Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъклен рафт за хладилник ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стъклен рафт за хладилник ?

    Обзаведох се за работното място с един стар хладилник. За съжаление му го няма стъкления рафт над отделенията за зеленчуци и плодове. Дали някой стъклар предлага такива закалени стъкла по размер ?

    Потърсих в нета и нанай....почти нищо . Някакви идеи , може би за замяна с нещо ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    От: Стъклен рафт за хладилник ?

    Скоро счупих същия рафт при мен - отидох при стъклар който за 5 лева ми го изряза по размер. Новото стъкло е с 2 мм по-дебело, според стъкларя било закалено, ама все пак гледам да не го удрям много много...
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #3
      От: Стъклен рафт за хладилник ?

      Ясно , ще отскоча до кварталния стъклар да видим кво ще предложи .
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Стъклен рафт за хладилник ?

        Тя закалката не се ли прави чак след формоване/отрязване?
        Обикновено стъкло (да, може малко по-дебело) би трябвало да стане...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Стъклен рафт за хладилник ?

          Закалено стъкло не може да се реже. Поради упоритостта на жената в чупенето на стъклата ,се принудих да направя сандвич-две обикновени изрязани по размер и залепени едно за друго с прозрачен санитарен силикон. Стана неубиваемо.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #6
            От: Стъклен рафт за хладилник ?

            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            ...се принудих да направя сандвич-две обикновени изрязани по размер и залепени едно за друго с прозрачен санитарен силикон...
            И аз така съм правил, но бих предложил ламиниране - облепяне с прозрачно фолио. Така не дрънкат нещата дирекно по стъклото и мисля е по-ефективно, че и по-безопасно все пак при евентуално счупване.
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #7
              От: Стъклен рафт за хладилник ?

              Абе вие дан редиге павета по тия стъкла.
              Наще ми дадоха стария мраз като отидох да уча в Силистра после в Русе със щерката във Варна и сега е на вилата и при всички тия митарства е с все едно и също стъкло 6 мм. Изрязано от кварталния стъклар. Даже ми го "за шлаифа" с парче от шмиргелов диск.
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар


              • #8
                От: Стъклен рафт за хладилник ?

                Два пъти ми се е налагало.И двата пъти си реших проблема с армирано стъкло ( вярно,грозно е) и така вече повече от 10 години си стоят на един стар хладилник.
                First Man, then Machine!
                Lada Niva
                Honda XR 400

                Коментар


                • #9
                  От: Стъклен рафт за хладилник ?

                  Жената и армирано опатка веднъж. Абе майстор си е. Така и не казва как го прави.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стъклен рафт за хладилник ?

                    Преди малко ходих до стъкларя. Изгледа ме учудено като го попитах за закалено стъкло за хладилник. Вика ми , от никъде не можеш да намериш такова , слага се обикновенно и се внимава.

                    Много не ми хареса отговора му , ама не ми се занимаваше повече и ми резна едно за 3 кинта и ще внимавам...
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стъклен рафт за хладилник ?

                      Виж мнение #9. Срещу още 3 лева + силикон няма да има нужда да внимаваш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стъклен рафт за хладилник ?

                        Всяко по- напреднало стъкларно закалява стъкла. Закаляма се след рязане и кантиране и става перфектно. С по- малко разправия- триплекс. Ако става въпрос за София- фирми Клер-Д, Кристиян Нейко ....
                        Марин Райковски

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стъклен рафт за хладилник ?

                          Фолиране.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стъклен рафт за хладилник ?

                            Закаленото стъкло е към 100 лева за м2. Има и някакви тънки по-евтини. Миналата година поръчвах закалено стъкло за парапет и бяха някъде там цените. Не вярвам да са се променили драстично. Прави се по размер. Най-дебелото възможно е към сантиметър. Такова нещо вярно си трябва майсторлък, за да се строши-адски е здраво, а ако ей така за разкош му се залепи и фолио, ще стане неубиваемо.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стъклен рафт за хладилник ?

                              Закаленото стъкло не се ли използваше като травмобезопасно?
                              Демек-като се счупи-чупи се на много на брой и много малки парченца, които не са като големите парчета, които могат да направят сериозна поразия по ръцете.
                              А не, че щом е закалено-ще държи повече на удар или напън.

                              Не знам де, само предполагам.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X