Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за хидроизолация под плоча

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за хидроизолация под плоча

    Здравейте, ако може един бетонджийски съвет? Захванал съм се да изчистя едно мазе, което е едно помещение под пристройка на къщата. Идеята е да стане бункер за въглища, пък ако се окаже неудобно за ползване - все ще се намери какво да складирам. Подът е пръст и след почистването ще го бетонирам. Прави ми впечатление обаче, че подът е влажен. Не е чак да избива вода, но пръстта е влажна. Разни парчетии дъски и други боклуци, захвърлени там преди много години, са изгнили стабилно. И така, какво да направя, направо да бетонирам, или да слагам някаква хидроизолация? /ако да, то каква?/ И ако има хидроизолация, това има ли някакви минуси, да речем по-висока влажност на запечатаната земя отдолу и оттам да вземе да се просмуква в стените, или някакъв друг проблем? Също така, помещението е доста ниско, тясно, но дълго. Като отвори за проветрение, в единия край има ниска врата и това е всичко. Има ли смисъл да отварям някакви отдушници около другия край, има ли някаква полза, или само ще се изстуди мазето без полза? Предварително благодаря!
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Въпрос за хидроизолация под плоча

    Сложи найлон, армировка и тогава бетонирай с добавка за водоплътност.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за хидроизолация под плоча

      Проветрението е задължително, иначе мазана на циментова основа, но си е цифра. За това както навсякъде- консултация със специалист.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за хидроизолация под плоча

        Има и влагоуловители под наем.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X