Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

    Здравейте,
    Някой може ли да помогне с информация за фирми, които правят оценки на вътрешни ремонти на апартаменти? За София ми трябва и то спешно, че едни майстори ни направиха банята на нищо, но за сметка на това купиха материали, като за 3 бани...
    Искам да получа експертна оценка, документирана със съответния протокол и да видим какво да правим, та все пак преди Нова година да имаме нормална баня и на нормална цена.

  • #2
    До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

    Всяка компетентна надзорна фирма ще ти свърши работа. Ако не се справиш с намиране на координати, ще ти намеря.
    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
    Omnia vincit amor !

    Коментар


    • #3
      До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

      Дай координати, моля. Гледах в Гугъл, но нищо не намерих. Сигурно не знам как да питам. Много е спешно още тази седмица да получим оценка.

      Коментар


      • #4
        До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

        Ако се стигне до съд - вещо лице.

        Коментар


        • #5
          До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

          Чуй се с братчеда

          Коментар


          • #6
            До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

            Ако става въпрос за оценяване от практическата страна на въпроса, аз съм напълно в състояние да помогна, но ако имаш предвид да получиш някакъв документ, със стойност пред съда: съжалавам - нямам "тапия" за оценител. Като говориш за майстори, не си уточнил за какво става въпрос: защото, ако това са някакви самосиндикални занаятчии - не е ясно дали изобщо можеш да докажеш, че с тези хора си имал някакви взаимоотношения /договор; разписки за взети пари и пр./ Ако разчиташ само на свидетелски показания, в смисъл, че са ги виждали да работят у вас - нали се сещаш, че те могат да изкарат много повече хора, които не са ги виждали да работят у вас! А при евентуално съдебно производство, наистина, така или иначе ще бъде назначено вещо лице.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Ако става въпрос за оценяване от практическата страна на въпроса, аз съм напълно в състояние да помогна, но ако имаш предвид да получиш някакъв документ, със стойност пред съда: съжалавам - нямам "тапия" за оценител. Като говориш за майстори, не си уточнил за какво става въпрос: защото, ако това са някакви самосиндикални занаятчии - не е ясно дали изобщо можеш да докажеш, че с тези хора си имал някакви взаимоотношения /договор; разписки за взети пари и пр./ Ако разчиташ само на свидетелски показания, в смисъл, че са ги виждали да работят у вас - нали се сещаш, че те могат да изкарат много повече хора, които не са ги виждали да работят у вас! А при евентуално съдебно производство, наистина, така или иначе ще бъде назначено вещо лице.
              Не мислим да стигнем чак до съд. Дай координати на ЛС и кажи кога най-бързо можеш да дойдеш да огледаш поразийте? То всички сме на работа, така че дори вечер не е проблем.
              А за другите читатели тук:
              Все пак търся и възможност да получа документ за оглед. Така че въпросът все още е отворен.

              Коментар


              • #8
                До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

                Първоначално публикуван от Tiger Преглед на мнение
                Не мислим да стигнем чак до съд. Дай координати на ЛС и кажи кога най-бързо можеш да дойдеш да огледаш поразийте? То всички сме на работа, така че дори вечер не е проблем.
                А за другите читатели тук:
                Все пак търся и възможност да получа документ за оглед. Така че въпросът все още е отворен.
                Официален протокол подписан от поне три фирми с регистрация, за подобна строителна дейност! Важи почти като закон!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

                  Не съм съгласен.Все едно Дачия,Кия и Хюндай да кажат че Ферари не могат да продават толкова скъпо колите си.Ако има предварително наравена сметка или оферта,то изпълнителя е в правото си да определя цените.Ако пък сметката е завишена в последствие с обяснения от рода:абе беше много работа,то клиента е в правото си да я оспори.
                  Не бих съветвал занимания със съдилища,оценители и прочие фирми.По скоро пробвайте в разговор да намерите някакво средно решение.То ясно,че работата се е оплескала но винаги има решения.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

                    Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                    Не съм съгласен.Все едно Дачия,Кия и Хюндай да кажат че Ферари не могат да продават толкова скъпо колите си.Ако има предварително наравена сметка или оферта,то изпълнителя е в правото си да определя цените.Ако пък сметката е завишена в последствие с обяснения от рода:абе беше много работа,то клиента е в правото си да я оспори.
                    Не бих съветвал занимания със съдилища,оценители и прочие фирми.По скоро пробвайте в разговор да намерите някакво средно решение.То ясно,че работата се е оплескала но винаги има решения.
                    Прав си, и ние не искаме съдилища. Обаче за баня 1,50 м. на 1,90 м. да ми купят 30 торби цимент от по 25 кг. и да ми казват, че това е нормално?! Да ми направят вътрешна изолация на банята, при условие че ще има плочки и затворена душ-кабина, и да ми казват, че така са правело?! За 4 кв. м. плочки да "ползват" теракол за 10?!
                    С тия хора няма да има културно разбиране в разговор. И не стига че правят неща, които не сме искали, ами в резултат освен солен ремонт, банята ни вече е с 21 см. по-малка... Ако не ги бяхме спрели, не знам какво щеше да стане накрая и на каква цена... Просто явно никакво доверие на приятели друг път... А сега трябва да намерим решение от другаде, не от тия "майстори".

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

                      Като тепърва правещ баня и тоалетна, мога да ти дам някой насоки. При мен се получава същото, но майстора наистина ми обяснява какво трябва и аз решавам дали да го правя така. Помещението също ми се "сви" след измазване, водоправод и канализаци, изолация на тръбите и влагоустойчив гипскартон. На пода се получи 10см. замазка заради канализацията и сифоните, а на плочките още не им е дошъл реда. Дори вече е вложено солидно количество лепило, а още не са купени. Оказа се, че с това лепило се шпакловат стените на които няма да има гипскартон, а съще се използва и за лепене на Итонг-а. Тръби се купуват в такива количества за които не съм и предполагал въпреки предварителния проект и моите лични сметки. Доста неща на бях преценил и сметнал. Още не съм стигнал до ел. инсталация, но вече усещам накъде духа вятъра. Следя работата много от близо и гарантирам реалната употреба на материали. Има разни тънкости за икономии, но те не са в пъти, а едва до 30% от нормалното. Лепенето на плочки с гребен е едно от тях. Използване на по-тънки тухли е другото. Минимален брой колена и други съединители по водопровода и канализацията е третото, но има специфики на всеки обект които не могат да бъдат избегнати. Другия проблем са разни стандарти които също не са случайни. Ако след време се наложи ремонт поради някаква авария, ще разбереш за какво са измислени те.
                      До тук моята баня и тоалетна е глътнала 4000 лв. като се надявам да се включа до 6000. Това е с максимални икономии, но без компромиси с качеството на работата и изолациите. Материалите са средно качество с разни изключения към високо. Примерно двата сифона на пода ми са големи бронзови и струват по 25лв и има за какво. Много е гадно и скъпо да разбиваш готов под заради икономия от 10лв. С плочките няма да се изхвърлям тъй като гоня здравина и функционалност. Музеите са на друго място. За тези от Практикер по 7лв. забравям и гледам тези до 15. Душове и батерии ще взема по-евтини поради факта, че те се сменят лесно и без да разбиваш готовата работа, но мивка и тоалетна чиния си взех на Видима от по-приличните не моноблок. Все пак трябва да се мисли ако стане нещо дали ще намерим след време същия модел или части за подмяна.
                      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

                        Очевидно тези "майстори" са некоректни и гледат да одерат колкото може повече кожи.

                        Аз до скоро се разправях с майстори в нашия апартамент. Винаги съм гледал майсторът или да му знам работата или да ми е препоръчан от доверен приятел, на когото той е работил - т.е. аз пак съм видял крайния резултат.

                        Винаги има разправии. Много рядко нещата стават в уговорения срок и никога предварително сметнатите материали недостигат, но никога не са превишавали 20-25% от предварително сметнатите

                        Задължително правим предварителна уговорка, какво точно ще се прави и колко ще струва, колко и какви материали ще трябва да осигуря (аз си ги осигурявам сам).

                        На скоро бъдещия ми тъст си направи баня в къщата на село.Той е Майстор (ама наистина с главно М). Нова преградна стена от газобетон, права и обратна вода, елктроинсталация за бойлер и осветление, фаянс, теракот, мивка, батерии и тоалетна чиния - моноблок на Видима, малко прозорче, емайлиран бойлер 80 литра. Всичко това излезна към 1700-1800 лв. Това е без да плащаме за никакъв труд със средни по качество материали. Като сложим и още толкова за труда ( повече от месец работа + моя помощ през уикендите) - поне 3500-4000 лв излиза една баня.

                        Извинявам се че не пиша точно по темата, но и аз съм гонил "майстори" и много мразя когато някой се опитва да ме товари повече от колкото е нужно
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

                          Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                          Като тепърва правещ баня и тоалетна, мога да ти дам някой насоки. При мен се получава същото, но майстора наистина ми обяснява какво трябва и аз решавам дали да го правя така. Помещението също ми се "сви" след измазване, водоправод и канализаци, изолация на тръбите и влагоустойчив гипскартон. На пода се получи 10см. замазка заради канализацията и сифоните, а на плочките още не им е дошъл реда. Дори вече е вложено солидно количество лепило, а още не са купени. Оказа се, че с това лепило се шпакловат стените на които няма да има гипскартон, а съще се използва и за лепене на Итонг-а. Тръби се купуват в такива количества за които не съм и предполагал въпреки предварителния проект и моите лични сметки. Доста неща на бях преценил и сметнал. Още не съм стигнал до ел. инсталация, но вече усещам накъде духа вятъра. Следя работата много от близо и гарантирам реалната употреба на материали. Има разни тънкости за икономии, но те не са в пъти, а едва до 30% от нормалното. Лепенето на плочки с гребен е едно от тях. Използване на по-тънки тухли е другото. Минимален брой колена и други съединители по водопровода и канализацията е третото, но има специфики на всеки обект които не могат да бъдат избегнати. Другия проблем са разни стандарти които също не са случайни. Ако след време се наложи ремонт поради някаква авария, ще разбереш за какво са измислени те.
                          До тук моята баня и тоалетна е глътнала 4000 лв. като се надявам да се включа до 6000. Това е с максимални икономии, но без компромиси с качеството на работата и изолациите. Материалите са средно качество с разни изключения към високо. Примерно двата сифона на пода ми са големи бронзови и струват по 25лв и има за какво. Много е гадно и скъпо да разбиваш готов под заради икономия от 10лв. С плочките няма да се изхвърлям тъй като гоня здравина и функционалност. Музеите са на друго място. За тези от Практикер по 7лв. забравям и гледам тези до 15. Душове и батерии ще взема по-евтини поради факта, че те се сменят лесно и без да разбиваш готовата работа, но мивка и тоалетна чиния си взех на Видима от по-приличните не моноблок. Все пак трябва да се мисли ако стане нещо дали ще намерим след време същия модел или части за подмяна.
                          Просто не ми го побира главата как в една баня може да сложиш 6000лв?????? /извинявайте за спама/
                          Борислав Русенов - 0889593977

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

                            Може,може и 66 000 може.Само две батерии могат да бъдат 6000 лева,а квадрат плочки 2000 лева.Та таз вана на снимката е 90 000 лева а сюнгерчето е 1000.От таз година са цените.
                            Прикачени файлове
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оценители на вътрешни ремонти на апартаменти?

                              Използвам готово помещение в което слагам преградни стени и го деля на три. Слагам две врати, канализация, водопровод, прозорци ПВЦ, влагоустойчив гипскартон, изолации, санитария, фанс и терикот, и т.н.
                              Списъка е безкраен и ми дойде до гуша от пазаруване, а не взимам нищо луксозно. Нямам душ-кабина или вана, но ако ти изредя цените на материалите ще ти се завие свят. По тия магазини все едно продават наркотици. Работят с 300% надценка. Най-интересно ми стана, че това което си мислех, че ще ми излезе най-скъпо е едно от най-малките пера. Шокира ме цената на Итонга, изолацията за тръбите, разните му ПВЦ колена и др. за канализацията, гипскартона и профилите му, ВиК крановете край водомера. Евтини се оказаха тоалетната чиния и мивката, терикота и фаянса, вратите, ПВЦ тръбите.
                              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X