Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за негорящ плот за кухня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за негорящ плот за кухня...

    Правим си ( ще си правим ) малка кухня на остъклена тераса, остъклена - разбирайте от двете страни ПВЦ дограма, отвън и навътре към стаята... закупили сме вече уредите, ще са вградени. Остава да направим самия мебел,който се води мини кухня. Но днес майстора ми даде шах като ми каза, че плотовете на които им казват негорящи били до 300 градуса. Истински негорящите били от камък.
    Доста се разочаровах - бях готов да поръчам. Но искам да го направя един път, а не после да сменям плот. Трябва ми плот който ще се реже за да се вкарат вградените котлони, плота който ще е зад него - към стената, и страничния плот който пак е към стена, но от дясно.
    Та който, каквото подскаже е добре дошло... сигурно, тея страничните няма нужда да са каменни. Сигурно има и някакво решение, което ми убягва - така, че моля за мнения!

  • #2
    От: Питане за негорящ плот за кухня...

    Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
    Правим си ( ще си правим ) малка кухня на остъклена тераса, остъклена - разбирайте от двете страни ПВЦ дограма, отвън и навътре към стаята... закупили сме вече уредите, ще са вградени. Остава да направим самия мебел,който се води мини кухня. Но днес майстора ми даде шах като ми каза, че плотовете на които им казват негорящи били до 300 градуса. Истински негорящите били от камък.
    Доста се разочаровах - бях готов да поръчам. Но искам да го направя един път, а не после да сменям плот. Трябва ми плот който ще се реже за да се вкарат вградените котлони, плота който ще е зад него - към стената, и страничния плот който пак е към стена, но от дясно.
    Та който, каквото подскаже е добре дошло... сигурно, тея страничните няма нужда да са каменни. Сигурно има и някакво решение, което ми убягва - така, че моля за мнения!

    Камък. Камък е истината.

    За предпочитане - габро. Не иска импрегнация.
    Може и гранит, ама там има разни видове с различни качества.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за негорящ плот за кухня...

      Какво означава негорим. Плотовете са обикновени и термоустойчиви. Надявам се, че няма да палиш огън под плота и да готвиш върху него. Така, че този до 300гр. е твоя а за гърбове може да не е топло устойчив и пак ще ти върши работа.
      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
      0896 846 246

      Коментар


      • #4
        От: Питане за негорящ плот за кухня...

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Камък. Камък е истината.

        За предпочитане - габро. Не иска импрегнация.
        Може и гранит, ама там има разни видове с различни качества.
        Оф Пенчо стига с това габро.
        Не може да се намери никъде...
        То и гугъла едвам едвам поназнайва за него
        Гранит се избира - цени от 100/м2 китайски до 400-500 за италиянски.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Питане за негорящ плот за кухня...

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Оф Пенчо стига с това габро.
          Не може да се намери никъде...
          То и гугъла едвам едвам поназнайва за него
          Гранит се избира - цени от 100/м2 китайски до 400-500 за италиянски.
          Ми аз го ползвам повече от 20 години и нямям забележки.
          п.с. доста от преди да има гугъл!!

          Коментар


          • #6
            От: Питане за негорящ плот за кухня...

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ми аз го ползвам повече от 20 години и нямям забележки.
            п.с. доста от преди да има гугъл!!
            Ами явно си се уредил с него преди 20 години ама...
            Ходил ли си по каменарски борси последните 4-5 години?
            Такова животно нема поне в наше село у всите 4-5 големи каменари.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Питане за негорящ плот за кухня...

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Ами явно си се уредил с него преди 20 години ама...
              Ходил ли си по каменарски борси последните 4-5 години?
              Такова животно нема поне в наше село у всите 4-5 големи каменари.
              Последно пазарувах преди 4 години. Имаше си габро внос от Украйна.
              Сега не знам.

              Коментар


              • #8
                От: Питане за негорящ плот за кухня...

                Огън естесвено няма да паля, но "майстора ми каза", че тези до 300 гр. ако поставяш много пъти гореща тенджера или ги доближаваш често тези градуси и плотовете не издържат т.е. наплаши ме...
                Камък ще е, ама как става? Ходя на каменар и му казвам къде да са дупките и то си го реже аз си избирам само какъв да е! Или си има специални мебелни каменоделци които продават точните камъни и ги обработват.
                И от това се интересувам, гранита и породите му "подпородите" по-точно... и какво печеля и какво губя от други камъни.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за негорящ плот за кухня...

                  Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                  Огън естесвено няма да паля, но "майстора ми каза", че тези до 300 гр. ако поставяш много пъти гореща тенджера или ги доближаваш често тези градуси и плотовете не издържат т.е. наплаши ме...
                  Камък ще е, ама как става? Ходя на каменар и му казвам къде да са дупките и то си го реже аз си избирам само какъв да е! Или си има специални мебелни каменоделци които продават точните камъни и ги обработват.
                  И от това се интересувам, гранита и породите му "подпородите" по-точно... и какво печеля и какво губя от други камъни.
                  Каменарите обикновено работят с шаблон.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за негорящ плот за кухня...

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Ами явно си се уредил с него преди 20 години ама...
                    Ходил ли си по каменарски борси последните 4-5 години?
                    Такова животно нема поне в наше село у всите 4-5 големи каменари.
                    Аз бих се разходил до там където правят паметници за гробищата да питам от къде се снабдяват.
                    Тука в Софето поне половината са от габро.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за негорящ плот за кухня...

                      Освен парите, техническия камък?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за негорящ плот за кухня...

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Освен парите, техническия камък?
                        Под технически камък обикновено се разбира такъв за облицовки или за градеж.
                        За кухни и бани са съвсем различни изискванията.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за негорящ плот за кухня...

                          Ако цената не е водеща плотът е технически(изкуствен) камък или неръждавейка. Иначе или е мек, или попива и тн.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за негорящ плот за кухня...

                            Тъкмо преди малко минахме с жената край едно каменоделско ателие и видях паметници....та ще ги питам тея могат ли или не могат, от какво се прави.... и така...
                            Не е водеща цената и дори искам да е всичко ОК преди цената, цената е на последно място... понеже един път ще е ... не че ми се плаща оувър...
                            И другото - като ги разполагам жената иска да са дясно разположени котлоните понеже ще е по-удобно ( готви се с дясната ръка ), а от ляво да остане място на плота за преместване... но от дясно колко е добре да оставя за да не пръсна стъклото или да повредя дограмата от топлина,... 15-20 см ми се струват малко... какво ще кажете. дограмаджийте, а и всички казват "няма проблеми" ама те като си тръгнат и нямат проблеми - проблема ще е за мен... Едни приятели дограмаджии преди време ми казаха да сложа термо стъкла, но свърши.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за негорящ плот за кухня...

                              Весков какво имаш предвид?
                              Не вярвам гланциран гранит или мрамор да попие...

                              А неръждавейка????
                              Не ща такива неща ... отказал съм се от тях. Може би тази композиция ще се ползва рядко после като си направим голямата кухня, тази която ще е в стаята кухня. Най много да си правим кафета там и инцидентно като се наложи много да се готви. И държа освен на удобства и дълговечност и на добия изглед на целия пейзаж.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X