Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос старо промишлено строителство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос старо промишлено строителство

    Предлагат ми под наем помещение от старо хале. Но 'съм чувал' че навремето са се използвали и канцерогенни материали - като азбест. Не съм специалист, някой може ли да каже от какъв материал е тази стена и дали е безопасен материала?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-beec201869ea4e627a936e7f508dd61f7d3cbd75835bfd1faefcc810b5c37cae_full.jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:6128137
    Последно редактирано от u_bo; 13-02-17, 09:48.

  • #2
    От: Въпрос старо промишлено строителство

    Това ми прилича на етернитови плоскости, дето са си бъш азбест.
    За "успокоение" - до преди 30 години водопроводните тръби са се правили от това, и голяма част от водопроводните мрежи все още са с такива.
    Има ги и по покритите във вид на покривни платна.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос старо промишлено строителство

      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
      Това ми прилича на етернитови плоскости, дето са си бъш азбест...
      Точно така. Азбест, свързан с цимент. Азбестоцимент.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос старо промишлено строителство

        Вредата от азбеста се проявява при конкретни обстоятелства, свързани най-вече с обработката на такива материали - рязане, пробиване, събаряне. Ако просто си живееш вътре рискът е доста скромен и сравним с възможността такава постройка да ти рухне на главата защото е зле поддържана и стара.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос старо промишлено строителство

          Една боя отгоре и спира да е опасен.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос старо промишлено строителство

            То, в Русия има един град който се нарича Асбест (познайте защо). Всякакви здравни проблеми има населенито му, но не се е прочул точно с нещата за които набеждават скромния минерал.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос старо промишлено строителство

              Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
              Предлагат ми под наем помещение от старо хале. Но 'съм чувал' че навремето са се използвали и канцерогенни материали - като азбест. Не съм специалист, някой може ли да каже от какъв материал е тази стена и дали е безопасен материала?
              [ATTACH=CONFIG]901911[/ATTACH]

              По-интересно е дали ще ти трябват санитарни разрешения и такива за ползване за бизнеса ти
              Може да се зачетеш в ЗУТ-та да не отваряш после други теми.Впрочем работя в такава барака от така наречения павилионен
              тип/строителство което е приложено за поликлинични кабинети след земетресение,като най-оцеляващи/,но санирана и напълно реновирана-ами нищо и няма!
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос старо промишлено строителство

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                По-интересно е дали ще ти трябват санитарни разрешения и такива за ползване за бизнеса ти
                Може да се зачетеш в ЗУТ-та да не отваряш после други теми.Впрочем работя в такава барака от така наречения павилионен
                тип/строителство което е приложено за поликлинични кабинети след земетресение,като най-оцеляващи/,но санирана и напълно реновирана-ами нищо и няма!
                А в какво се изразява санирането на тази сграда? Как е изпълнено, предполагам че има гипсокартон пред етернита?

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос старо промишлено строителство

                  Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                  А в какво се изразява санирането на тази сграда? Как е изпълнено, предполагам че има гипсокартон пред етернита?
                  Стиропора се лепи върху сандвич-панелите с полиуретаново лепило направо отвън,после задюбеляваха,правеха армирана шпакловка и после минерална мазилка.вътре гипсокартона го лепиха с лепилото за картон на циментова основа,фугираха и боя.Таваните окачени с пана 60х60,най-отгоре ламаринен покрив.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос старо промишлено строителство

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Вредата от азбеста се проявява при конкретни обстоятелства, свързани най-вече с обработката на такива материали - рязане, пробиване, събаряне. Ако просто си живееш вътре рискът е доста скромен и сравним с възможността такава постройка да ти рухне на главата защото е зле поддържана и стара.
                    Вредността му е силно преувеличена . На времето през ръцете ми са минали тонове във всичките му форми . На плочи ; въже и на прах . Ако всичко което му приписват е вярно отдавна трябваше да съм гушнал бакъра
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос старо промишлено строителство

                      Това са сандвич панели 2 листа етернит и стиропор между тях . Не е повод за притеснение вредното им влияние , а по скоро техническата изправност на сградата . Последния ми допир с такива беше , на бившия къмпинг Оазис на Златните . Имаше бунгала от по 40 , и 60 кв. метра . Отнесох 20 броя , които разглобих , и след това продадох . Проблем беше че от остаряването , панелите лесно се чупят . Лично съм сглобил за клиенти 2 броя , а другите си ги сглобяваха сами . Едното го направихме къща край Варна около 120 кв. . Малко греди , картон , дограми , изолация и стана неразличима от масивно строителство къща .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X