Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полимерни керемиди?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
    От: Полимерни керемиди?

    Нарочно наблюдавам покрив от такива, вече са на осем години. Това лято собственика /120 кг/ се разходи спокойно по покрива без притеснения. Не посмя да подскочи, защото не си вярва на конструкцията отдолу. Произвеждат такива много близо до мен и бях решил да слагам с цел олекотяване на покрива. Но излязоха полиуретановите панели с керемидообразен фасон, та сега съм раздвоен кое да избера. С керемидите е по-красиво, ама панелите по-лесно се монтират, по-леки са и носещата им конструкция е по-проста.
    В крайна сметка на какво се спря?
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      ... панелите по-лесно се монтират, по-леки са и носещата им конструкция е по-проста.
      Товароносимостта на конструкцията на покрива се определя най-вече от възможното натоварване от сняг. На фона на последното теглото на покритието е доста малко като %.

      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        Аз сложих бетонови брамак, пластмасовите ги отказах защото горят.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #19
          Заложил съм такива на две навесчета и ги чакам да се опекат...
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • markoni_a
            markoni_a коментира
            Редактиране на коментар
            Ако са на южен склон ще се опекат за 7-8 години. Моите за толкова се опекоха. Тотал щета !

        • #20
          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

          Товароносимостта на конструкцията на покрива се определя най-вече от възможното натоварване от сняг. На фона на последното теглото на покритието е доста малко като %.
          Носещата конструкция на покрива не винаги се припокрива с носещата конструкция на покритието му. Често е различна при леко и при тежко покритие. В единият случай определяща се явява носимоспособността на натиск, в другият не по-малко важна е якостта на опън(подемна сила от вятър).

          Коментар


          • #21
            Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение

            В крайна сметка на какво се спря?
            На полиуретанови панели с класическата форма на гофрите - изпаднаха ми без пари, демонтирах ги при една от поредните реконструкции на един от клиентите. Шамар да е - аванта да е.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #22
              Видях някъде в предходните теми въпроси за Полимерни керемиди. Произвеждат ги в Монтана. Имам страшно негативен опит с такива. През 2014 - 2016 си направих два покрива на къщи и един гараж с полимерни керемиди. Преди 2-3 дни гледам на гаража счупена керемида, викам си кво толкова ще я сменя. Гаража е нисък качих се и за свои ужас установих че част от полимерните керемиди да тотална щета. При най-малкия натиск се разпадат. Сега ме е страх да се кача на покривите на къщите щото вероятно ще намеря същото. Сега започвам да мисля за подмяна на всичките керемиди на двата покрива на къщи и гаража. И това след по-малко от 10 години от основен ремонт.

              Та които се интересува от полимерни керемиди - конкретно произвежданите в Монтана са пълен боклук - годност по-малко от 10 години!

              Коментар


              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Ама как ? Искаш да кажеш че са станали крехки и се трошат като вървиш по тях ли? И според теб причината е слънцето? Просто ги е опекло здраво и са станали трошливи?

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X