Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Укрепване / подсилване и ремонт на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Има набити пръчки през 30 см и вързани за трегерите.





    Еми .. готови са.



    Аз си мислех, че с ремонта на тая къща това ще е най-тегавото. Пък то се оказа бърза процедура.
    Сега всече следва покрив, ел.инсталация, ВиК, пречиствателна и т.н. ама в друга тема.

    Коментар


    • #47
      Всички си мислят че бетоновата конструкция , покрива и зидарията са най трудната работа , но не е така довършителните работи са най гадното нещо .

      Коментар


      • #48
        На дневен ред дойде покрива. След като се изваляха Май и Юни, някъде от средата на Юни дойде бригадата и започнаха.



        Бая боклук и материал остана.







        Доста изгнило има.













        Коментар


        • #49
          Леко по-леко започнаха да изграждат структурата. И на единият скат със стаята изляха пояс (или пета..или незнам си какво).































          Коментар


          • #50
            Взе да придобива форма.

















            И по-покривното пространство:









            Коментар


            • #51
              Не виждам снимките последните две страници, а преди ги виждах. Новите също не виждам.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • Венци- малкия
                Венци- малкия коментира
                Редактиране на коментар
                пфф.. при мен са ок.. сега ще мъча да видя какво става. благодаря.

              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                виждат си се

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                От телефона ги виждам, от настолния не. Може и при мен да е проблема.

            • #52
              Следва мембраната и реденето на керемидите.



















              Под шапката на комина нещо не ми харесва, но хората казаха, че си е ок. Аз не разбирам, но ще наблюдавам дали тече или подлизва като почнат дъждовете есента.



              И финал на покрива.




              Преди да се хвана с тази бригада за ремонта на покрива говорих с много хора относно цената която ми искат.
              Тя беше може би с 30% над дори най-скъпата друга оферта. Обаче, по време на целят ремонт от около 30 дни, аз 20 от тях бях на море в Гърция.
              Не са ме занимавали с абсолютно нищо.
              Сами си купуваха материалите, сами си организираха превоза и т.н.
              За мен това е голям плюс.


              Сега следват пречиствателна станция. Мястото е много криво и неудобно. Никаква техника не може да влезне, дори керемидите 2 пъти неуспешно идваха да доставят, докато намерят по-малък камион.

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                няма невъзможни неща, например голям кран прехвърля малкото багерче през оградата , а и ръчното копаене не е отменено

              • Венци- малкия
                Венци- малкия коментира
                Редактиране на коментар
                Няма от къде да дойде голям багер. Затова кирките и лопатите са поръчани. Но нещо приятелите ми са надушили какво им замислям и ми бягат по тъча. Но ще ги излъжа де.

              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                не че нещо, ама да си кажа: мен не ме брой на лопатата, да обръщам пържолите все още ставам, за другото тц

            • #53
              Екстра работа!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #54
                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                ...

                Преди да се хвана с тази бригада за ремонта на покрива говорих с много хора относно цената която ми искат.
                Тя беше може би с 30% над дори най-скъпата друга оферта. Обаче, по време на целят ремонт от около 30 дни, аз 20 от тях бях на море в Гърция.
                Не са ме занимавали с абсолютно нищо.
                Сами си купуваха материалите, сами си организираха превоза и т.н.
                За мен това е голям плюс.


                ...
                Как реши да избереш точно тази бригада?
                С какво те убедиха, че ще работят качествено без ти да си им на главата?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • Венци- малкия
                  Венци- малкия коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ами те са тези които правиха и укрепването. Хареса ми как работят. Доста са чисти, а работните дрехи даже си сгъваха и ги оставяха подредени. А като нищо не разбирам от строителство, и да им вися на главите какво ще постигна ? Доверяваш се и стискаш палци.

              • #55
                Опаа, перфектно се получава - БРАВО . Аз се нареждам за втора резерва в копането. Като гледам гледката и заобикалящата природа, просто не виждам минуси в копането на такова място. А сега в тези жеги съм сигурен, че вечер си захлажда и става не повече от 20-22* градуса.

                Успех и да качваш снимки

                Коментар


              • #56
                Браво, ако случайно влезе малко багерче да копае, може да помислиш дали да не заровиш и един резервоар за дъждовна вода,която да ползваш за поливане,миене и т.н. Цената на водата неминуемо ше се покачва ,а много лесно може да я "ловиш" с новите улуци

                Коментар


                • #57
                  Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
                  Браво, ако случайно влезе малко багерче да копае, може да помислиш дали да не заровиш и един резервоар за дъждовна вода,която да ползваш за поливане,миене и т.н. Цената на водата неминуемо ше се покачва ,а много лесно може да я "ловиш" с новите улуци
                  Задължително. Имам нещо като басейн, който няма да бъде ползван като такъв. И мисля водата да я събирам в него.
                  Отделно съм на етап пречиствателна станция. Там обаче е мътна и кървава. Дали преработената вода може да се използва за поливане , мненията са крайно противоположни. Едни казват няма проблем, други категорично казват не.

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Приятел ползва водата от пречиствателната да му напоява райграса . Двете тераси под станцията са с прекрасна тревица , а тази , която е до станцията ( тази която не се напоява ) я полива на ръка , защот отревата съхне. При него са заровени дренажни тръби и пречистената вода си попива в почвата.

                  • IvanIvanovi
                    IvanIvanovi коментира
                    Редактиране на коментар
                    можеда поливаш, но не и нещо, което ще ядеш после.

                • #58
                  Ще се радвам ако Венци сподели координати на фирмата която е правила укрепването.

                  Коментар


                  • #59
                    Много полезно!!!!
                    Благодаря!!!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X