Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на преместваема вила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поставяне на преместваема вила

    Здравейте, искам да си поставя един преместваем обект на личен имот в село близо до В. Търново за малка вила. Прилича на модерен фургон 300/800 см. с дървен обков, стомана, сандвич панели, само да се нанеса - 24 кв. м. Интересува ме какъв фундамент ми трябва за тази своеобразна вила и наистина ли ще ще плащам промишлен ток? В случай, че сте си купували такава преместваема къщичка, доволни ли сте от нея и от къде я закупихте? Благодаря предварително за отговора.

  • #2
    От: Поставяне на преместваема вила

    Първоначално публикуван от Deny888 Преглед на мнение
    Здравейте, искам да си поставя един преместваем обект на личен имот в село близо до В. Търново за малка вила. Прилича на модерен фургон 300/800 см. с дървен обков, стомана, сандвич панели, само да се нанеса - 24 кв. м. Интересува ме какъв фундамент ми трябва за тази своеобразна вила и наистина ли ще ще плащам промишлен ток? В случай, че сте си купували такава преместваема къщичка, доволни ли сте от нея и от къде я закупихте? Благодаря предварително за отговора.
    Ето снимка на виличкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:img_77482.jpg
Прегледи:1
Размер:169.1 КБ
ID:5760635

    Коментар


    • #3
      От: Поставяне на преместваема вила

      Такива могат да се поставят и върху заравнена баластра, но напръскай с Глифоган (сега мисля беше Глифозат) и сложи найлон под баластрата, че като тръгне тревата ще стане чудо. Иначе една бетонна плоча си има предимства, но си има и недостатъци. Според мен недостатъците са повече.
      Като казваш "наистина ли ще плащам промишлен ток" означава, че някой ти е казал/а, че ще плащаш такъв или???
      Когато си избираш фургон, гледай за качеството на материалите, че съм виждал такива некадърни изпълнения, дето и 5 години няма да изкарат.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Поставяне на преместваема вила

        Отдавна не съм чувал за промишлен ток. Туй беше по времето на ТЗВ, та гадните частници да не пускат струг и фреза.
        В апартамента ми си пуснах трифазен заради 24кВ проточен бойлер. Цената е същата.

        Коментар


        • #5
          От: Поставяне на преместваема вила

          Електроенергия предназначена за стопански нужди или по известна като промишлен ток ползвам и в момента. По едно време беше по-евтин от този за битови нужди, но отдавна не е така. Отделно че е еднотарифен, няма денем, няма нощем. За да не е така трябва акт 16 на сградата и всички съпътстващи го документи.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #6
            От: Поставяне на преместваема вила

            Тази виличка къде се предлага и колко струва?
            Може и на лични
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Поставяне на преместваема вила

              След окончателния избор на бунгалото искай да ти дадат конструктивния му проект. Отлей си ивичести основи, излез на ок. 30см над земята, уплътни обратния насип м/тях, сложи хидроизолация, м/у основите и топло. Ще ти отиде 5-6м3 бетон. За тока питай районното електро, вероятно нещо си разбрал за строителен, което е кофти.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Поставяне на преместваема вила

                Да казаха ми, че може само с промишлен ток да се върже, защото в ЗУТ не съществува понятието преместваем обект за жилищни нужди, а само за стопански. Тази къщичка струва 13600 лв без ДДС и е с 2 години гаранция, дали има някъде нещо подобно по-изгодно.

                Коментар


                • #9
                  От: Поставяне на преместваема вила

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  След окончателния избор на бунгалото искай да ти дадат конструктивния му проект. Отлей си ивичести основи, излез на ок. 30см над земята, уплътни обратния насип м/тях, сложи хидроизолация, м/у основите и топло. Ще ти отиде 5-6м3 бетон. За тока питай районното електро, вероятно нещо си разбрал за строителен, което е кофти.
                  Благодаря! Колко като себестойност може да ми излезе за 24 кв. м.?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поставяне на преместваема вила

                    Здравейте отново, дали ми трябва разрешение за поставяне на оградна мрежа на такъв преместваем обект и за изгребна яма или химична тоалетна?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X