Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Актернативни панти за врата на панелка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Актернативни панти за врата на панелка.

    Както става ясно от заглавието, някой монтирал ли е някаква алтернатива на стандартните панти на стандартна соц врата на панелка?
    Случаят е такъв, че на горната панта, шпилката се е изнизала от вратата, като гнездото (отворът) се е поразкъртил.
    Мисля за вариант за набиване на някакво кръгло дръвце залепено с лепило за дърво и разпробиване и навиване на пантата наново.
    Но ако някой знае някакъв друг чалъм, ще бъда благодарен, да сподели.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Актернативни панти за врата на панелка.

    Купуваш ли лепило от типа "течен пирон", пълниш дупката, вкарваш пантата и ще живее още сто години.

    Подобни лепила има на всички известни фирми, основната разлика е времево. По-скъпите стягат за минути.




    или бюджетен вариант

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moment_promo.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5771853
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: Актернативни панти за врата на панелка.

      Старата врата у нас си я спомням откак бях дете. Все провисваше, не се затваря, стърже някъде, баща ми като теб искаше-да напълни там с нещо, то не бяха лепила, цимент, трупчета, уплътнени с памук и Ц200...в коридора се разхождаха пингвини зимата....Когато станах достатъчно голям, един ден ми писна, купих 4 регулируеми панти, разпробих касата, сложих в дупките нит гайки, монтирах пантите към касата, после оразмерих къде ще са откъм вратата, пробих, монтирах, регулирах и въпроса приключи натам докато това беше врата. Ебаси чудото, 16 или 17 години мъки, щото няма кой да се хване и да свърши за два часа работа. Точно по поговорката, че децата на обущаря ходят боси. Недей тръгва по тоя път и ти. Направи го както трябва.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Актернативни панти за врата на панелка.

        Днешните лепила, нямат нищо общо с "памук и ц200". Примерно мантинелите се монтират с подобно лепило. Анкери за осигуряване на катерачни маршрути също се монтират посредством запълване на отвора с лепило и поставянето на анкера вътре. И какви ли не отговрони неща се монтират посредством само лепило.

        Иначе алтернативи да искаш.

        Касата на панелките е метална, пантата също е метална. Ако е станал достатъчно голям и му е писнало, може да купи/везем назаем или да си има електрожен/аргон/телоподаващо и да завари пантата за касата.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Актернативни панти за врата на панелка.

          То откъм вратата му е проблема, доколкото разбрах-извадила се е от вратата, а не от касата.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Актернативни панти за врата на панелка.

            Още по голям плюс тогава за лепилото, запълвайки напълно кухината тамън ще заздрави и конструкцията на вратата, . Бързо, лесно и ефективно.

            Иначе си е голяма разправия, да махнеш двете панти от касата, което също не е лесно, и в доста случаи след две-три счупени платна от ножовка, се принеждаваш да търсиш ъглошлайф за да ги отрежеш. С което действие ще ....мамата на касата, от гледна точка на красота. После да прецениш каква панта ти трябва, да я купиш, да пробиваш каси предполага наличие на бормашина, поставяне на нит-гайки, наличие на нитачка. Вратата трябва да се зареже за новите панти ........ И ако ръцете не растат баш от правилното място, шанса, че нещата ще се получат клонят към нула.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: Актернативни панти за врата на панелка.

              Ръцете излизат от правилното място, но наистина разправията е голяма.
              Днес минах покрай крепежния магазин с намерение да търся точно такова лепило, но беше затворено.
              Проблемът с това лепило е, че ще ми трябват 5 грама и остатъка ще отиде от висене в някой шкаф, но наистина е най-доброто решение. Утре ще видя.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Актернативни панти за врата на панелка.

                Става и с поксипол-пробвано.
                Трагичното не е смъртта, а животът, който
                хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                Чарлз Буковски

                Коментар


                • #9
                  От: Актернативни панти за врата на панелка.

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Проблемът с това лепило е, че ще ми трябват 5 грама и остатъка ще отиде от висене в някой шкаф, но наистина е най-доброто решение.
                  Това ти е най-малката грижа - като си купиш от него веднъж и ще установиш, че постоянно ти трябва. Пък и струва нещо като десетина лева (флакон от формата на силиконите за шприц) и да отвиси, голям праз.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Актернативни панти за врата на панелка.

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Старата врата у нас си я спомням откак бях дете. Все провисваше, не се затваря, стърже някъде, баща ми като теб искаше-да напълни там с нещо, то не бяха лепила, цимент, трупчета, уплътнени с памук и Ц200...в коридора се разхождаха пингвини зимата....Когато станах достатъчно голям, един ден ми писна, купих 4 регулируеми панти, разпробих касата, сложих в дупките нит гайки, монтирах пантите към касата, после оразмерих къде ще са откъм вратата, пробих, монтирах, регулирах и въпроса приключи натам докато това беше врата. Ебаси чудото, 16 или 17 години мъки, щото няма кой да се хване и да свърши за два часа работа. Точно по поговорката, че децата на обущаря ходят боси. Недей тръгва по тоя път и ти. Направи го както трябва.

                    Ако баща ти се е мъчил по времето на соца, не знам какво се чудиш. Тогава нямаше НИЩО по магазините освен цимент и гипс, ако имаш късмет обаче.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X