Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов калорифер съвети, опит, мнения.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

    Функцията на термодвойката е да спира подаването на газ когато няма горене, за да не се създават условия за взрив. Впрочем виждал съм умряла термодвойка само на 15-годишен уред.

    Коментар


    • #47
      От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Впрочем виждал съм умряла термодвойка само на 15-годишен уред.
      Тъй, бе човек - аз до сега изобщо не бях виждал... А - кажи сега?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Функцията на термодвойката е да спира подаването на газ когато няма горене, за да не се създават условия за взрив.
      Определението ти е добро - аз го преиначих за частният случай с калорифера - ако вентилаторът спре, спира подаването на въздух и калориферът гасне, което датчикът трябва да усети и да спре газта.
      Suzuki GSXR
      VW Touareg
      Mitsubishi Pajero II

      Коментар


      • #48
        От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

        Ако токът спре става друго и пак спира газът. Иначе не угасва а получаваш един вертикален пушлив факел.

        Коментар


        • #49
          От: Газов калорифер съвети, опит, мнения.

          Пообиколихме тук-там и намерихме термодвойка, която става за нашата печка. Опита ми с газовите уреди е съвсем скромен и въпреки вродения страх се реших да модифицирам. Според мен работата се получи много добре. Печките работят и въпреки, че отоплителният сезон приключи успехме да натоварим работно няколко калорифера. За сега работят. Мисля, че и занапред няма да има проблем.
          Със сигурност решението, което предлагам е по-добро от това да се блокира бутона.
          Имаше един виц с признаците, по които може да се познае, че си циганин. Единият беше, че трябва да имаш поне един роднина, който да е умрял непосредствено след като е произнесъл фразата "виж какво мога да направя". Надявам се да продължа да нямам нищо общо с този етнос
          Термодвойката струва 9.50 лв. Ето и клипчето с ремонта:

          Suzuki GSXR
          VW Touareg
          Mitsubishi Pajero II

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X