Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

    Наближава зимата и тъй като са ми слабост печките на дърва , ще ми е интересно ако има запознати с въпросното чудо на техниката.

    На мен лично ми прилича само и единствено на търговски номер да ти вземат парите. Това е един обикновен варел накичен с тръби и за който ти искат хилядарка .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pech_Pechka_na_drva__Canada__classic__O1__ss_stklo_.jpg
Прегледи:1
Размер:23.4 КБ
ID:6137362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pech_Pech_na_drovah_kalorifernaya__Canada__classic__O1__so_steklom__2.jpg
Прегледи:1
Размер:211.4 КБ
ID:6137363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pech_Pech_na_drovah_kalorifernaya__Canada__classic__O1__so_steklom__1.jpg
Прегледи:1
Размер:201.5 КБ
ID:6137364Може и да греша , точно за това пускам темата. На какво мнение сте ?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-09-17, 07:16.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

    Повече площ има от гол варел
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

      И все пак дали има някоя ''тайна'' технология и да е супер ефективна ? Единствения плюс за мен е , че изглежда много футуристично и като ти дойдат гости ще ги шашнеш с адския дизайн , за друг плюс нещо не мога да го видя или разгадая .
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

        Смуче студен въздух отдолу и го искарва стоплен отгоре - конвектор на твърдо гориво.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Смуче студен въздух отдолу и го искарва стоплен отгоре - конвектор на твърдо гориво.
          Има логика , обаче колко ли ще е студен въздуха точно в основата на печката ? Аз като набримча камината , трудно можеш да стоиш до нея.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

            Колкото толкова,виж ако го въртеше към пода по бих им стиснал ръка ма с 3 тръби толкова,пак е нещо

            1000 лева не знам дали бих дал,трябва да са ми излишни
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Смуче студен въздух отдолу и го искарва стоплен отгоре - конвектор на твърдо гориво.
              Ученото си е учено

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bullerjan-diagram.jpg
Прегледи:1
Размер:27.3 КБ
ID:5765767

              Отделно не се слага на пода, а някъде на 50-100 см

              ПП Те го те оригиналот
              http://bullerjan.com/en/
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                Прилично кюмбе.

                Основна разлика от традиционната циганска любов е че даже и да го напълниш с чамови трески, повърхността му е относително студена (е не за пипане ама не и да ти запали етажерката от 1 метър), а топлината я отдава на въртящия се през тръбите въздух.

                Коментар


                • #9
                  От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                  С тия работни 4,7kW ще затоплят 200 куб. м. друг път.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                    Здравейте, този тип печка преди 12 години го представяха за руска разработка в магазина за камини до нас. Тогава започнах да оглеждам каква печка-камина да си купя и я помня този дизайн. Има доста клипчета в ютуб с такива модели може да се види как се монтират и използват.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                      В Украйна цената на точно този модел с максимална мощност 11 кВ е 193 евро , което като цена ми се струва нормално. Не знам защо нашите търговци ги предлагат на двойно , че и отгоре завишени цени . Предполагам се плаща някакво мито и т.н. , но все пак ми се струва доста натварена цената.

                      Изгледах клипчетата от нета за въпросната печка и в повечето се твърди , че може да отоплява до 2-3 стаи , лично аз не го вярвам . Според мен ще е топло само помещението в което е разположена , ако някой има представа как става номера , нека да обясни.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                        Порових се из руските форуми , има доста изписано за въпросните печки. Доколкото можах да разбера с моя руски преобладават положителните мнения , като минус се изтъква краткия срок на експлоатация - около 3-4 години максимум. Предполагам защото изгаря ламарината , иначе наистина я дават с едно зареждане да кара около 10 часа. Но както казаха някои , типично кюмбе . Аз на времето като се топлих на печка Чудо , с едно зареждане и до 12 часа съм изкарвал , цаката му е да забавиш горенето т.е. само да тлее. Според мен по-добре едно кюмбе с две казанчета за 100 лв. , отколкото въпросното изобретение за хилядарка .
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                          Няма нищо руско в печката
                          Отделно че те не могат да произведат качествен продукт е друга тема
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                            От две години ги разглеждам този тип конвектори на дърва тази ми прилича на седмокрил пето@уец,разглеждайки попаднах и на чешка схемотехника, masterflamme pikolo 2 която радва окото че и изпълнението е добро само че цената е леко неприлична.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:picollo 2.jpg
Прегледи:1
Размер:36.3 КБ
ID:5765802
                            Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                              Ей с тези печки изкарахме сума години по цеховете, топлят здраво. Е, като няма ток и не работи вентилатора, си е обикновено кюмбе. Отгоре слагахме чайника, топлехме и манджата. Ама е грозна, не върви за в хола.

                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X