Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпросче.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпросче.

    Към колегите плочкаджиЙ имам един въпрос.
    Нека обясня ситуацията. Имам коридор, в който се влиза директно от двора. Клиентът иска два квадрата плочки в началото, след тях ламинат. Да доуточня. Основата е гредоред и доста дебело старо дюшеме.
    Е ли изпълнима задачката и какво трябва?
    Да подчертая , че клиента е тегав на даване на кинти, та приемам съвети отнасящи се до традиционни (ако има такива) решения.
    За материали от по сто и пиЙсе кинта торбата и супер съвременни технологиЙ, дума не може да става.
    Материали, които могат да се купят на човешки цени от всеки склад.
    На вас топката.

    ПП: С флексовите лепила съм наясно. По-скоро въпросът е за обработката на основата.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Въпросче.

    Бафффф! Хубаво, дебело дюшеме, покрито с плочки и ламинат... аз ли съм изтървал нещо?
    Извинявам се, не съм специалист и не мога да дам съвет, но не се сдържах. Чисто естетически.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #3
      От: Въпросче.

      Фрезовай (зависи от парите изхвърли дюшемето за часта под плочките) да дойдат нивата, лепни ги с разделителни ласни, а останалото старо изцикли, лакирай и пред входа идна по- длъжка гумена/ тартан/ тревна изтривалка да пада калта от цървулите на селянчето. Ако е любопитен обаче и те омайва, че женсо токче по ламинат не осовя следи, контрата е, че повече се чува. А той така или иначе ще направи някакъв навес или противошапова яма пред входа.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Въпросче.

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Към колегите плочкаджиЙ имам един въпрос.
        Нека обясня ситуацията. Имам коридор, в който се влиза директно от двора. Клиентът иска два квадрата плочки в началото, след тях ламинат. Да доуточня. Основата е гредоред и доста дебело старо дюшеме.
        Е ли изпълнима задачката и какво трябва?
        Да подчертая , че клиента е тегав на даване на кинти, та приемам съвети отнасящи се до традиционни (ако има такива) решения.
        За материали от по сто и пиЙсе кинта торбата и супер съвременни технологиЙ, дума не може да става.
        Материали, които могат да се купят на човешки цени от всеки склад.
        На вас топката.

        ПП: С флексовите лепила съм наясно. По-скоро въпросът е за обработката на основата.
        Що са правиш на луд?Ти като не знаеш,дето само това правиш по цял ден кой да ти даде акъл.?
        Не ти ли писна от професорите тука,че да пускаш тема,или си търсиш веселба !

        Коментар


        • #5
          От: Въпросче.

          Хахахаха!
          Дюшемето е много старо и с поне три-четири пласта боя, тук там поокъртени, изкорубени дъски, липсващи чепове. Не че не може да се опита да се цикли, ама тука не става въпрос за естетика. Иска се набързо и се гонят срокове. Подхвърли се за някакви мрежи, там дали рабецова, дали електрозаварена или за изолация. Аз казах, че гаранция НЕ давам
          Не съм го правил това упражнение,затова ми е интересно, има ли някакво решение.
          Тука се пазарим за всяка стотинка по няколко пъти и е тягостно.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Въпросче.

            Дюшемето се маха.На неговото място се наковава водоустойчив шперплат,ако трябва два плата,зависи от разстоянието между гредите.Върху шперплата се наковава циментова плоскост.

            Коментар


            • #7
              От: Въпросче.

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Хахахаха!
              Дюшемето е много старо и с поне три-четири пласта боя, тук там поокъртени, изкорубени дъски, липсващи чепове. Не че не може да се опита да се цикли, ама тука не става въпрос за естетика. Иска се набързо и се гонят срокове. Подхвърли се за някакви мрежи, там дали рабецова, дали електрозаварена или за изолация. Аз казах, че гаранция НЕ давам
              Не съм го правил това упражнение,затова ми е интересно, има ли някакво решение.
              Тука се пазарим за всяка стотинка по няколко пъти и е тягостно.
              Трябва да вържеш основата, дървото, към плочките с междинен материал. Само с армиране и лепило няма да стане. Аз използвах гипсофазер за под. Него с винтове към дюшемето, след това грунд, а после плочките с каквото си знаеш лепило. Стана здраво и държи две години вече.

              Коментар


              • #8
                От: Въпросче.

                Калпаво дюшеме +малко/ без пари зор. Давай им акъл, белким прихванат, иначе както каза Паджеровод, но не е много евтино,
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Въпросче.

                  Ще откажа да го правя.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпросче.

                    Има решение на плоблема ! Изискванията са основата да бъде здрава . Многократно изпълнявана и без проблеми . https://www.google.de/search?q=entko...w=1366&bih=662
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпросче.

                      Да, обаче такива неща няма тук и дори да има, ще са 200 лв на квадрат. Не че толкова е реалната му цена, а просто в Бг не познават парите, що се касае до нови технологии. Ако иска, ще му го направя на мрежа на негова отговорност.
                      Благодаря на всички!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпросче.

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Ще откажа да го правя.
                        Правилно решение като се имат предвид "симптомите" .
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #13
                          Въпросче.

                          Добре де плочките не могат ли да се лепнат с ПУ директно за дюшемето?
                          Има и ПУ на бакички смесват се 2 компонента и си го мажеш с маламашката
                          Има и различни твърдости....
                          В най лошия случай ако не лепне се маже с грунд
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпросче.

                            При липса на пари пътищата рязко намаляват ...................
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпросче.

                              Кажи му да пробие на плочките по някоя дупка и да ги хване с винтове за дюшемето - воала

                              Нали знаеш приказката, че с пръдня боя не става, зарежи го и без това като няма пари, нищо няма и да изкараш, само може да си навлечеш главоболия.
                              Остави ами като не се получи после теб ще разнася "колко си кадърен"

                              Понеже ми хрумна, 'що трябва да са плочки ?!? Да си купи няк'ъв по-луксозен балатум, дебел и шарен и ще може да си мие л@йн@та от галошите.
                              Последно редактирано от mohera; 23-03-17, 07:44. Причина: сетих се
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X