Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за бетонобъркачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Препоръка за бетонобъркачка

    Суровата дунавска баластра е точно такава - много пясък и буци глина. Даже от някои находища вадят направо "кална" баластра - идеална е ако имаш да настилаш черен път например. Драгажните фирми си имат пресевно-промивни инсталации и затова най-добре е да си вземаш пясък и чакъл. Казах ти - има фракции които ги дават за бетон, всичко е промито и можеш да си направиш добре сметката за рецептата на бетона, излиза лев-два разликата тук при нас. Даже ако търсиш висока якост е добре освен речния чакъл да слагаш и фракция 10-20 трошен камък. Бетонвъзлите ако вземат баластра, също я сеят щото няма как да си направят рецептата. В Драгажния, много ясно, ако имат излишък на пясък - обратно на купа с баластрата докат се продаде, няма у Дунава да я хвърлят, я Пясък, покрай системите за сухо строителство, вече се потребява относително по-малко.
    Последно редактирано от jordanov sv; 07-09-18, 19:18.

    Коментар


    • #47
      От: Препоръка за бетонобъркачка

      Наблюденията са ми че залепва за дъното пясъка, при средно положение. При най-долно положение започва да прелива. Баластрата ми е много песъчлива. Иначе разбърква добре 7 кофи баластра с 25кг цимент.
      И аз го имах същия проблем,мъчих се известно време,и накрая внимателно с малък ъглошлайф направих нова резка между двете положения.Мястото си го отбелязах в процес на работа като откопчах и внимателно спуснах надолу,докато почти започна да прелива.Получи се много добре,сега пясъка не залепва,а и бърка малко по-бързо.Бетонобъркачката е някаква австрийска марка,произведена в Унгария,купена е от хоум макс за около 360 лв и ще се учудя ако няма китайски части.

      Коментар


      • #48
        От: Препоръка за бетонобъркачка

        Първоначално публикуван от graifer Преглед на мнение
        Наблюденията са ми че залепва за дъното пясъка, при средно положение. При най-долно положение започва да прелива. Баластрата ми е много песъчлива. Иначе разбърква добре 7 кофи баластра с 25кг цимент.
        И аз го имах същия проблем,мъчих се известно време,и накрая внимателно с малък ъглошлайф направих нова резка между двете положения.Мястото си го отбелязах в процес на работа като откопчах и внимателно спуснах надолу,докато почти започна да прелива.Получи се много добре,сега пясъка не залепва,а и бърка малко по-бързо.Бетонобъркачката е някаква австрийска марка,произведена в Унгария,купена е от хоум макс за около 360 лв и ще се учудя ако няма китайски части.
        Сигурно две години се каня да го направя това и се мъча все на ръка да я накланям,обаче при първото изкарване на бъркачката ще го сторя.Мерси че ме сети !!!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X