Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравличен тръбогиб-какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидравличен тръбогиб-какъв?

    Здравейте!
    Искам да си купя ръчен хидравличен тръбогиб.Пуснах тема и в раздел купува,но няма предложения.Разгледах какво се предлага в нета,знам кое е хубаво но цените са високи за мен.Попадам на обяви за тръбогиб като този:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:trbogib_k-t_rv01.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:6125932
    Но нещо не ми вдъхва доверие.Ако имам ''камъните'' и аз ще си го направя и съм сигурен че ще е по здрав.Някой ползвал ли е такъв,дали ще върши работа?
    Намерих и този:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06-1145_1.jpg_1.jpg
Прегледи:1
Размер:25.5 КБ
ID:6125933
    Който е на повече от двойно по-висока цена от предния,и ми идва повече като пари,но ми изглежда по-добре.Ако някой е ползвал такива нека да сподели мнение.Благодаря!
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

    Според мен зависи какви тръби ще огъваш и какво качество на сгъвката търсиш. Тези двата нямат изтегляне и се предполага набръчкване на тръбата от вътрешната страна или, в зависимост от ъгъла на сгъване, скъсване или смачкване от външната страна. Но това е мое мнение без никакъв практически опит.
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #3
      От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

      Да но много точно си описал "проблемите". Имам същия тръбогиб като този на втората снимка, но е електрохидравличен мисля трифазен беше. Както и да съм сгъвал, бело-тънко, при по-голям ъгъл се получават дефекти. Така че забележката е много уместна и нека търсещия я има предвид.

      Коментар


      • #4
        От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

        Този тип тръбогиби огъват добре големи радиуси. Като се наложи да огъваме на по-малък, като за клетка-започват проблемите.

        Правилната машина е с дорник вътре в тръбата, и въртящо се рамо. Из тубата има хиляди клипчета, ако те интересува как работят.

        Ако просто искаш да си направиш клетка, която да те пази от смачкване при обръщане в гората-става и с готови колена, и заварка.
        Сега очаквам гъзарите да ме овикат, но нека да се обърнат 10-на пъти и да ги е предпазила такава клетка-заварена, с колена, па тогава да пишат.

        Да, огънатата тръба е по-здрава от заварено коляно, но не с много. За зверски обръщания, с по няколко въртележки, и колата тук-там да опира земята-да, огънатата клетка е оправдана, но за елементарно полягане на врати, или минаване през таван-и заварената клетка от колена и тръби върши същата работа.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

          Кольо,без да съм казал за какво ми е основно тръбогиба,веднага разбра.Като за начало искам да си направя клетка за витарата,и отделно като ми се наложи да мога да сгъна някоя тръба защото от време на време се занимавам с железа.Ако си заваря както трябва колена и тръби,съм убеден че няма да имам проблем за това за което ще ползвам ''готовия продукт''.Попаднах на една стара обява на belata,в друг форум че продава тръбогиб и започнах да ровя и да се интересувам с идеята да си взема.
          Абе аз много инструмент искам да си взема,ама.......
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #6
            От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

            https://www.youtube.com/watch?v=p6yvgGHzmaw

            Коментар


            • #7
              От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

              Имам направен от мен тръбогиб , камъните му са в три размера - Ф33 мм , Ф42 мм и Ф48 мм . Основната трудност е направата на камъните и пробиването на точните отвори . R-а на камъка и опората трябва да са идеално направени защото всяко отклонение от размера деформира тръбата . Крик , железа , един ден дупчене и заваряне и имаш изтеглящ тръбогиб

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15078721_10207891421190236_3275339510202717169_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5739297

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15094519_10207891420670223_7765394889008955778_n.jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:5739298

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15032301_10207891421510244_8189697514338258908_n.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5739299

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15027820_10207891421950255_7053151331448486500_n.jpg
Прегледи:1
Размер:73.4 КБ
ID:5739300
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #8
                От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

                Точно направата на камъните ме притеснява.Иначе веднага щях да си направя един като тези които ги има по 260 лева с крик 12 тона,които са елементарни.Обаче в една стара тема прочетох че мачкали тръбата и не ставали.Ако имам камъните и един като твоя за мостра,веднага се захващам и ще го направя.А не останаха вече читави стругари,та затова търся да си купя.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #9
                  От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

                  Този с крика не върши никаква работа за твоята цел , защото упражнява натиск в една точка , затова мачка и пречупва тръбите. За да се получи хубава извивка , трябва движение за да се разпредели натиска по извивката. Аз също бях тръгнал да си правя , но ми изпаднаха два ръчни по 30 лв. от тези:




                  За тръби 22 и 28мм. са , но на мен точно такива ми трябват за моторите. Двама специалисти много ми се смяха , че съм купил някакви боклуци дето не могат да огънат нищо. Е оказа се , че огъват това което ми трябва. Понеже си взех и резервни колела , ще се пробвам от тях да си направя и хидравличен.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

                    С каква дебелина на стената на тръбата огъват тези ръчните?А за тези пари ако има някъде и аз ще си взема за по-малките тръби,или ей така да стоят в гаража.
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

                      Огъна тръба с дебелина на стената 2мм. , но аз ги взех заради колелата с идеята да ги преправям. Някакви американски са Handy , бяха на обява и купих всичко което имаше.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидравличен тръбогиб-какъв?

                        Малко УП на темата. Нови впечатления и придобивки има ли?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X