Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на лазерен нивелир

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на лазерен нивелир

    Здравейте,
    имам въпрос към работещите с лазерни нивелири. Търсих, но не открих лазерен нивелир с видим денем на открито лъч поне на дистанция 50 м. С детектор има, но да се вижда с невъоръжено око не намирам. Вероятно с такава мощност ще се разглежда и като потенциално оръжие, знам ли. Един вид, трябва ми видим лазерен "канап", дето не го духа вятъра и не провисва от тежестта си. Не е задължително даже да има функция нивелир, просто да е видим лъч. Ако няма такъв на разумна цена, поне видима точка да прави на 50 м при слънчево време, докато е включен и работи.
    Последно редактирано от ag ro; 27-07-17, 00:12.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

  • #2
    От: Избор на лазерен нивелир

    Навремето си за такива разстояния при липса на оптични уреди се използваше стоманена струна вместо канап.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • #3
      От: Избор на лазерен нивелир

      Чел съм че тези със зелен лъч са доста по-видими , но не мога да споделя лично мнение . Аз лично ползвам с детектор и все пак има места и положения при които и с него е трудно .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на лазерен нивелир

        Ползвам девоулт 087 и на 50 м.със сигурност кара но през ноща,денем на открито и слънцето и на 10 метра се съмнявам че ще се види.През ноща си нанасям нивата ,през деня по маркерите и така...
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Избор на лазерен нивелир

          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
          Не е задължително даже да има функция нивелир, просто да е видим лъч.
          А при оръжията търси ли? (лазерен прицел) и не са скъпи
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #6
            От: Избор на лазерен нивелир

            Дювалт имат решения.Търси там.Цената ще е грозна да си знаеш обаче.Ползвам профи серия бош за около 500лв в момента от тия дето не се въртят и на тъмно си покриват без проблеми 50м.На светло 10/20/30 трудна работа без очилата.За големи разстояния само дювалт или хилти според мен като съм за дювалта обаче.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Избор на лазерен нивелир

              То си има червени очила за целта /в комплекта/. Напр. Rigid има.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на лазерен нивелир

                Тея очила универсални ли са,за всички ли стават
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на лазерен нивелир

                  Принципно да, но ефектът не е много голям. В смисъл на отвън на слънце пак нищо не се вижда.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на лазерен нивелир

                    Очилата са универсални , но са в пъти по-ниско ефективни от детекторите . Проблем е обаче че става много по-бавно и сложно от когато се вижда . Аз ползвам от около 10 години един четири линеен лазерлайнер на Умарекс . Когато се наложи ремонт в Германия ми беше по-лесно да отида до "завода " където се "произвежда " и видях кашоните с китайско карго . Не видях никакво производство а само опаковачно с немски опаковки и кутий . До момента на обектите на които съм работил съм виждал световно известни и световно неизвести марки червени лазери и нито един зелен за сравнение . За работа на открито масово се ползват само с детектори . Дали ще са ротационни или линейни се определя от сложноста на обекта и необходимостите на работещите .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на лазерен нивелир

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      . "завода " където се "произвежда " и видях кашоните с китайско карго . Не видях никакво производство а само опаковачно с немски опаковки и кутий . .
                      Откога обяснявам че германците лъжат като цигани. Били по културни.Друг път. Просто лъжат на едро и разчитат на старата си слава "немско качество"
                      Лазер през деня повече от 10 метра абсурд. За над 20 метра вече търсиш други методи.Зеления лазер има други технически параметри и не се използва за такива цели.Аз ползвам оптичен нивелир точно поради тази причина.
                      На теб не ти ли е удобен?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на лазерен нивелир

                        Аз имам един лазерен нивелир на DeWalt /088 мисля/, с който работя, но е много пипкаво с детектора при невидим лъч денем. Рече например човек да подравни редица от колони в една линия от начална до крайна точка и докато нагласи лъча да улучи детектора в крайната точка на 50 метра е цяло приключение. При мръдване с една десета на излъчвателя на другия край при детектора лъча се мести с метри. Ей за такива приложения по-удачен ще е прост, но мощен излъчвател, с който да може да се прицели човек. Такъв е лъча на лазерната рулетка, тя има и оптика за по-добра видимост на точката, но не може да работи непрекъснато, поне моята. А при всяко натискане на бутона тя, дори и фиксирана, се размества.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на лазерен нивелир

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          Аз имам един лазерен нивелир на DeWalt /088 мисля/, .
                          На всички 088 които съм виждал,лазера трепти,в сервиза питах защо,казаха ми че 088 е чист китаец,и парите му такива....
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на лазерен нивелир

                            Миналата седмица ми дадоха да пробвам аналога от Хилти, разликата в класата веднага си личи при работа, ама и цената двойна. Но и той не ми решава проблема.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на лазерен нивелир

                              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                              Миналата седмица ми дадоха да пробвам аналога от Хилти, разликата в класата веднага си личи при работа, ама и цената двойна. Но и той не ми решава проблема.
                              087 отива по две и...на 088,разликата е наистина видима
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X