Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

    Здрасти,трябва ми инфо от първа ръка,ще поема едни по големи обекти за ел.окабеляване,та ако има смисъл да инвестирам в нова техника с цел да икономисъм труд и време.

    Става въпрос за въздушна пушка хилти,GX120
    Всъщност каква е разликата между GX100 и GX120
    Каква е цената на патрона за въздух,колко изстрела издържа с един патрон.
    Каква е ориентировъчната цена на консуматива,дюбел и т.н знам че има различни видове.
    Колко стърчи дюбела от мазилката,може ли да се шпаклова върху него,или само закрепваме кабелите и после традиционно мажем с гипс.
    Защо не съм срещал нито една ел.бригада да ползва такива пистолети,независимо от обема на работа досега,това ме кара да съм подозрителен .
    В общи линии се надявам някой който ползва да сподели инфо от първа ръка,инъче видео в нета колкото искаш има.

    Ако съм забравил да спомена,става въпрос за ел.монтажи,ел.кабели и нищо друго.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

    Ми да си отговоря сам...

    Каква е цената на патрона за въздух,колко изстрела издържа с един патрон- 50 лв. за 750 изстрела
    Каква е ориентировъчната цена на консуматива,дюбел и т.н знам че има различни видове.- Цената на пирон 360 лв. за 750 бройки.Крепежите от 0.30 до 0.85 лв.за брой
    Колко стърчи дюбела от мазилката,може ли да се шпаклова върху него,или само закрепваме кабелите и после традиционно мажем с гипс. -16 мм
    Защо не съм срещал нито една ел.бригада да ползва такива пистолети,независимо от обема на работа досега,това ме кара да съм подозрителен .-Защото един изстрел излиза около 1.25 лв.тоест 2.5 лв. на метър кабел.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dc1d2ffed8f93e1d16cacb772676f127.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5739462

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5739463

    Добра машина,но консумативите са точно два пъти по скъпи от цената за труд за полагането на кабела.Ако приемем че цената на кабела примерно СВТ3х2.5 е 1.8 лв. Труда е 1.2 за полагане на метър,консуматива за хилти е 2.5 лв.


    Грубо казано за една къща за изпълнението на ел.часта са необходими грубо около 1500-2000 дюбела..това са около 2000 лв. за хилти пистолета.Дано някой да сподели ако ползва такъв ,да обменим и сверим данните

    Последно редактирано от Roninn; 03-01-17, 18:27.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

      Ндам.Това клиентски цени ли са което даваш за пример,че хилти доста свалят от цената при количества и пазарлък.Иначе това е единствената причина да не се ползват масово.
      Цената е височка,но пък производителността е доста голяма стига да не ги мързи монтажниците.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

        Пистолета е 2403 лв.без ддс.Има отстъпка 360 лв. без ддс от тази цена,на консумативите не пише да има отстъпка,но и да има 10 ст. не решават въпроса мисля?
        Пироните са ок ако ковеш UD и CD профили за гипскартон,ама крепежите за кабели усложняват нещата.
        Ако не са такива цените,направо бих отнесъл един два.
        Сещам се с него да ковеш планки за директен монтаж и отгоре да се нанизват кабелите,ама ако е за това,пистолет не ми трябва,перфоратори имаме за цял живот
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

          Патрона изкарва малко повече около 1000 истрела особенно лятото
          пироните имат различна дължина съответно цена / променя се в доста голям диапазон /
          незнам с какви дюбели смяташ да ковеш но железните "скобите" не са удобни за мазане отгоре

          Според мен ще ти е по удобно да купиш винтоверти Хилти и имат едни много яки винтове отзад с битове дето ги дават да се завиват директно в бетон , но незнам дали ще ти се върже като цена
          088455338две
          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
          Джамбазов 2010г..

          Коментар


          • #6
            От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

            Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
            Патрона изкарва малко повече около 1000 истрела особенно лятото
            пироните имат различна дължина съответно цена / променя се в доста голям диапазон /
            незнам с какви дюбели смяташ да ковеш но железните "скобите" не са удобни за мазане отгоре

            Според мен ще ти е по удобно да купиш винтоверти Хилти и имат едни много яки винтове отзад с битове дето ги дават да се завиват директно в бетон , но незнам дали ще ти се върже като цена
            Във предварително пробити отвори ли ?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

              Много хубава машина/инструмент! От личен опит ако имам 1000 еднотипни закрепвания които пищова покрива и съм го купил. Особено за монтаж в метал над 3мм или бетон. Щото без ръце останах да ме тресат къртачи и перфоратори. Това за индустриално приложение разбира се. На крайни клиенти физически лица върви им обяснявай. Там само гипс Кошава оправя бюджета
              Последно редактирано от ba4odilqn; 03-01-17, 22:26. Причина: допълнение

              Коментар


              • #8
                От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

                Така е,едни 2500 метра кабел трябва да ги сложим за две седмици,това са грубо 5000 изстрела което е 5000 лв.само консуматив ,дори цялата сума от труда няма да покрие пироните за съжаление.
                Който пробива с перфоратор на таван знае колко пепел събира , а с пистолета може и да не се преобличаш.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

                  Няма ли алтернатива при други марки ?
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

                    Има,чакам в понеделник да разбера цената на консуматива на хитачи и макита,лошото е че нета е пълен с филми и клипове както и обучаващи клипове за хилти,за макита един клип,за хитачи май нямаше,като първоначална инвестиция,май само макитата е под 2000 лв.другите над 2400-2500 лв.явно е и екзотика,защото само хитачи го имат в ценовата си листа.
                    Има руски вариянт който разправят че в някои отношения е по добър от хилти,но как да разчитаме на сервиз и ретмично снабдяване с консумативи.Ценово е екстра но....

                    Трябва ми още една планка за лазерния нивелир
                    Dewalt 087 ако се намира излишна или продава някъде
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Има,чакам в понеделник да разбера цената на консуматива на хитачи и макита,лошото е че нета е пълен с филми и клипове както и обучаващи клипове за хилти,за макита един клип,за хитачи май нямаше,като първоначална инвестиция,май само макитата е под 2000 лв.другите над 2400-2500 лв.явно е и екзотика,защото само хитачи го имат в ценовата си листа.
                      Има руски вариянт който разправят че в някои отношения е по добър от хилти,но как да разчитаме на сервиз и ретмично снабдяване с консумативи.Ценово е екстра но....

                      Трябва ми още една планка за лазерния нивелир
                      Dewalt 087 ако се намира излишна или продава някъде
                      Макита и Хитачи доколкото знам нямат налични такъв тип машини в България. Единствената алтернатива за пистолети с газ в България са Спит. Пистолета по спомен беше около 1600лв без ДДС и консумативите са им по евтини.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

                        Хитачи го имат в ценовата листа ,но няма инфо за консумативите,макита имат,но в бг не
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

                          Днес говорих с един от представителите на Spit и ми каза че газовите въобще не ги препоръчват за работа под 5 градуса, или не стрелят или стрелят но силата е много слаба и не забиват пирона. Варианта е да минеш на тези с капсите, но там пълнителя събира само 10 или на всеки изстрел трябва да презареждаш ръчно ( ако си без пълнител). Цената на изстрел (пирон + заряд) мисля че е около 30-35 ст без ДДС с пирон около 30мм.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

                            Работим си на един обект,и се оказа че човека, наш приятел продава такива пистолети,донесе за проба и толкова се залисах,че забравих да снимам,но поне резултата снимах.



                            Кове без никаква трудност през планката в бетон.Опитах се да я откъртя,без щанга,няма начин.
                            Пробвах в тухла ,натроши я.Става само за бетон,дърво и подобни.
                            Обаче съм много впечатлен,страшна сила.

                            https://youtu.be/X3zDOuymZOU
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой ползва/л ли е hilti GX100-120

                              От около две седмици работя с новия на Хилти който е на батерия. Много по безшумен по лесен за работа , батерията изкарва около 400 истрела. Една идея по-слабо забива от този на газта , за тухла стават и двата регулирай си силата и ползвай по къс пирон. Като консуматив този с батерията идва по-евтин. Голям плюс е че батерията е уневерсална и става на пистолета, перфоратора и шлайфа.о

                              п.п. С капсите е най-силен / пирона минава и през винкел/ обаче истрела излизаше над лев ако не се лъжа
                              088455338две
                              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                              Джамбазов 2010г..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X