Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горивна камера на пелети, с въздуховоди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горивна камера на пелети, с въздуховоди

    Здравейте, колеги!

    Става въпрос за следното затруднение - не мога да намеря български производител за горивна камера (камина за вграждане), която да работи на пелети и да е с въздушна риза.
    Има вариант за италиански, по 5-6 бона, но не ме устройва.
    При положение, че горивна камера за вграждане, с възд. риза, но на дърва и въглища е около 2 000 лв. - какво ще ме посъветвате:

    Вариант 1. Намирам малка фирма/майстор, който да я преустрои или от нулата да произведе такава, която работи на пелети. Ако знаете координати - моля пишете!
    Вариант 2. Пестя от закуски и взимам италианската.

    По вариант 1 - има ли определени условия и какви са те, които камерата за вграждане следва да покрива, за да се преустрои за работа с пелети?

  • #2
    От: Горивна камера на пелети, с въздуховоди

    Нямам идея. При нас е на дърва и сме доволни, вкл. когато нямаше ток.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: Горивна камера на пелети, с въздуховоди

      Виждал съм пелетна горелка насадена в горивна камера на камина Девил. Пелетната горелка струва 2 000 лв, камината /горивната камера около 1 700, бункера за пелети беше 120 л. син бидон, а колко е струвала преработката /пробиване на стане, скъсяване на вратата, увеличаване на пепелника и др. нямам идея. Работеше шумно, защото като се монтира на котел няма нужда от звукоизолация, понеже не е в жилищно помещение.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Горивна камера на пелети, с въздуховоди

        Преди време са внасяни такива горелки за камини



        Цената е била около 400лв. ПЕЛЛЕТРОН-10М
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #5
          От: Горивна камера на пелети, с въздуховоди

          Не ми се рови сега,но съм сигурен, че има български пелетни камини с въздуховоди,гугълни по-старателно.Това с преправянето е финансово неоправдано.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            От: Горивна камера на пелети, с въздуховоди

            Aми готови няма, вече 1 месец търся. Има на пелети с водна риза, или без въздуховоди. С въздуховоди има, но не са на пелети.

            Коментар


            • #7
              От: Горивна камера на пелети, с въздуховоди

              Има колега и не са по 5-6 хиляди, но не са български ( италиански са) пример директен линк към италианският ebay - http://www.ebay.it/itm/Inserto-a-pel...IAAOSwax5Y1PGX

              Доставката до България също не е толкова, с малко усърдие се постига цена около 200-300 лв. ,че и по-малко , ако ти се чака.
              Дано съм помогнал.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X