Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Тихи" батерии за кухненска мивка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

    Няма риск,а направо си е сигурно,но се предполага,че ще може поне той да се шумоизолира там където е монтиран.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #17
      От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

      Я да питам още нещо - дават някакви различни размери на керамичния затварящ механизъм, примерно 47 и 38мм. Кой е по-добрия вариант?
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Я да питам още нещо - дават някакви различни размери на керамичния затварящ механизъм, примерно 47 и 38мм. Кой е по-добрия вариант?
        На различните батерий са им различни размерите на затварящия механизъм зависимост от дебита и дизайна на батерията.

        Затварящите механизми не са взаймо заменяеми.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #19
          От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Я да питам още нещо - дават някакви различни размери на керамичния затварящ механизъм, примерно 47 и 38мм. Кой е по-добрия вариант?
          По-скъпия.

          Сериозно - отиваш в някой магазин с голям избор, избираш си няколко модела и си свеждаш избора до тия на цени поне с 20% над средната за всичките. Точно кухненска купувах навремето, по незнайни причини значително по-евтина от останалите, а на същата фирма, на вид почти еднакви. Е, причините се изясниха като я монтирах.

          ПП: Сега са напускали разни пластмасови боклуци, имай предвид. Много добре са хромирани и са неразличними външно от металните. Тоест, както ти казаха, освен че не трябва да е евтина, трябва и да тежи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

            Да допълня и нещо друго:
            -жената източи една кофа вряла вода/да миела терасата/ и се стопи керамичния елемент.Батериите красиви китайски.
            След като ги смених с Видима,никакъв проблем.
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • #21
              От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

              Видима произвеждат за който им поръча, което ме навежда на мисълта, че могат и да си брандират каквото както си поискат.

              Коментар


              • #22
                От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

                Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                Видима произвеждат за който им поръча, което ме навежда на мисълта, че могат и да си брандират каквото както си поискат.
                Това се прави от почти всички производители на всякакви стоки от игли за шиене до самолети и кораби сигурно,които плаща(поръчва)неговата марка слагат.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #23
                  От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

                  Е, понякога я слагат и без неговото желание.

                  Впрочем това с горещата вода и разтопената керамика ме впечатли. Тоя бойлер се явява нещо като парогенератор от ядрена централа, отделно жената колко е корава щом с такова си мие терасата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

                    Бръмченето на чешмата зависи от няколко фактора. Можеш да си надуваш един тромпет, с каквото си щеш "налягане" и пак да не издаде и звук. Като бюджетно решение, с минимум разправия, аз бих пробвал първо със смяна на кранче. Поставянето на каквито и да било устройства по вече изградена ВиК си е рязане, холендри, напасване... Ако стигнеш дотам, има едни холендри с гумени стяги... абе, ако се разровя, може и да ги намеря, останаха ми след последните извращения, които правих по моите тръби. Половин цол са, мисля.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Здравейте, момчета! Налага ми се да сменя 3 "музикални" батерии на мивки. Шумът, който се получава е ужасен, особено когато водата се засили малко повече. Та питането е дали някой може да ме насочи към магазин, от който ще мога да купя наистина тихи батерии. Основното изискване е да са нормално позлатени, защото все пак са три броя. Предварително благодаря на отзовалите се!
                      Ako са с керамични глави зашо не пробваш с подяна на главата? Лично аз така си реших подобен проблем.....от китайче минах на глава видима и се раши казуса.
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

                        В апартаментите съм сложил Грое и Видима (керамични) - никъде не свири... Само на единия бойлер веднъж му засвири юнашки предпазния клапан - смяната му реши въпроса...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

                          Текстът долу е копиран от друг форум. Хареса ми системния подход. Надявам се да е от полза.


                          Не ми е известно у нас по проект или при добра ВиК-практика да се монтират демпфери И/или гасители на шум по вътрешните водопроводни
                          мрежи, извън тези на хидрофорните системи.
                          Санитарните норми допускат ниво на шума за гравитационни и помпени водопроводни инсталации за питейно-битови нужди (за инсталацията
                          след напорния резервоар) до 40 dB(A).
                          Шумът най-общо, извън този на хидравличните съоръжения като помпи, хидрофори, бива два вида. Първият се появява при всяко пускане и
                          спиране на водата, след което обикновено изчезва, нещо като удар с чук, или протракване. Дължи се най-често на хидравличен удар или
                          резонанс.
                          По-широко в бита се срещат случаите на постоянен шум при отваряне на кран, нещо като свирене, свистене.

                          Хипотези.
                          1. Най-сериозната причина за поява на шум във водопроводните тръби се явява физическото явление завихряне на водния поток, т.е. шумът
                          е при отваряне и протичане на водата с висока скорост през даден участък, и това създава звук, наподобяващ свирене, обикновено
                          нискочестотно, но се среща и високочестотно.
                          Високата скорост е свързана в случаите с:
                          А. Наличие на места на стесняване на тръбите. Стесняване на тръбите може да се дължи на натрупване на замърсяване (кал, ръжда, пясък),
                          некачествена заварка с вътрешно натрупване на материал, лоши съединения на фланци или резби, а също така и попадане вътре в тръбите на
                          уплътнителни елементи, части от кълчища или лента, забравени заглушки, редки случаи на въздушни тапи.
                          В случая най-вероятно е лошо изпълнение на връзката на пластмасовите тръби в участъка "изход бойлер - спирателен кран". Съответно този
                          участък трябва първо да се продуха за наличие на външни елементи (уплътнения, накип от бойлера), ако има лоша заварка да се подмени
                          тръбата.
                          В случая е възможно стесняване на тръбата на топлата вода вътре в бойлера следствие отлагане на варовик точно на входа високо горе
                          (при V-бойлери). Практически отлагането на накипа е трудно отстранимо, почти невъзможно, трябва да се приеме наличието на шум.
                          Б. Налице е повишено налягане в мрежата. В този случай при наличие на хидрофор се регулира налягането на изключване и включване -
                          намалят се. При централна система - притваря се главния кран на входа, СК до водомера. Препоръчва се понижаване на налягането с
                          30—40 % от нормативното.

                          2. Корпусен (структурен) шум с механичен произход възниква при лошо състояние на подвижните части на арматурата. Принципно механичното
                          състояние на спирателните кранове, особено ако са с кекли, по правило е лошо, т.е. липсва ежегодната профилактика и поддръжка.
                          В случая СК на изхода на бойлера и главния кран до водомера са най-проблемни. Трябва да се отворят и смажат с (истинско) краве масло
                          подвижните части на СК и всички смесителни батерии, подмяна на уплътненията, вкл. на тоалетните казанчета.
                          Характерно при тези вибрации на арматурата е, че могат да предизвикат резонанси на тръбите, които да се явят вторичен източник на шум.

                          3.Резонанс на водопроводния клон на топлата вода на изхода от бойлера до СК, или в най-добрия случай нискочестотни вибрации. Мерките са
                          свързани:
                          А. С увеличаване на собствената честота на тръбите чрез циментиране или прихващане чрез скоби към стената през по-малки участъци.
                          Б. Подмяна на тръбата с по-голям диаметър, ако е възможно. Ако са гъвкави връзки замяна с пластмасови или метални тръби.
                          В тези случаи не винаги е възможно пълно отстраняване на шумообразуването, например при резонанс по няколко хармоника.
                          ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
                          ...0888 766485...

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Тихи" батерии за кухненска мивка

                            Жената работи в Баумакс на Вик -то
                            От 6-7 месеца,ще питам утре дали знае нещо по Тея въпроси
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X