Обява

Свий
Няма добавени обяви.

заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

    Здравейте
    Предстои ми монтиране на малка пречиствателна станция на къща. За станцията има предвидено място.
    Проблемът е със заустването на пречистената вода след станцията.
    Къщата е на склон, като е на 1.5 метра от пътя.
    Немислимо е да връщам водата назад, така че единственото решение е възможно само с използване на тези 1,5 с дължина от 10 м.
    Възможно ли е да се заусти в попивен кладенец на това място и има ли проблем че ще е толкова близо до къщата

  • #2
    От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

    Зависи от почвата ,Аз имам схемата пречиствателна - попивен кладенец .Попивния кладенец е 6 метра с бетонни коруби , но излезнаха два слоя пясък .Вече 4 години не е отваряна ( постоянно един човек !) .

    Коментар


    • #3
      От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

      Почвата е силно камениста, ронлива, премесена с едрин камъни.
      Кладенецът ти е дълбок 6 метра или кубатурата му е 6 кубика?
      Проблемът е че моят кладенец ще бъде до пътя, а след пътя е склон с около 3 метра денивелация и има започнат строеж на къща. Притесняваме попиването да не предизвика свлачище или да избие вода при комшията.

      Коментар


      • #4
        От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

        Основите какви са? от водоплътен бетон ли са, че с тази ронлива почва може да тръгне и към къщата. Може с помпа и в уличната канализация, ако съществува. 10м при превишение от 1,50 са нищо и помпата няма да е много скъпа.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          ... Може с помпа и в уличната канализация, ако съществува. ...
          Ако имаше канализация човекът едва ли щеше да дава пари за пречиствателна станция. Уви! Канализацията е непостижима екстра за много населени места в България. В т.ч. (все още) и за "елитни" столични квартали ...

          Аз при така зададените условия за друг вариант освен някакво попивно поле не се сещам.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Ако имаше канализация човекът едва ли щеше да дава пари за пречиствателна станция. Уви! Канализацията е непостижима екстра за много населени места в България. В т.ч. (все още) и за "елитни" столични квартали ...

            Аз при така зададените условия за друг вариант освен някакво попивно поле не се сещам.
            Няма канализация. Селото е Кокаляне до София. В селото има свлачищна зона, но точно в тоя район слава Богу няма . Изкопът за къщата е огромен и много стръмен, но за 8 г няма свличане. Само отделни камъчета се търкулват и ми правят беля да ги изхвърлям.

            Всички къщи наоколо са с попивни ями от старите..
            Къщата е с бетонови основи.
            Попивно поле няма къде да се прави. Дере има през три къщи надолу по баира. Идеалният вариант е да си пусна тръба до там, но съгласието от трима съседи и то българи е съмнителна работа.

            Коментар


            • #7
              От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

              Една неособено сръчна схема на ситуациятаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:kasta.jpg
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5746600

              Коментар


              • #8
                От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

                Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
                Една неособено сръчна схема на ситуацията
                Не можеш ли да сложиш пречиствателната станция пред къщата, за да си оставиш място за попивен кладенец встрани от нея (къщата)?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Не можеш ли да сложиш пречиствателната станция пред къщата, за да си оставиш място за попивен кладенец встрани от нея (къщата)?
                  Мога но ще е игра с пресичане на тръбите. Всъщност основите не са изобщо дълбоки, няма мазе. Така че опасенията ми откъм проникване в къщата не са големи. Пък и нали водата би трябвало да си търси път наобратно - надолу към езерото. По-скоро не знам каква е опасността да активизира свлачищие в по-далечен план или да избие при комшията отдолу

                  Коментар


                  • #10
                    От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

                    Нямах предвид проникване на влага в къщата, а да не мокриш терена в непосредствена близост пред (под) къщата. Аз бих преместил прлечиствателната станция, доколкото е възможно пред къщата, а попивен кладенец бих направил встрани от нея.
                    Денивелация между къщата и пътя има ли?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

                      По този повод и аз реших да сложа станцията в едно мазе, което ми е на кота 0, поради денивелацията. Селото - същото.
                      Само че направих попивно поле на 5-6м встрани в двора долу. За късмет, и аз на 1м дълбочина стигнах пясък. Полето е готово, остава бидоня да поръчам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Нямах предвид проникване на влага в къщата, а да не мокриш терена в непосредствена близост пред (под) къщата. Аз бих преместил прлечиствателната станция, доколкото е възможно пред къщата, а попивен кладенец бих направил встрани от нея.
                        Денивелация между къщата и пътя има ли?
                        Не, между къщата и пътя няма денивилация. Мисля това място да го засадя с нещо като бамбук или подобни храсти, така че и да се мокри, да не личи, а и да изпаряват влагата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

                          Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
                          Почвата е силно камениста, ронлива, премесена с едрин камъни.
                          Кладенецът ти е дълбок 6 метра или кубатурата му е 6 кубика?
                          Проблемът е че моят кладенец ще бъде до пътя, а след пътя е склон с около 3 метра денивелация и има започнат строеж на къща. Притесняваме попиването да не предизвика свлачище или да избие вода при комшията.
                          Дълбок 6 м. и около 6 м3. . Досега не съм го отварял , ама ме подсети да го погледна . Някакви проблеми до сега в селото с другите ями имало ли е ?Ако няма и при теб едва ли ще има дертове . Аз бих пробвал варианта с дерето - по принцип пречиствателната станция може законно да си я заустиш в река , дере и т.н, ,Видях . че има и паркинг -там не е ли по-далеч от къщата ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

                            Паркинга е добро място, но вече е бетониран. Но не пречи да се разбие и да се изкопае ямата.
                            Колко кубика е нормално за да не прелива при консумация от 10 кубика вода на месец

                            Коментар


                            • #15
                              От: заустване на локална пречист. станция на ограничен терен

                              Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
                              Паркинга е добро място, но вече е бетониран. Но не пречи да се разбие и да се изкопае ямата.
                              Колко кубика е нормално за да не прелива при консумация от 10 кубика вода на месец
                              Неправилен въпрос,
                              Зависи от попивателната способност на почвата.
                              Моя е 27 м3 и не прелива при консумация 15 м3, но при тебе почвата сигурно е различна.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X