Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детектор за напрежение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Детектор за напрежение

    Някой знае ли как се калибрират детекторите за напрежение и в частност Schneider Electric IMT23004?

  • #2
    От: Детектор за напрежение

    Ако има тест бутон - натисни и задръж.
    За IMT23005 поне така пише, че се прави.

    Аз имам бош, за него пише, че се калибрира автоматично.
    Вероятно при включване.

    За всеки уред е индивидуално и го пише в инструкцията.


    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      От: Детектор за напрежение

      Ами, за съжаление инструкциите ги нямам, иначе първо там щях да прочета, разбира се. И аз намерих информация, че се задържа копчето "тест", но то се задържа и когато търсиш. Пък и кога, къде да го задържам? На стената ли, неподвижно ли трябва да бъде? Изобщо, как точно става работата.

      Коментар


      • #4
        От: Детектор за напрежение

        Без да познавам точно тоя модел,задържаш във пространството където няма със сигурност напрежение,отчетената стойност я взема за опорна,и всичко над нея е логическа единица
        Постоянно купуваме подобни,даже колегата току ми звъни от магазина че нямат наличен точно модела който ни трябва,няма да е лошо да спретнем една тема със подобни детектори.Тест сравнение ,предимства и/или недостатъци.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Детектор за напрежение

          Ами в документацията на този, който намерих не пишеше нищо конкретно.
          Само да се натисне и задържи, при което просто изпиуква 2 пъти.
          Аз иначе наскоро купувах един Bosch GMS 120 но почти не съм го ползвал, така, че почти нямам пректически опит с това.
          В момента съм го дал на приятел, който прави ремонт за да си дири кабели с него.
          Стигнах до изведа, че не може да се разчита на разпознаването черен/цветен метал.
          Освен това май трябва практика за да се работи с това. Дори и да се прочете мануала.
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От: Детектор за напрежение

            Преди години разбрах, че не е за всякакви ръце. И се оказа, че колкото е по- скъп, толкова по- големи пакости може да направи използващия го.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Детектор за напрежение

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Преди години разбрах, че не е за всякакви ръце...
              Това същото го чувам вече от няколко различни места като мнение.
              Трява да се научи човек да го ползва и май за всички е валидно.
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Детектор за напрежение

                Преди малко се прибирам от обект.Два дни звъним кабели положени във оловни тръби вътре със хартия напоена със масло или нещо подобно.Кабелите са 1 кв.мм едножилни .Инсталацията е правена около 1963 г.Проблема е че инсталацията е правена като звънчево разговорна със някакви уникални слушалки които заслужават да стоят в музей.От инсталацията се очаква да стане нещо съвсем друго.Имаме 96 единични кабела червен и син от звънчевата инсталация и още 98 извода за разговорната уредба по апартаментите.Връзките по разговорната така и не ги намерих,но те не ми и трябваха.Наложи се по звънчевата инсталация да пренавържа 10 кутии със 10 двуцветни кабела които излизат от стената ,3 или 4 от кутиите нямаше шанс да бъдат намерени,наложи се без да знаем реалната схема на съществуващата система да начертаем това което знаем,това което не знаехме,се наложи да начертаем по пътя на логиката.Оказа се че почти не сме сбъркали,а там където сме сбъркали,ни разказа играта два дни.Всъщност някогашния изпълнител е връзвал кое както му дойде без да спазва никаква последователност освен да звъни,ама това че на единия апартамент подава в паралел на горния бутон а на другия в паралел на звънеца е без значение,нали звъни.Да ама ние монтираме адресируеми цифрови устройства и не става така.

                Та за откриване на кабелите ползваме няколко у-ва , най-много сме доволни от mastech 6812



                Ползваме Абсолютно същото устройство само че не е мастеч и е жълто,за никакъв Чеп не става.
                Като казвам че ползваме пет-десет такива,ако по време на тест им пуснеш 220 волта,им умира един чип който се намира но се чака доставка.Жълтия пищи на всички кабели в радиус 20-50 метра...не върши работа.
                Ползваме и други търсачи на кабели в сноп ,като се сетя ще пиша.
                Иначе детектори като на автора на темата ползвам 3-4 или повече вида,като цяло вършат работа за кабели или кабели под напрежение.Като цяло тестерите на mastech вършат работа.Ако някой има наблюдение върху други проверени търсачи на кабели в сноп ,моля да пише,ще съм благодарен.

                Искам и читав тестер за Лан кабел.Във момента ползвам един такъв който е над 700$ и имам проблеми със него.Понякога на трасе над 30 метра дава че кабела е срязан....а кабела е читав и даже работи.Понякога и на 80 метра мери вярно.
                Последно редактирано от Roninn; 13-11-17, 20:07.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Детектор за напрежение

                  Мислех, че става въпрос за устройство тип "детектор" на "нещо".
                  Кабел, арматура, ППН тръба...
                  Ако говорим "тельове" и система тип "сендър"/"рисивър" задачата е много по-проста.
                  И по-евтина.
                  Това за което пита автора обаче не такъв уред.
                  Аз поне с такова убеждение останах!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    От: Детектор за напрежение

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Мислех, че става въпрос за устройство тип "детектор" на "нещо".
                    Кабел, арматура, ППН тръба...
                    Ако говорим "тельове" и система тип "сендър"/"рисивър" задачата е много по-проста.
                    И по-евтина.
                    Това за което пита автора обаче не такъв уред.
                    Аз поне с такова убеждение останах!
                    Предложих да развием темата за този тип устройства и както си разбрал,прекрасно съм наясно какво пита автора.Относно предавател приемник безжичен ,нещата съвсем не са прости ,даже въобще
                    Все пак търсим кой точно от 80 кабела търсим,смотаните свирят на всички ,да не споменавам че търсения кабел е достатъчно да е допрян до някой друг и този друг свири все едно е правилния.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Детектор за напрежение

                      Централна и местна батерия, трябват ти само два верни, ако им пуснеш променливо се намират с детектора, но нали не това е целта, а той да каже. Няма компрометиран рекордоман или бергманови тръби. Да не се бърка с масл.кабели за ВН.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Детектор за напрежение

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Централна и местна батерия, трябват ти само два верни, ако им пуснеш променливо се намират с детектора, но нали не е целта. Няма компрометиран рекордоман или бергманови тръби. Да не се бърка с масл.кабели за ВН.
                        Проблема е че кабелджиите от всички кабелни телевизии са минали през същите тръби,както знаем ,когато се трият два кабела,този който стои на място се протрива за секунда две,а този който трие ,няма никакъв белег дори.Та кабелите са протрити ,извадихме тези за които бяхме сигурни.Напрежение не можем да пускаме по никакъв начин ,най малкото в процес на монтаж не можем да разкачваме десетки устройства за да проверим един кабел.
                        Променливия ток е смърт за нашата електроника.Обикновенно нашите техници правят най-големите бели когато боравят със АС
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Детектор за напрежение

                          Хвърлил съм око на това,но предвид цената ,искам да го пробвам или някой да даде преки впечатления от работата му.

                          https://youtu.be/URJ1NPDCAFA

                          Тук има още по впечатляващ тест.

                          https://youtu.be/NByXr9Hdz0E
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Детектор за напрежение

                            За туй си мечтаем за нещо да намира нищо, но няма. Има гърбене.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Детектор за напрежение

                              Аз имах предвид нещо простичко като първият тип, който си показал.
                              От познат съм чувал добри неща за търсене на кабел с такива, при които можеш да подадеш сигнал.
                              Но простичкият тип...

                              За тези последните ми се струва, че ще ми трябва висш0 а не просто да се науча да ги ползвам.
                              И според мен той е съвсем прав:

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              ...И се оказа, че колкото е по- скъп, толкова по- големи пакости може да направи използващия го.


                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X