Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

    Добър ден. Проблема е след ия. Живея на първи етаж и си монтирах охранителна ролетка, но кутията е ит ламарина и дрънчи при дъжд. Не може да се сложи навес защото кутията е хваната точно където започва фасадата на съседа отгоре и освен това самата кутия е без наклон и няма как навеса да е с наклон. Според вас какво може да се направи, за да се омекоти удара на капките.

  • #2
    От: Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

    Не може ли да спретнете един ъгъл от поликарбонат? Аз така си реших проблема с стария апарамент, жалко,че не мога да ти приложа снимки. Обаче при мен обширната площ беше 40 см.

    Коментар


    • #3
      От: Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

      При мен тропаше при дъжд обшивката на пристройка която си направих откъм спалнята, много неприятно, какъвто съм нервен ...не можех да спя !
      Реших проблема като залепих битумна посипка направо върху обшивката ,и проблема се реши.
      Спането при дъжд било много приятно нещо!

      Коментар


      • #4
        От: Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

        ИмаХ го проблема и при мен.Залепих си два слоя 6 мм микропореста гума.

        Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #5
          От: Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

          Залепяш битумна лента или тази микро пореста гума и си готов.
          Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

          Коментар


          • #6
            От: Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

            Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
            Залепяш битумна лента или тази микро пореста гума и си готов.
            А тази битумна лента самозалепваща ли е и издържа ли примерно лятото като я напече жегата

            Коментар


            • #7
              От: Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

              И трябва ли предварително с нещо да се обработва ламарината? Жена съм и не са ми много ясни нещата

              Коментар


              • #8
                От: Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

                Първоначално публикуван от Monika.pankovska Преглед на мнение
                И трябва ли предварително с нещо да се обработва ламарината? Жена съм и не са ми много ясни нещата
                Явно колегите от това са се заблудили-" и си монтирах охранителна ролетка".
                Е па търси мъж. Имаше и такава тема.
                Майтап де.

                Коментар


                • #9
                  От: Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

                  Едно от нещата които обичам в тоя живот е да ми чука по ламарината дъжда,след смяната на прозорците с пвц ми изчезна кефа,сега като завали и пускам седалките в джипа.

                  Битум с посипка,на къщата покрива на гаража ми е на 1 метър под прозореца на спалнята,никакъв проблем,даже съм си сложил ламарина да ми почуква.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

                    Първоначално публикуван от Monika.pankovska Преглед на мнение
                    И трябва ли предварително с нещо да се обработва ламарината? Жена съм и не са ми много ясни нещата
                    Да предварително ламарината се третира с битумен грунд (не съм съвсем сигурен за названието), изчаква се малко (сега на това време не знам как ще е) и след като засъхне с горелката се залепва воалита. Става много бързо и само мога да съжалявам че търпях почти година дрънчащи ламарини !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ламарината- как да спрем тракането от дъжд

                      Първоначално публикуван от Monika.pankovska Преглед на мнение
                      И трябва ли предварително с нещо да се обработва ламарината? Жена съм и не са ми много ясни нещата
                      Купувате такава лента:


                      Почиствате повърхността на ламарината да не е много прашна и лепите. За тази лента гарантирам, че яърху ламарина ще залепне отлично без грундиране. Само да не е мокро като лепите

                      Ползвали сме я многократно точно с такава цел (тракане от дъжд) и работи.

                      Успех!
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X