Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Укрепване / подсилване и ремонт на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Укрепване / подсилване на къща

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Имам въпрос-Да не би случайно около този ъгъл на къщата да е имало голямо дърво,което да е премахнато?
    Второ-аз лично бих излял една хубава стъпка в този ъгъл като я свържа конструктивно с основата и козметика по стената.Колоните с нищо няма да помогнат а и не са ноебходими!
    A земетръса? Пак на стените ли го оставяме?

    Изпратено от моят P8_Energy_mini с помощта на Tapatalk
    Кольо Динев

    Коментар


    • #17
      От: Укрепване / подсилване на къща

      Вижте първо хубаво за течове от тръби и посока на водата от улуците, един улук се вижда на кадър, а напуканата циментова настилка може би осигурява преовлажняването на този ъгъл на къщата. Трябва да се направи ревизия, за да се разбере конструкцията ли поддава или основа/фундамент, действията по-натам са според констатираното.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        От: Укрепване / подсилване на къща

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Второ-аз лично бих излял една хубава стъпка в този ъгъл!
        +1
        Имах подобен проблем с гаража. Пропадна кюшето откъм комшиите които обработваха градината и в един момент основите на гаража "увиснаха". Направих стъпка под основите и дотам. Спреш ли провисването конструкцията се стабилизира и държи.
        Не съм специалист, а практик и съм взимал акъл от специалисти.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #19
          От: Укрепване / подсилване на къща

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Вижте първо хубаво за течове от тръби и посока на водата от улуците, един улук се вижда на кадър, а напуканата циментова настилка може би осигурява преовлажняването на този ъгъл на къщата. Трябва да се направи ревизия, за да се разбере конструкцията ли поддава или основа/фундамент, действията по-натам са според констатираното.
          Точно. Почти сигурно поддава терена под основите. Два пъти съм го патил - веднъж поради стар селски кенеф, втори път поради теч от тръба. Изглеждаше точно по същия начин, имам и снимки

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          +1
          Имах подобен проблем с гаража. Пропадна кюшето откъм комшиите които обработваха градината и в един момент основите на гаража "увиснаха". Направих стъпка под основите и дотам. Спреш ли провисването конструкцията се стабилизира и държи.
          Не съм специалист, а практик и съм взимал акъл от специалисти.
          Моите проблеми и аз така ги реших. Оттогава, вече 8 години на една сграда и три години на друга нищо повече не поддаде. Друг е въпроса колко е отслабнала конструкцията и дали трябва да се заздравява след отстраняване на пропадането.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • #20
            От: Укрепване / подсилване на къща

            Провери дали цялата къща не се накланя в другата посока...
            Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

            Коментар


            • #21
              От: Укрепване / подсилване на къща

              Първоначално публикуван от valkiller Преглед на мнение
              Провери дали цялата къща не се накланя в другата посока...
              И тва го има!
              А бе да слага по една стъпка в четирите края и да си свирка!
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #22
                От: Укрепване / подсилване на къща

                Този улук ме притеснява,че не зная къде отива. Влиза под пътеката и уж бил изведен настрани от къщата.
                Утре ще се разходя да го демонтирам и да го пренасоча.

                Благодаря за светите, ще държа темата актуална.

                Коментар


                • #23
                  От: Укрепване / подсилване на къща

                  Косите стенни пукнатини в комбинация с пукнатините на бетоновата настилка са сигурен признак за настъпил проблем във фундирането, промяната на стабилитета на земната основа също вече е факт. Не е нещо над което да се умува дали да се пипа.
                  Със сигурност тези явления не са се случили едновременно при земетръса.Затова и питах има ли наблюдения във времето как са се развили визуално нещата.
                  Понятието хубава стъпка си е просто понятие което нищо конкретно не казва...Къщата ще се нуждае на първи етап от ивично шахматно стоманобетоново усилване в метри по двете посоки.Трябва да се пипа внимателно и по технологично предписание , да не стане по -голяма беля.
                  Както загатват и други колеги ,има какво още да се прецени на място на този етап. С клавиатурите общо взето сме дотук.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Укрепване / подсилване на къща

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Косите стенни пукнатини в комбинация с пукнатините на бетоновата настилка са сигурен признак за настъпил проблем във фундирането, промяната на стабилитета на земната основа също вече е факт. Не е нещо над което да се умува дали да се пипа.
                    Със сигурност тези явления не са се случили едновременно при земетръса.Затова и питах има ли наблюдения във времето как са се развили визуално нещата.
                    Понятието хубава стъпка си е просто понятие което нищо конкретно не казва...Къщата ще се нуждае на първи етап от ивично шахматно стоманобетоново усилване в метри по двете посоки.Трябва да се пипа внимателно и по технологично предписание , да не стане по -голяма беля.
                    Както загатват и други колеги ,има какво още да се прецени на място на този етап. С клавиатурите общо взето сме дотук.
                    От тук нататък "пипането" ще бъде само и единствено след професионален оглед,предписание и т.н.

                    Благодаря отново!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Укрепване / подсилване на къща

                      Това, за което писах по-рано, можеш да го провериш и сам с един отвес. И дано да не се окажа прав... А иначе и аз съм на мнение да не предприемаш никакви дейности по укрепване, преди да си се консултирал със специалист, който е видял ситуацията на място. Пак казвам - дано да не съм прав, но проблема може да се окаже доста по-сериозен отколкото изглежда.
                      Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Укрепване / подсилване на къща

                        Още утре отивам да проверя.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Укрепване / подсилване на къща

                          Първоначално публикуван от valkiller Преглед на мнение
                          Това, за което писах по-рано, можеш да го провериш и сам с един отвес. И дано да не се окажа прав... А иначе и аз съм на мнение да не предприемаш никакви дейности по укрепване, преди да си се консултирал със специалист, който е видял ситуацията на място. Пак казвам - дано да не съм прав, но проблема може да се окаже доста по-сериозен отколкото изглежда.
                          Знаеш ли и аз се замислих!!!Ако има свлачище/движение на земни маси/,това къще като нищо може да се запътила нанякъде и това съчетано с по-скромни основи!
                          Да ви споделя моя опит със свлачища-през 1988 като стажант/в паралелка Минна електромеханика и автоматика/ в р-к"Трояново Север" бях свидетел на второто по големина в света свлачище в открит рудник/на първо място е Китай/.Просто беше апокалиптично и страшно!!!
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Укрепване / подсилване на къща

                            Ако е от преовлажняване и последващо слягане само на този ъгъл, а земетръса само е катализирал, би могло най-много за 10-ина дни да се реши въпроса от читави хора, които знаят какво и как. Обаче ако се установи нещо по-сериозно...Добър конструктор с опит при всички случаи.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Укрепване / подсилване на къща

                              Има ли развитие по казуса?
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Укрепване / подсилване на къща

                                Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                                Има ли развитие по казуса?
                                И аз да питам, какво стана?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X