Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък ремонт на вила - дайте насоки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък ремонт на вила - дайте насоки

    Чакам да се стопи снега и започвам да действам по нещо, което съм си навил на пръста, че трябва задължително да направя тази година. Преди това искам да събера необходимата иформация, тъй като от строителство не разбирам, като викна майсторите искам да съм наясно с някои неща. Става въпрос за следното. Къщето е едноетажно. Имам полу етаж над първия, чийто под се явява тавана на първия. Представляа гредоред, на който са закачени едни плоскости. Тези плоскости искам скорострелно да изчезнат от там и да бъдат заменени с други подходящи по които може да се ходи. Плоскостите в момента са от тези етернитените (етернитови) не знам как е правилното и като стабилност са чудесни.Притеснява ме въздействието върху здравето. Въпреки, че ме успокояват, че особено навремето са масово използвани и няма проблем съм го решил твърдо и искам да се изчезнат. Въпроса е какво да се сложи вместо тях, или как да се направи по др начин, без да се налага да се разбутва цялата къща. Идеята е за умно решение, цената на ползвания материал няма да е определяща, квадратурата не е голяма.

  • #2
    От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

    Без снимки е малко сложно , но ако трябва да са плоскости , аз бих ползвал брезов шперплат , има го в различни размери и дебелини.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

      Ако подходът към въпросният под/таван е ограничен вариант е плоскостите да изчезнат и на тяхно място да се накове дюшеме, което за разлика от всичките видове плоскости,шперплати,ОСБ-та няма лепила(обикновено химия,която дълго време има негативно влияние наоколо).Друг плюс на дюшемето, е че е по лесно за "маневриране" в тесни пространства.Предвиди и някакъв бюджет за импрегниране.На лично мога да ти препоръчам безвреден за хората и приятен за работа безцветен импрегнант.
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • #4
        От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

        И сваляй етернитовите плоскости внимателно- азбестосъдържащи са.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

          Почни от горе надолу.Огледай хубаво покрива дали е за смяна,щото ако е заминал и гредите на гредореда нема да са цвете-правени са по едно и също време и едни и същи гадове ги нападат.Ако това е вярно,по хубаво и дълговечно ще е да разкараш всичко,да биеш няколко пети,колони през 3м.,един як пояс и съответно плоча.После нагоре прави каквото искаш.Кеф ти етаж,кеф ти полуетаж,кеф ти голема тераса и т.н.

          Коментар


          • #6
            От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
            ...Ако това е вярно,по хубаво и дълговечно ще е да разкараш всичко,да биеш няколко пети,колони през 3м.,един як пояс и съответно плоча.После нагоре прави каквото искаш.Кеф ти етаж,кеф ти полуетаж,кеф ти голема тераса и т.н.
            Т.е. да изравни всичко до земята? Заради единия етернит...

            Коментар


            • #7
              От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

              Аз бих наредил един ламинатен паркет, и не бих се притеснявал повече.

              Коментар


              • #8
                От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Т.е. да изравни всичко до земята? Заради единия етернит...
                Четеш като гявола евангелието.Никъде не съм писал това.

                Коментар


                • #9
                  От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

                  Възможно е да съм в грешка и ако е така, ще се извиня одма. Само че, як пояс и плоча - аз го разбирам - преди това всичко отгоре се маха. Пети и колони през 3 метра, как да ги прави? Външни или из вътре и да пази старите стени? Все пак идеята е да не се разбутва къщето.

                  Иначе да - и аз съм за ламинат и забравяне на притесненията.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

                    Накови най-обикновени кофражни дъски и отгоре или ламинат или някой изостанъл "баламатум",може и стари черги!Все пак е таван!
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

                      Искам да уточня. Не говорим за покрив. Покрива си е перфектен. Говорим за тавана на първия етаж, който не е бетон, а е направен от плоскости. Върху тоя етернит не искам нищо да кова, било дюшеме или каквото и да е. Искам да се замени с др, с възможно най-малко разбувания на къщата. Въпроса е какъв е другия здрав и подходящ материал с който да се змаени, съответно да няма вредно въздействие. Да не се огъва при ходене от горе, с времето да не провисне нещо и да не създава ядове. Тези дни ще се кача да направя една, две снимки ако се е стопил снега.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

                        Ковеш едно хубаво чамово дюшеме, циклиш и лакираш. Става здраво и красиво, ама не е много евтино.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66_big.jpg
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:5746338

                          За това ли става въпрос?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

                            Гипсофазер, нареден на кръст в 2 пласта.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малък ремонт на вила - дайте насоки

                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%F0%ED%E8%F2 , мненията тук съвпадат с информацията, която намерих от други източници.

                              Обобщено: Етернита наистина е опасен в случаите, когато се реже,чупи,обработва.За съжаление в твоя случай няма начин панелите да се демонтират цели, тъй като са затиснати от надзиждането на таванското помещение по целият периметър и от поповете под билото.Повече ще коментираме по мейла.
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X