Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хидравличен крик и евентуален ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хидравличен крик и евентуален ремонт

    Здравейте!
    Изпадна ми един крик,мисля че от Шкода Мадара,от който си направих самоделен тръбогиб.Проблема е че крика вдига 7-8см като е под товар и спира.В началото като помпя се усеща че е леко под товар и спре ли да вдига все едно няма никой-не се усеща никакво натоварване на лоста на помпата.Налях му хидравлично масло,но пак така.Когато го спускам излиза масло между буталото което излиза от корпуса и самия корпус.Къде може да е проблема,и може ли да се ремонтира?
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Проблем с хидравличен крик и евентуален ремонт

    Такива крикове може да си намериш нови за 50-тина лв. Не мисля че си заслужава да ремонтираш стария. Аз имам няколко стари крика, които не съм ползвам от години. На работа ползвам два крика ежедневно и не са ми създавали ядове. Едно ремарке падна и счупи единия крик, та тогава купих 20т за около 50-тина лв.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с хидравличен крик и евентуален ремонт

      А аз мисля че си заслужава да се ремонтира.Досега,няма джипка или мотор който да ми се е опрял,или нещо което съм решил да направя и да не е станало.Най лесно е да ида да купя един китайски крик.Но,щом реша че нещо ще го подкарам,ще го направя ей така,да си докажа че мога.Щях да качвам снимки,ама днес докато заварях и леееко съм си счупил телефона.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с хидравличен крик и евентуален ремонт

        Ще трябва да го отвориш, промиеш и смениш уплътненията и маслото. На самото бутало има уплътнение, което най вероятно ти изпуска и затова под товар не ти вдига.
        Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с хидравличен крик и евентуален ремонт

          За можене , може, но първо трябва да се разчасти, за да се види какво има вътре.
          Отварял съм крикове и най-често е имало износен тефлонов семеринг или боклуци във възвратния клапан .
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с хидравличен крик и евентуален ремонт

            Развитие по темата.Вчера отворих крика след като гледах едно видео в тубата.Маншета вътре беше за смяна-изпускаше налягането.Смених го,едно ново масло,и досега стои във вдигнато положение на съседа на камаза където е пробата му.Резултата-4 лева поръчков маншет в фирма която се занимава с това и работещ крик.Все пак си струвало да го ремонтирам........
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с хидравличен крик и евентуален ремонт

              Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
              Развитие по темата.Вчера отворих крика след като гледах едно видео в тубата.Маншета вътре беше за смяна-изпускаше налягането.Смених го,едно ново масло,и досега стои във вдигнато положение на съседа на камаза където е пробата му.Резултата-4 лева поръчков маншет в фирма която се занимава с това и работещ крик.Все пак си струвало да го ремонтирам........
              Ако не си снимал докато работиш моля те пусни линк към това видео от тубата защото и на мен ми се иска да ремонтирам крика си но не знам от къде да го отворя.
              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
              0896 846 246

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с хидравличен крик и евентуален ремонт

                Напиши в тубата ''ремонт на хидравличен крик'',също пробвай и на английски,отваря бая клипове.Специално моя,горе имаше голям шестостен-гайка,и развих,от там нататък всичко излиза.Сега не мога да намеря точно клипа.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #9
                  Колеги, къде се продават уплътнения за хидравлични крикове?

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    Колеги, къде се продават уплътнения за хидравлични крикове?
                    Тези които правят хидравлика на бул Европа имат. Магазина е на шосето за Банкя.
                    най вероятно и другите подобни фирми.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X