Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

    Понеже до момента рекорда ми беше да правя баня с големи плочки (100 см х 50 см ) и да нямам нито една цяла . В момента правя една друга с още малко по-гоолеми ( 120 см х 60 см) и да имам цифром и словом цели четири извадени от кашона и залепени . В първият случай банята беше около 3,5 м х около 2 ,0 м или малко по- малко от двата метра и се налагаше да се режат и двете плочки заради централно разположеният извод за душа . Сегашната е с размери 3,8 м х 3,8 м ако не се лъжа . Разположението обаче на елементите е такова че за да се получи пригледен резултат се налага доста рязане . Ако не се лъжа парчетата са около 90 бр . По-следващата седмица ще започвам нов обект на който отново ще бъдат от по-големичките . Съответно до момента всичките ми машини бяха до 100 см . Заради първоначалната неизвестност какви ще бъдат мераците на женските клиенти ми се наложи да си купувам нова машина . След оглед на пазара и на възможностите , реших да не си купувам машина само за едни 20 см разлика и направо си купих такава до три метра и до 8 мм дебелина . Поръчах си и приставка за сухо рязане с ъглошлифовачна машина . В първият обект от коментираните поддушовото пространство беше с корито , сега и в четирите бани (две къщи с по две бани ) сифоните са лентови . В едната познавам ВиК специалиста и успях да ги накарам да ги монтират плътно до стената за да може да изпълни всичко правилно . Във втората обаче се случи така че ВиК специалиста не допусна да му се меся в работата (взема си парАта за по-бързата работа ) и сега очаквам малко повече проблеми при изпълнението . Започвам темата за да може тези които започват да правят ремонт на банята да не избират само цвят а и да могат да си планират правилно размера на плочките и всичко останало , че понякога големите размери не са с много приличен оптичен и финансов резултат . Все пак много хора планират и правят за първи път ремонт и ще гледат резултата от това следващите 10 - 15 години .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

    Ще ми е интересно.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #3
      От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

      Адаш , дай някоя снимка да видим как изглежда баня с толкова големи плочки .
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

        Да, и аз бих искал да видя снимки, моля!
        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

        Коментар


        • #5
          От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

          За тази с 100 см на 50 см имам и ще ги кача след като ги намеря . Другата в момента я правя и не е напълно завършена . Извинявам се обаче че забравих да спомена че говоря за стените . Подът на първата беше май с 100 см на 20 или 30 см . В момента и следващата ще бъдат с 60х60 см .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #6
            От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SA504597.jpg
Прегледи:1
Размер:199.6 КБ
ID:5767936

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SA504598.jpg
Прегледи:1
Размер:220.8 КБ
ID:5767935

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SA504600.jpg
Прегледи:1
Размер:97.0 КБ
ID:5767934

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00178.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5767931

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00177.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5767932

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00176.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5767933


            Грешката която допуснаха собствениците според мен в тази ситуация е че избраха фуга която напълно е съща като цвят с плочките и по този начин всичко се слива . Отделно че всичко е снимано с телефона или с малкият ми фотоапарат . Рядко имам възможност да видя какво се е получило след напълното завършване . Аз само лепя плочки или шпакловам и боядисвам . Тук можах да снимам оборудвано защото правих още една баня при тези собственици .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #7
              От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170927_115402.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5767939

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170927_115424.jpg
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:5767938

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170927_115431.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5767937

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170925_154312.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5767942

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170925_154413.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5767941

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170925_154639.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5767940


              120х60см в процес на работа .....
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #8
                От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                ......

                120х60см в процес на работа .....
                А аз си мислех че моите плочки са големи ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161231_133703.jpg
Прегледи:1
Размер:447.7 КБ
ID:5768019
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                  Аз като един лаик да питам - а какво им е предимството на толкова големи плочки?
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                    Аз лично не мога да споделя че само го работя . Да кажат могат само хора които ползват . За мен ползата е че малко хора се навиват на тази работа и съответно след като не ме е страх а и го мога , си определям цена която да ми допада на мен . Съответно след като съм си подготвил домашното ( планиране , подходящи и правилни инструменти и съответно готовност за решаване на всички предстоящи проблеми ). Има едно малко предимство което обаче не е много сигурно . Големи плочки - малко фуги , малки плочки - много фуги . Със съвременните средства за хидроизолиция всичко е изравнено . Лошо изпълнена или неправилно избрана и малко фуги -проблем и правилно изпълнена и избрана хидроизолация - липса на проблеми ......
                    Последно редактирано от alexalex69; 29-09-17, 10:21. Причина: допълнение
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                      Мога да се хвана на бас, че големите са по скъпи на м2. А това си е предимство
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Мога да се хвана на бас, че големите са по скъпи на м2. А това си е предимство
                        И като материал и като работа .......................
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                          Преди време ме убеждаваха че с големи плочки рязането било повече. Тогава се замислих каква е разликата, че да е повече. Това че няма монтирана нито една цяла плочка не прави повече рязане. Ставаше въпрос за мивка. Бяхме купили плочки 33х33. Никой не искаше да се захване с обличане с плочки. Като линеен размер на рязането е същото, както с по-малки плочки. Накрая се хванах и сам си я правих мивката.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Преди време ме убеждаваха че с големи плочки рязането било повече. Тогава се замислих каква е разликата, че да е повече. Това че няма монтирана нито една цяла плочка не прави повече рязане. Ставаше въпрос за мивка. Бяхме купили плочки 33х33. Никой не искаше да се захване с обличане с плочки. Като линеен размер на рязането е същото, както с по-малки плочки. Накрая се хванах и сам си я правих мивката.
                            С малките плочки се работи по-лесно и имаш повече плочки които вземаш от кашона и директно слагаш на стената . С големите повече мериш и по-трудоемко .....
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

                              Не е само рязането. С големи плочи трябва да се работи много по-прецизно. Отклонение от хоризонталата (или съответната равнина) - например - от 0,01 градус на 20см, е незабележимо, на 60-80см (или пък метър) това са милиметри разминаване.
                              А като стана въпрос за рекорди. Имам едно десетина бани, изпълнени с по 5 (пет) броя плочи. Имаше такава мода за кратко. Камък - по плоча на стена и една на пода. За целта се бута стена, монтират се четирите, вкрва се петата (всичко е предварително разкроено и напаснато), зида се стената и се монтира последната.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X