Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за мазилка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за мазилка.

    Здравейте,
    Имам един въпрос... Правя освежаване на един апартамент и в две от стаите има тапети върху който е боядисвано с латекс. Идеята ми е да махна тапетите и по най-бюджетния начин да боядисам с латекс и тук идва въпроса ми може ли след като махна тапетите да шлаифам стените с машина вароциментовата мазилка която е под тях(която може би ще е шпаклована още не знам не съм махнал тапетите) където има груби дефекти ще шплакловам с гипсова шпакловка после ще грундирам с дълбокопроникващ грунд цялата стена и после няколко ръце латекс? Идеята е че аз не мога да шпакловам + че нямам и време да се занимавам а пък общата квадратура на стените който трябва да се шпакловат е към 80кв.м. за които някой маистор ще ми отреже главата а и като добавим материалите ще стане една чудна сумичка.

    Някой правил ли е подобно безумие и мислите ли че ще ми се получат нещата... Ясно е че няма да ми се получат идеално гладки стени но целта ми не е такава а да имам едни чисти бели стени без тапети.

  • #2
    От: Въпрос за мазилка.

    Няма нищо сложно в шпакловането. Тегли минимум три ръки шпакловка ,като следващата ръка я нанасяш след като изсъхне добре първата . Гледаш да стане гладко и право. После шкуриш със шкурка 160 или 180, може и с 200 ако има по големи грапавини. Като грундираш си личи най добре къде има криво / вълни/ , като тези места може наново да ги прешпакловаш за да не шкуриш много. Също така при грундирането е възможно да се появят пукнатини. Тях с ръбчето на мистрията го прокарваш по пукнатината и после с фина шпатула запълваш. За да избегнеш евентуално напукване и шпакловаката да стане по здрава може първо да сложиш стъклофибърна мрежа.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за мазилка.

      Ако не си шпакловал, едва ли сега е момента да се учиш....., вместо това що не пробваш с пръскана или влачена мазилка, няма да ти пука че не е идеално гладко
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за мазилка.

        Колега имам представа какво е шпакловането но съм написал че няма много свободно време а ти сам сметни колко време му трябва на човек който не е шпакловал да шпаклова на три ръце 80кв.м. пък и да шкури... Но мерси все пак за съвета..

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за мазилка.

          Грундирай с червения грунд, за да укрепиш мазилката, лично, аз бих шпакловал големите дупки с теракол и после с финна шпакловка. Няма да ти кажа ф-ма за сухата шпакловачна смес, да не излезе реклама, но финансите ще ти подскажат После както колегата ти е казал ,шкуриш и пак шпакловаш. Работа за 2-3 дни. После от белия грунд, латекс и си готов.
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за мазилка.

            След свалянето на тапетите, задължително мажа с контактен грунд.
            Точно направих един хол така.
            Две ръце гипсово лепило за изправяне и две фина гипсова шпакловка. После грунд и боя (латекс).
            За изправяне, шпакловам със 70 см шпакла. Една ръка вертикално и една хоризонтално.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за мазилка.

              Или се примири, че ще шпакловаш или свали тапетите, грундирай, мажи латекс. Крайният ефект няма да ти хареса заради дупките и неравностите под тапетите. Възможно решение е да налепиш рауфазер, след това латекс. Пак едва ли ще ти хареса. Друго прилично решение е релефния латекс или декоративната мазилка, но цената е по-висока и изпълнението е трудоемко.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за мазилка.

                Лоша работа.... Идеята с влачената/драскана мазилка ми допада ама то и там си е маисторлък не да я купиш и тя да се измаже сама а аз се притеснявам дали ще се справя... Но иначе определно е вариант особенно ако може в последствие след време и тя да се освежава с латекс?

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за мазилка.

                  Първоначално публикуван от Tribute Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  Имам един въпрос... Правя освежаване на един апартамент и в две от стаите има тапети върху който е боядисвано с латекс. Идеята ми е да махна тапетите и по най-бюджетния начин да боядисам с латекс и тук идва въпроса ми може ли след като махна тапетите да шлаифам стените с машина вароциментовата мазилка която е под тях(която може би ще е шпаклована още не знам не съм махнал тапетите) където има груби дефекти ще шплакловам с гипсова шпакловка после ще грундирам с дълбокопроникващ грунд цялата стена и после няколко ръце латекс? Идеята е че аз не мога да шпакловам + че нямам и време да се занимавам а пък общата квадратура на стените който трябва да се шпакловат е към 80кв.м. за които някой маистор ще ми отреже главата а и като добавим материалите ще стане една чудна сумичка.

                  Някой правил ли е подобно безумие и мислите ли че ще ми се получат нещата... Ясно е че няма да ми се получат идеално гладки стени но целта ми не е такава а да имам едни чисти бели стени без тапети.
                  За бюджетна цел , си напипал вярното решение. Освен неравностите които ще възникнат за корекции,виж допълнително и здравината на основата. Където трябва се очуква и се изравнява с гипсово лепило. Ако не можеш бързо да се справиш с отвореното време , може да го смесиш с обикновен гипс.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за мазилка.

                    Само не разбрах какво е състоянието на тапетите. Иначе няма да мине номера по тънката лайсна.Ако имаш шкаф по висок можеш да го дръпнеш и ако там има тапети
                    ше провериш какво ще стане ако свалиш тапетите.
                    Ако тапетите са в добро състояние може и да боядисваш пак или тапети пак.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за мазилка.

                      Имайте предвид, че при боядисване с гладък латекс, неравностите по шпакловката се забелязват по-добре, отколкото ако са положени тапети, още повече, че съществува вероятност, когато е строена къщата да не е имало достатъчен контрол относно равността на мазилки и/или шпакловки. Подкрепям горното мнение:
                      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                      ...Ако имаш шкаф по висок можеш да го дръпнеш и ако там има тапети ше провериш какво ще стане ако свалиш тапетите...
                      Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X