Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фасадна боя - каква ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фасадна боя - каква ?

    Тази есен направих мазилка на една част от къщата 9 квадратни метра. Мазилката е върху изолация 5 см. и е със мрежа и стандартни материали. Получи се добре. Според мен се нуждае от фасадна боя за да е по-устойчива на зимно овлажняване и впоследствие замръзване.
    Избора на фасадни бои, обаче е огромен, а нямам никакъв опит.
    Имам следните изисквания. При страничен валеж на дъжд, боята да изолира и да допуска възможно най-малко влага в мазилката. Да е относително пластична, тоест да издържа на случайни чуквания и да не се пука. Да се нанася с мече, да съхне бързо, че остана един възможен ден до началото на зимата - Неделя.
    Моля за съвет ? - Благодаря
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    От: Фасадна боя - каква ?

    Силиконова фасадна боя само да не е оргахимска
    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

    Коментар


    • #3
      От: Фасадна боя - каква ?

      У наше село казват, че е най-добра гръцка фасадна боя с цена на кг. за светлите тонове 11,50 лв.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Фасадна боя - каква ?

        Тези дни направих изолация на моята къща и избрах "силикон + " на една Русенска фирма.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #5
          От: Фасадна боя - каква ?

          И подходящ грунд преди боята препоръчвам. Ако си правил скоро изолацията, дали лепилото и шпакловката са изсъхнали добре...
          Аз съм доволен от продуктите на една варненска фирма, но не знам дали се намират по вашенско.

          Коментар


          • #6
            От: Фасадна боя - каква ?

            От разглеждане до сега видях, че боите са 3 основни вида - Акрилна, Силиконова, Полимерна. Сякаш най-добре е Силиконова. Забелязвам 2 големи групи. Едните се наричат мазилки, но пак се полагат с четка или валяк, другите - бои. При първите разходната норма е литър за (2 до 2,5) кв. метра. За другите литър за (10 до 12) кв. метра. Явно ще избера първия вид, вероятно са доста по-гъсти. Но и ще покриват по трайно. Съображението за Грунда - също е добро.
            Последно редактирано от Nik Nikolov; 16-11-17, 10:52.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              От: Фасадна боя - каква ?

              Силиконовата е ОК. У нас изолацията отвън я мазаха с някаква българска алпинистите...седма година не изглежда нещо да се е променило.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Фасадна боя - каква ?

                Вероятно ще избера да нанеса грунд с пистолет сгъстен въздух, хем да си изпробвам новата придобивка купена под влияние на темата : "техника от Лидл", а боята да се нанася с мече. Ще видим, само да не вали в Неделя.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  От: Фасадна боя - каква ?

                  А защо ти е влагоустойчива боя? Нали стената няма да може да диша - става дума за къща.
                  Ти би ли стоял непрекъснато с дъждобран върху дрехите?
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фасадна боя - каква ?

                    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                    А защо ти е влагоустойчива боя? Нали стената няма да може да диша - става дума за къща.
                    Ти би ли стоял непрекъснато с дъждобран върху дрехите?
                    Сега като четох много по темата разбрах че има боя, която не пропуска дъждовна и пряка вода, но осигурява дишане на стената. Доколкото може да се вярва на рекламни каталози - разбира се. В "наше село" има много вятър и никога няма отвесен дъжд, винаги бие в стените.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фасадна боя - каква ?

                      Ник, паропропускливост и водопропускливост са двата термина. И са различни неща. Обичайния домашен силикон например (ако помня добре) има паропропускливост, нищо че не пропуска вода. Та и с боите така. До сега не съм попадал на акрилна, дето да няма паропропускливост например.

                      ...не че съм толкоз вещ по въпроса де. Може и да съм написал някоя глупост.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фасадна боя - каква ?

                        Обсъждаме разбира се. Ако имаше някой профи да каже. Защото има доста голяма терминологична разлика при различните производители.
                        Да не говорим за западноевропейските, които се предлагат тук - те не посочват никакви конкретни параметри. Има само епитети: Превъзходна, дълготрайна...
                        Но като си спомня, как са им боядисани къщите, много е вероятно да са по-добри боите. Предлагат се тук на пазара, белгийска и английска, освен множеството наши и една гръцка и словенска.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фасадна боя - каква ?

                          Няма да учудя. ако при нанасяне на боя в истинскя смисъл на думата - с валяк/мече/ излязат на показ. евентуално недостатъци на мазилката.
                          За 9 квадрата не е болка. зависи и колко ще се виждат и дали ти пука.
                          Когато трябваше да избирам. беше за цялата къща и предпочетох силиконова мазилка която се нанасяше с нещо като "маламашка" - популярно "влачена".
                          Релефа крие дефектите. но пък задържа мръсотия.
                          Безпроблемно се мие с водоструйка.
                          За 10 години само се уверих. че избора е бил правилен. понеже живея в гората и е доста влажно.
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фасадна боя - каква ?

                            Ето малко снимки от свършената работа.Това е окончателния резултат.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagehouse001.jpg
Прегледи:1
Размер:213.1 КБ
ID:5772856
                            Първо опитах с мече. Силиконовия грунд, не запълва неравностите.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagehouse002.jpg
Прегледи:1
Размер:163.8 КБ
ID:5772857
                            А има нужда, защото ето как изглежда стената след дъжд.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagehouse003.jpg
Прегледи:1
Размер:244.4 КБ
ID:5772858
                            Определено, нямах време да изчакам стената да изсъхне. Понеже разредих силиконовия грунд с вода, за да може да се нанася посредством пръскане
                            се надявам, че все пак ще се захване, там където е подлизнала водата. Н
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagehouse004.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5772859
                            После с пистолет се нанася грунда. Напръсканото прониква в дълбочина и повърхността става с доста здрава коричка.
                            Нанесох 2 ръце грунд.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagehouse008.jpg
Прегледи:1
Размер:287.8 КБ
ID:5772861
                            Този компресор, макар и с 50 литрова бутилка се оказа доста слабичък, Но пък поддържа около 3 атмосфери, при работа.
                            Точно колкото иска Лидълският пистолет за боя. Инак автоматиката спира компресора на 8 атмосфери.
                            Но с първите 2 струи, се закрепват 3 атмосфери и с леки паузи, държа около това налягане.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagehouse010.jpg
Прегледи:1
Размер:282.3 КБ
ID:5772862
                            И така напръскването беше успешно.
                            2 ръце - грунд, през 2 часа и една ръка боя ( силиконова ), на другия ден.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagehouse016.jpg
Прегледи:1
Размер:259.7 КБ
ID:5772863
                            Отделно трябва да се занимая с фугите на плочките, които формират стрехата.
                            Самите плочки, надстърчат 2 сантиметра, но нямах идея как да направя нареза за откапник.
                            Надявах се, че поради ъгъла на скосеност, няма да връщат дъждовна вода до стената, все пак са на 98 градуса,
                            спрямо вертикалните стени, гледано от горе. Но не би !!!
                            Връщат и за още питат.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-11-17, 12:45.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фасадна боя - каква ?

                              Прекалено малко е 2 см за водооткапване с плочки. Спомена, че стената е изложена на насрещни валежи и това би ти създало проблеми след някое си време, си мисля.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X