Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подлежи ли на ремонт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подлежи ли на ремонт?

    Подлежи ли на ремонт диоден прожектор? Не опира до пари. Такъв икономичен фенер е в порядъка 12-30 лв. в зависимост от мощността, но за последните 4-5 години ми изгоряха 3, а съм от поколението, което е свикнало да пази и поддържа. Неразбираема за мен е съвременната политика "ползваш и хвърляш". Предпочитам ретро-отношението към нещата, дори да ми струва колкото ново.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    От: Подлежи ли на ремонт?

    Не е до поколението. Има стоки които се ползват по единия и по другия начин.

    Сигурно се ремонтира. Отваряш, разгадаваш как работи и какво не е наред, подменяш изгорялото, наместваш после обратно оптиката и си готов. Примерно ден работа на квалифициран електрончик, който за този ден може да изкара около 100 лева.

    Или намираш някой който по цял ден с такива се занимава, на него ще му отнеме около час - два (10-20 лева).

    Или като си нямаш работа си го разглобяваш сам - 3 дни гадаеш и после може и да тръгне. Може и не. През това време ще си научил нещо което едва ли ще ти потрябва пак (но е полезно да упражниш мозъка).

    Коментар


    • #3
      От: Подлежи ли на ремонт?

      Принципно се ремонтира , доколкото един такъв се размига без никаква агресия върху него.Понеже бе в гаранция , в магазина на място за минути нещо са му баяли и сега си работи без проблем.

      Коментар


      • #4
        От: Подлежи ли на ремонт?

        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
        Принципно се ремонтира , доколкото един такъв се размига без никаква агресия върху него.Понеже бе в гаранция , в магазина на място за минути нещо са му баяли и сега си работи без проблем.
        Сменили са ти го с нов. Пак ще бъде изхвърлен, но от друг. Е, благодаря!
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Подлежи ли на ремонт?

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          ...Пак ще бъде изхвърлен
          рециклиран, в общия случай. От 2-3 ще сглобят по един работещ и ще го пуснат с намалена цена.

          Коментар


          • #6
            От: Подлежи ли на ремонт?

            В диодните прожектори има 2 (два) еламента. Драйвер и диод. И двата се продават поотделно и в специализираните магазини и онлайн. И при мен закъсаха 2 прожектора още в гаранция, но не ми се играеше на "изпрати - получи". При цена около 15 лв. е безмислено според мен. Отворих ги- работа за 5 мин. Имах късмет, че на единия му бе вампирясал драйвера, а на другия - диода. След 10 мин. работа имах вече 1 от 2 работещи. Не си струва да се поръчват двете части за ремонт на другия- ще излезе по-скъпо от нов.
            Венцислав Петров
            Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
            Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
            0889 62 8четири 6четири

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X