Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешения за поставянене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разрешения за поставянене

    Здравейте, искам да попитам, тъй като ще слагам преместваема къщичка 3/8 в собствен парцел, необходимо ли ми е разрешение да си направя ограда от оградна мрежа, лек фундамент, изгребна яма? Тези неща мога ли да си ги правя и без разрешение?

  • #2
    От: Разрешения за поставянене

    Принципно не, на практика-да. Много зависи колко са активни комшиите около теб и колко от тях се възприемат като част от гражданското общество. Къде е парцелът?
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: Разрешения за поставянене

      За оградна мрежа можеш сам защото не е плътна и няма височина. За изгребна яма и фундамент е според мястото(зоната) както е написал по горе c_gul
      Аз бих допълнил че ако не нарушаваш нечии интереси (на съседите) примерно прави всичко на своя глава.

      Коментар


      • #4
        От: Разрешения за поставянене

        Парцелът е в едно село до Велико Търново. Съседите не знам какво ги касае моа фундамент и моята изгребна яма. Но по принцип искам да направя всичко според правилата. И се чудя законово трябва ли да искам разрешение от някого за тези три неща.

        Коментар


        • #5
          От: Разрешения за поставянене

          Първоначално публикуван от Deny888 Преглед на мнение
          Съседите не знам какво ги касае моа фундамент и моята изгребна яма. Но по принцип искам да направя всичко според правилата. И се чудя законово трябва ли да искам разрешение от някого за тези три неща.
          Представи си ако , не дай боже ги закасае. Ако всичко е по правилата нямаш проблем, но е свързано с пари, време и куп изисквания, а по селата това се решаваше с почерпка и помощ от съседите /ако са останали в активна възраст/. Аз започнах къща преди 3 г и исках всичко да е по устав, а още на изкопа ме накиснаха бдителни съседи / така им се било сторило сторило, а нямаше нищо незаконно/.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            От: Разрешения за поставянене

            Първоначално публикуван от Deny888 Преглед на мнение
            Съседите не знам какво ги касае моа фундамент и моята изгребна яма.
            Например - отстоянието им от границите.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Разрешения за поставянене

              За къщичката - разрешително за преместваем обект, тук искат да е 15м2, не знам защо.
              На мен ми писаха 2х15м2.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X