Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наредба ел.монтажи Швейцария

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наредба ел.монтажи Швейцария

    Здравейте,отваря ми се възможност за поемане на частен обект за изграждане на ел.инсталация и слаботокова инсталация,обекта се намира в Швейцария,има ли откъде да се запозная с нормативни изисквания относно изграждането на ел.инсталации,основно има ли такива изисквания към кабели,мълниезащита,земно и т.н
    Има ли (предполагам) изисквания за притежание на квалификация на персонала по техните стандарти.Работил съм на почти всеки континент,но логистиката ми е била местна,сега трябва да се оправяме сами евентуално ако приемем,кои са говоримите езици ,всякакво инфо би ми било от полза.

    Намерих нещо по въпроса ,но не ми става ясно...
    ърсене на работа

    За да работят в Швейцария българските граждани трябва да получат разрешение за работа. За получаването на разрешението е необходимо представянето на заявление от работодател в Швейцария, който трябва да докаже, че не е намерил местен работник . Броят на разрешенията за работа също е ограничен с квоти.

    Ние сме частна бг фирма,и не съм в швейцария.Работодателя е Българин с имот в швейцария.

    Как виждам аз нещата.Правим договор между две бг фирми за дадения обект който е в швейцария.Едната фирма ние,другата възложителя.Тоя договор обаче ще има ли тежест там?
    Последно редактирано от Roninn; 18-12-16, 17:30.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Наредба ел.монтажи Швейцария

    Няма да има тежест договора . В смисъл няма да ти даде право да работиш легално . Но може да е основанието ти да поискаш разрешително . Процедурата за разрешително е тежка . Ако имаш човек там ще е по лесно . Езика зависи къде си , немски , френски или италиански но масово се говори английски също . Може на лични да пишеш в кой град , че и на мен ми се отваря обект при същите условия за друга строителна работа . Да не би да е една и съща оферта . А брат ми вече работи на същия обект . Само не си помисляй да започнеш без да си получил разрешителното . Глобите са страшни . Преди години ме пипнаха на един обект . Не можаха да докажат плащане, работеше се като помощ безвъзмездно . И въпреки това спах една вечер с колегата в швейцарски хотел - затвора . Иначе са страшни , отпечатъци , днк ,регистрация и си платих за удоволствието 2400 франка за двамата за една нощувка . За парче кашкавал и филия хляб толкова . Ако се докаже плащане до 30 хиляди за изпълнителя , и до 200 за работодателя . В моя случай ако пак си позволя да работя без документи - 6 месеца затвор.
    Задължително е да притежаваш документ за правоспособност . Има работи които не всеки може да свърши . Примерно ние си изграждаме цялата инсталация до електромера , а за таблото с електромера си викаме местна фирма . Собственика на обекта подписва договор с изпълнителя , той от своя страна изпраща този договор до местното енерго с подпис и сертификат от него . Следва договор с енергото , като техен представител присъства като го активират . Нямаш местен китап , няма ток .
    Последно редактирано от Пламен Атанасов; 18-12-16, 19:07.

    Коментар


    • #3
      От: Наредба ел.монтажи Швейцария

      ....

      Коментар


      • #4
        От: Наредба ел.монтажи Швейцария

        Трябва да се обърнеш към службата в съответния кантон . Иначе потърси формуляр в нета ПДФ - разрешително за работа за Българи и Румънци до 4 месеца е К 8

        Коментар


        • #5
          От: Наредба ел.монтажи Швейцария

          Документи за правоспособност имам всички по нашите бг правила,квалификация ,специалност ,диплома от ТУ точно по дадената задача,клас 5 мисля последния...
          Обаче там дали важат,и дали няма да вадим китапи там респективно курсове ,време , пари,езиковата бариера..
          Тука не ни липсва работа изобщо,там пък парите не са никак малко.
          Отделно чувам че имат всякакви изисквания ,примерно кабелите да са точно определен модел,което значи че ще се купуват по техните цени,отделно стандарта им е висок,пък ние не сме поканени на сватбата да е..м булката за съжаление.За работа без документи и дума да не става,такъв вариянт няма.Всичко ще е обвързано със срокове,неустойки и т.н
          Последно редактирано от Roninn; 18-12-16, 20:57.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Наредба ел.монтажи Швейцария

            Кабелите са NYM-J , всичко е ДТЗ масов размер 3x1,5 / 5x,1,5 (рядко 2,5) за готварската печка . То така или иначе , не може да си носите кой знае какво . Всичко се обмитява , но пак ще е по евтино от местния пазар . Ако сте до немската част , се ходи за един следобед за кафе и си взимаш каквото трябва от там . Примерно 100 метра 3x1,5 ти е 37 евро . А че труда е заплатен в Швейцария е ясно . За тази работа ги таксуват 80 до 90 фр. на час . То ясно че за да се класираме работим по ефтино , но гледай да няма фрапираща разлика . Щото си имат и служба за защита от нелоялна конкуренция . За определен труд , си има ценови ставки в които да е . Това за официално , дотук с демокрацията .

            Коментар


            • #7
              От: Наредба ел.монтажи Швейцария

              Сега ще си погледна фактурите,2х1.5 свт ми идва 0.38 ст.без ддс
              4х1.5 свт ми идва на 0.72 ст.без ддс
              Мостовите са по евтини,тая цена за Германия е добра.Тоест приемам че цените на кабелите са като в Бг.


              п.п Пламене,аз работя точно с тоя NYM-J в момента ,не намирам фактура с него,но го гледам на 88 лв.на промоция за 100 м.с ддс.В германия излиза че е по евтин
              Последно редактирано от Roninn; 18-12-16, 21:52.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Наредба ел.монтажи Швейцария

                Тази цена е в обикновен строителен маркет . Има малки разлики , но не е кой знае каква . Това цена от преди 2 дни , взех 150 метра .

                Коментар


                • #9
                  От: Наредба ел.монтажи Швейцария

                  Анатолий, ако си близко до Немската граница, имам познат с фирма занимаваща се с изграждане на ел инсталации, мога да съдейсвам
                  със закупуване на кабели с отстъпка, ако е по голямо количество.
                  Аз съм на 60км от границата.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X