Тази функция се замества от компресията на приложената сила от пресата.

        Да доясня,
        овлажняване, раздрабяване на старите кирпичи ,добавяне на едри фракции до 10мм, кълцана слама
        /ако има нужда .,в стария кирпич ако не е престоял в двора 1 г . ( иначе става на тор ! и за лехите в двора ) , сламата в него не е мръднала ако ще и на 100г да е! /
        к-во на добавяни се определя от вида / съдърж. на глина в материала.!
        Разбъркване , и след това в машината и на др. ден на зида.
        Разтвора за зидане може и от същия матриал да се прави но слама ако има да е в мин.к-во .
        Ако няма стари , нова пръст , от изкопа / без хумус!!!!! / и пак така.


        тук има и по пдробни обяснения=


        http://asem.bg/%d1%82%d0%b5%d1%85%d0...8%d0%ba%d0%b8/


        По на зад в темата има и снимки на машината ми.
        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Ти с хората от цитирания линк ли работиш ?

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          ...

      • малко снимки по технологията ...


        и клипче към DOX.bg
        Прикачени файлове
        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

        Коментар



      • " #168.1
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Днес, 08:35
        Ти с хората от цитирания линк ли работиш ? "



        Не неработя с тях .
        Но се познавам с /някой от тях /,
        Общувам най вече с арх. Георги Георгиев.
        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

        Коментар


        • Аммм да карам по хронология.
          След събаряне и разчистване , естествено полагане на основите.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2563.jpg
Прегледи:678
Размер:768.6 КБ
ID:6819833


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2577.jpg
Прегледи:663
Размер:638.7 КБ
ID:6819832
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2692.jpg
Прегледи:676
Размер:677.1 КБ
ID:6819815 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2634.jpg
Прегледи:687
Размер:944.9 КБ
ID:6819816 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2636.jpg
Прегледи:675
Размер:991.0 КБ
ID:6819817 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2705.jpg
Прегледи:669
Размер:609.3 КБ
ID:6819818 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2706.jpg
Прегледи:664
Размер:768.9 КБ
ID:6819819 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2756.jpg
Прегледи:665
Размер:701.7 КБ
ID:6819822 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2767.jpg
Прегледи:666
Размер:673.4 КБ
ID:6819823 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2777.jpg
Прегледи:665
Размер:576.4 КБ
ID:6819824 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2781.jpg
Прегледи:667
Размер:513.4 КБ
ID:6819825 И малко хидро на основата . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2807.jpg
Прегледи:661
Размер:472.9 КБ
ID:6819831
          също така и термо мост на основата .
          Няма как да се мине без съвремените матриали / 21 век сме / ,
          Все пак основите на всякакво строителство са си най- важните.

          Прикачени файлове
          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

          Коментар


          • Между другата работа , по старата част на къщата имащше малък проблем -
            С годинете на необитаване , природата беше "отоворила " една дупка в стената от старите кирпичи / 2- 3 квадрата / и повредени 3 греди от гредореда .
            С 1 ден труд и отделени от съборената плевня материали , всичко се възстанови.
            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2673.jpg Прегледи:0 Размер:213.7 КБ ID:6819844


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2674.jpg Прегледи:0 Размер:312.3 КБ ID:6819851

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2679.jpg Прегледи:0 Размер:307.0 КБ ID:6819845 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2681.jpg Прегледи:0 Размер:462.1 КБ ID:6819846 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2677.jpg Прегледи:0 Размер:508.2 КБ ID:6819847 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2683.jpg Прегледи:0 Размер:587.1 КБ ID:6819848 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2688.jpg Прегледи:0 Размер:511.1 КБ ID:6819850

            Хубавото на всичко това е ,,че е ЛЕСНО поправимо.
            Прикачени файлове
            Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
            Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

            Коментар


            • Така ,
              като гледам за сега няма други по тази Тема .!
              Но пък за сметка на това ,,,Аз имам достатъчно материал за споделяне. И то от не един обект.
              Ще карам по етапно.
              След основи , трябва конструкция.

              малко третиране на материал.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2804.jpg
Прегледи:603
Размер:444.9 КБ
ID:6821685 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2803 - ¦Ъ¦-¦¬¦¬¦¦.jpg
Прегледи:1245
Размер:592.5 КБ
ID:6821686 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2809 - ¦Ъ¦-¦¬¦¬¦¦.jpg
Прегледи:602
Размер:762.8 КБ
ID:6821687

              Слепване на композитна греда , за премостване на 605 см в трапезарията! / гредата стана 640см .!
              Всички ми обясняваха ( вкл. и инж. конструктор ) КаК няма да стане , как щяла да провисне , и трябва да сложа метални / дв. "Т "/!!! с кмет колони ,и после да ги обличам с дърво и т н т.
              Или колона по средата !
              Само че тук конструктора бях АЗ.
              И на моя отговорност и по моя технология ,я направихме така.!


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2833.jpg
Прегледи:596
Размер:485.8 КБ
ID:6821688 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2832.jpg
Прегледи:596
Размер:465.4 КБ
ID:6821689

              Обработка и Монтиране.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2874 - ¦Ъ¦-¦¬¦¬¦¦.jpg
Прегледи:595
Размер:570.2 КБ
ID:6821696
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2860.jpg
Прегледи:600
Размер:428.6 КБ
ID:6821690 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2834.jpg
Прегледи:602
Размер:541.6 КБ
ID:6821691 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2847.jpg
Прегледи:590
Размер:450.4 КБ
ID:6821692 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2854.jpg
Прегледи:596
Размер:556.3 КБ
ID:6821693 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2896.jpg
Прегледи:608
Размер:722.3 КБ
ID:6821694 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2898.jpg
Прегледи:595
Размер:673.2 КБ
ID:6821695


              И към покривната конструкция.
              но със прави сачаци ( тук им казваме "сарайка " ) като на едновремешните къщи.
              Но повече заради засенчването на прозовците.
              Голяма разправия с монтажниците.



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2920.jpg
Прегледи:597
Размер:494.9 КБ
ID:6821697 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2947.jpg
Прегледи:598
Размер:453.9 КБ
ID:6821698 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2976.jpg
Прегледи:603
Размер:339.6 КБ
ID:6821699 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2960.jpg
Прегледи:590
Размер:450.9 КБ
ID:6821700

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3001.jpg
Прегледи:603
Размер:571.1 КБ
ID:6821701 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2996.jpg
Прегледи:597
Размер:543.6 КБ
ID:6821702 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2995.jpg
Прегледи:599
Размер:622.3 КБ
ID:6821703 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3045.jpg
Прегледи:589
Размер:422.2 КБ
ID:6821704
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2947.jpg
Прегледи:595
Размер:453.9 КБ
ID:6821705 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2972.jpg
Прегледи:601
Размер:474.1 КБ
ID:6821706


              Стаха много май.



              Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
              Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

              Коментар


              • Може ли малко повече информация за композитната греда. На снимката даже не се вижда ясно точно от какво сте я направили. Виждат се три рендосани талпи и две ивици шперплат между талпите. Само на лепилото ли се дуржи или е хваната тук таме и с винтове?

                Коментар


                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Какви винтове на слепена греда?!?

              • Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                Може ли малко повече информация за композитната греда. На снимката даже не се вижда ясно точно от какво сте я направили. Виждат се три рендосани талпи и две ивици шперплат между талпите. Само на лепилото ли се дуржи или е хваната тук таме и с винтове?

                ЕСтествено,, нямам тайни.
                5 бр 4 метрови талпи от 5 х30 / след гладене - 4.4 х 29 / и брезов шпертплат 15 мм с разминаване на надките . И не са челно допрени , а с дърводелско зарязване по вертикал на тлапите .Като на старите ъглови такива на гредите .
                Лепило ,стяги , торнадо винтове двупосочно / шахматно / докато е стегната .през 50-60 см .
                При положение че тва си беше Моя приумица , НЕ ми се рискуваше само на лепило.!
                Просто 1 ми вариант с шпилки и гайки , щеше ми отвори много доплн. работа да ги скрия после.
                А и после видът и трябваше да го състаря малко , а да не се виждат разни мет. глави или отвори макар и запълнени.!


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2856.jpg
Прегледи:557
Размер:512.3 КБ
ID:6821897

                Тук всъщност още не е дообработена .
                Ами това е .

                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                Коментар



                • Такаа,
                  май съм се поотплеснал .! Но като виждам големия интерес и многобройните въпроси , мога спокойно да продължа .
                  Така или иначе съм почнал , да я довърша поне.
                  Имаме конструкция , трябва да има и покрив мисля.?

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3054.jpg Прегледи:0 Размер:543.2 КБ ID:6829793
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3079.jpg Прегледи:0 Размер:700.8 КБ ID:6829794
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3120.jpg Прегледи:0 Размер:683.1 КБ ID:6829788 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3135.jpg Прегледи:0 Размер:587.3 КБ ID:6829792 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3190.jpg Прегледи:0 Размер:435.3 КБ ID:6829789
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3186.jpg Прегледи:0 Размер:476.5 КБ ID:6829791
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3177.jpg Прегледи:0 Размер:450.2 КБ ID:6829786


                  Между това , по задание трябваще да се направи 1 декоративна / и работеща естествено / Камина в трапезарията , и за да се "вързва " в обстановката , реших да е със стари еденични тухли "купени" от старата срутена постройка !
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3197.jpg Прегледи:0 Размер:373.1 КБ ID:6829795

                  Е , Малко обновяване беше нужно ..

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3199.jpg Прегледи:0 Размер:741.0 КБ ID:6829796

                  После се почна , Няма как трябваше ми комин който да изведа на покрива .
                  Понеже знаех какво е да изваждаш нов комин през вече направен покрив , тавани и всичко . Филма става голям !


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3322.jpg Прегледи:0 Размер:535.3 КБ ID:6829798
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3343.jpg Прегледи:0 Размер:580.6 КБ ID:6829800 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3352.jpg Прегледи:0 Размер:804.2 КБ ID:6829799
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3370.jpg Прегледи:0 Размер:328.5 КБ ID:6829801

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3489.jpg Прегледи:0 Размер:414.3 КБ ID:6829802

                  Малко детайли преди започването на зидарията с новите преработени и Пресовани "кирпичи" / ПЗБ.!

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3366.jpg Прегледи:0 Размер:642.7 КБ ID:6829804 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_3365.jpg Прегледи:0 Размер:717.2 КБ ID:6829805
                  IMG_3387.jpg



                  Станаха достатъчно мисля ... за сега.

                  Прикачени файлове
                  Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                  Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                    ... Но като виждам големия интерес и многобройните въпроси , мога спокойно да продължа .
                    ....
                    С огромен респект към размаха, който само ме кара да завиждам незлобливо:

                    Това чудо с архитектурен проект ли се прави?
                    С какво зидате тухлите на камината? (Аз не бих бил спокоен да са залепени за дървената конструкция без изолация или поне не видях а преди 40 години гасих пожар в старата ни къща от подобни допирателни към комина)

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

                      С огромен респект към размаха, който само ме кара да завиждам незлобливо:

                      Това чудо с архитектурен проект ли се прави?
                      С какво зидате тухлите на камината? (Аз не бих бил спокоен да са залепени за дървената конструкция без изолация или поне не видях а преди 40 години гасих пожар в старата ни къща от подобни допирателни към комина)
                      ,, Радвам се .Вече си бях помислил че сам си пиша и си отговарям.!!

                      Ще караам По реда на въпросите :
                      Това " Чудо" ,, беше една стара полу съборена кирпичена плевня / за добитък и стопански материали/
                      която трябваше да се преустрои. / в по горните снимки се вижда./То животни никой не гледа вече , та за това новата вече да е за Хора.
                      Проекта за това е МоЙ ,,/ след като уточнихме разпределенията /, както и цялата концепция от основите до ключа. Понеже използваме съществуващата постройка ( а нея я има вече на скицата ) , минахме като Ремонт на съществуваща такава.!
                      За щастие нямах "добросъвестни съседи " и не съм имал "особенни проблеми." !! ( само Бетонирах на комшията мястото където си вкарваше буса на гърба на къщата за моя сметка и миряся ) .
                      За този тип строителство не ми беше нужен архитект ! Такъв да е на " ТИ " с материята ,, само 1 познавам и с него си обсъждах намеренията дистанционно ..!
                      Конструктор за дървени констр. също ! ( най вераятно щяха ми наблъскат едни сечения и растери , и метални профили сигурно ..!)
                      Всичко от основи, конструкции , техники и детайли съм си ги чертал и мислил сам . Е и доста неща съм
                      ги обсъждал с мой колега / стр. техник с по голям опит / основно в изчсл. по основи и дърв. костр. , Но всички останали техники са моя приумица . Даже и неща които НЕ бях правил , но ги "виждах" как да се направят ,, с разни премеждия ги осъществих. ( това по на татък .! )

                      Тухлите за камината са зидани с шамотен разтвор в горивната част . Останалите с варо-циментен такъв.
                      между гърба на камината и дървената к.ция има разстояние . НАПЪЛНЕНО е със глинения разтвор от зидарията на блокчетата. ( Глината НЕ гори !!! ) Комина е измазан с разтвор ,от гредореда до
                      шапката през покривните ребра допълнително сопакован с 3 см кам.вата ,шпаклована и мазилка, а между гредите на гредореда , допълн. уплътнен с КАЛ + слама..
                      Ако някой успее да запали окаляна и натъпкана слама ,, да каже как става.!? Аз не знам.


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3491.jpg
Прегледи:409
Размер:642.1 КБ
ID:6830049
                      Това е от Горивната част на каминат и зад комина до гредореда. е напълнено на 5-6 см !
                      Май нямам др снимка на горе.!?
                      Мисля че съм предвидил важните детайли и моменти в процеса на строителството.


                      п п
                      приемам въпроси , критики всякакви.
                      Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                      Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                      Коментар


                      • Може да се заблуждавам от снимката, но на покрива фолиото... изглежда като хоризонталните редове да са редени от горе надолу, съответно застъпването е на обратно?
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • genadi.tsvetkov
                          genadi.tsvetkov коментира
                          Редактиране на коментар
                          Същото видях и аз,и се вкарах в размисъл,каква може да е причината.

                        • icerunner
                          icerunner коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ами надявам се, че снимката заблуждава. Друго разумно обяснение трудно може да се намери

                        • Asen Kushlev
                          Asen Kushlev коментира
                          Редактиране на коментар
                          И на мен ми се видя наобратно.


                      • Ами , поувеличете си снимката !
                        Между първите 2 летви , ( Които се виждат ) последното руло на билото е цяло! свършва на 140 см!!!!
                        И се ВИЖДА подгънато на горе !
                        А долното е застъпано на първите 10 см ./ не се виждат ./ !
                        Пък който както го вижда , така е.

                        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                        Коментар


                        • icerunner
                          icerunner коментира
                          Редактиране на коментар
                          Прав си! Трябва си вглеждане за да се види. Извинявам се за несъстоятелния си пост.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X