Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за полагане на "тикли" или покривни камъни от стара къща в двор, като алея!!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за полагане на "тикли" или покривни камъни от стара къща в двор, като алея!!?

    Става дума за бащината ми много стара къща, която не подлежи на възстановяване! Ще ми се да спася камъните от покрива, така наречените "тикли", "леска", като ги пренеса до моята къща и направя там алея! Каквото мога ще спася от тази къща, макар че там вече е неспасяемо! Само не ме обвинявайте, че е на това дередже, тя е обща собственост и на други безразлични към нея, няма ток, вече и изворната вода пресъхна, пътя е черен, зимно време е само за сериозни оффроудаджии! Т.е. искам, ако някой е правил подобно упражнение да сподели, или пък има идея как да стане?! Благодаря ви!

  • #2
    От: Съвет за полагане на "тикли" или покривни камъни от стара къща в двор, като алея!

    Според моите наблюдения леската не става за настилка. Трошлива е като е мокра.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за полагане на "тикли" или покривни камъни от стара къща в двор, като алея!

      Един "майстор", там на място - той по-точно е безделник-алкохолик, прави се че ни работи нещо, ние се правиме, че му вярваме и така въпроса е до 2-3-4 ракии! Та, тоя /че се отклоних от темата!/ направи 5-6 стъпала от същите, те стъпалата и Стефка Костадинова не може да ги използва, ама все пак ги ползваме..., и не са се счупили, вече 1 година и нещо! А, ако отдолу сложим цимент или някаква замазка! Опитвам се да пусна снимка на къщата, обаче все ми казва че е голяма, а не зная как да я намаля, за да видите за какво става дума!

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за полагане на "тикли" или покривни камъни от стара къща в двор, като алея!

        Метода проба -грешка никога не е за подценяване.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за полагане на "тикли" или покривни камъни от стара къща в двор, като алея!

          Някаква идея за какво да ги употребим?! Страхотни са! Даже когато сваляхме няколко, които бяха тръгнали да падат пироните си седяха на тях и нямаше падане!

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за полагане на "тикли" или покривни камъни от стара къща в двор, като алея!

            Ако си спретнеш някакъв навес/може и за колите/ става страхотно за покрив. Лично аз съм пробвал такива за настилка/изпаднаха от един комшия/ под една пергола, но след втората година се напукаха но отдолу нямаше замазка.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X