Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид ?

    Колеги дайте съвети за спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид.Става дума за изба която е вкопана около 30 см в земята.Има много влага по мазилката и при разкъртване по тухлите се вижда влага.Четох за разни хоризонтални бариери които се изпълняват чрез дупки в стената и шприцоване на кремове ,но нещо няма много инфо за тях.Та как се справяте с такъв проблем.

  • #2
    От: Спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид ?

    Страшно ми е любопитно има ли въобще начин (имам предвид различен от премахването на водата от терена чрез растителност, дренажи и подобни дейности).

    Коментар


    • #3
      От: Спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид ?

      ,,....Ето,чети и действай! Това е за тухлите,но при тебе трябва и един ред дупки в бетона под тях:
      SikaMur®-InjectoCream"
      от тук
      https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=36448
      За бетон е измислено от десетилетия. За къща обикновено е по-евтино дренаж. Подобни продукти за такова решение има достатъчно.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид ?

        Преди време и аз гледах нещо подобно по някоя телевизия, ама не ми хвана много око.
        Дупки под наклон в зида, сипват някаква химия, уж свързвало нещо си и влагата спирала...
        Класиката е дренаж с отточен канал.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид ?

          Спасението е дренаж . Това с инжектирането от вътре , цената му няма да ти хареса .
          емил златков
          паджеро 2.5тд
          ве стром 650

          Коментар


          • #6
            От: Спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид ?

            Цената висока. Опитах пробно оставих едно парче без дренаж че мястото беше сложно. Дренажа излезна също бая пари, но все пак дългосрочно. Изкопаване,изолация дренаж.

            Засега Сика не пуска нищо. Времето ще покаже.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #7
              От: Спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид ?

              А може ли да кажеш колко ти излезе на линеен метър СИКАТА -наясно съм че е много индивидуално но все пак грубо някакъв разход.Поради сложен терен не навсякъде е възможен дренаж и изолация отвън ,така че трябва да се прави комбинация.

              Коментар


              • #8
                От: Спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид ?

                Много малко пространство беше направено със Сика, но цени не помня. Като правихме сметки излизаше ако обиколим цялата къща 2 към 1 за дренажа.Калкулацията е че трябва бая материал от тази Сика.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #9
                  От: Спиране на пълзяща (капилярна ) влага в тухлен зид ?

                  Първоначално публикуван от klintan Преглед на мнение
                  АПоради сложен терен не навсякъде е възможен дренаж и изолация отвън ,така че трябва да се прави комбинация.
                  Провери си терена - каква скала е отдолу?

                  Като правих дренажа на, село обиколих 2 съседни стени на къщата.
                  Оказа се че терена е леска, с малък наклон надолу и по диагонала на къщата,
                  минаващ през ъгъла между тези стени.
                  В началото започнах на 30-40см, в края на изкопа бях на 1,70 метра дълбочина.
                  Вода там вече няма, независимо от дъждовете.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X