Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик - подов или високостенен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатик - подов или високостенен

    Здравейте,

    Трябва да избера климатик за помещение около 20-тина квадрата.
    Колебая се между подов и високостенен, мястото позволява и двата вида.

    Някой има ли наблюдения за подовите като удобство, комфорт, движене на въздуха?
    Благодаря предварително!
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    От: Климатик - подов или високостенен

    За отопление подов е много по-добре - като комфорт, точно заради естественото движение на въздуха.
    При охлаждане съответно е по-комфортно да е с горен монтаж на вътрешното тяло - пак поради същата причина.
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • #3
      От: Климатик - подов или високостенен

      Ще се ползва основно за отопление.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        От: Климатик - подов или високостенен

        Подовият работи като конвектор (при отопление). Ако си се топлил с конвектор и ти харесва - твоят случай е. На мен не ми харесва. Освен това пречи. Теоретчно е малко по-ефективен защото смуче по-хладния въздух от пода, ама пък по-чевръсто се набива с прах.

        Подът ще е еднакво студен и в двата случая.

        Коментар


        • #5
          От: Климатик - подов или високостенен

          От десет години използвам таванно- подов климатик и съм изключително доволен без значение дали го ползвам за отопление или за охлаждане.Препоръчвам на всеки който има възможност да се обзаведе с такъв.

          Коментар


          • #6
            От: Климатик - подов или високостенен

            Реших да проверя каква е разликата в температурата при отопление с таванен климатик на пода и на 1.6 м над пода , защото често усещам да ми е хладно на краката.

            Разликата при мен беше близо 4.5 градуса. Същото нещо го направих и при стая с изолация навсякъде , разликата беше около 2.5 - 3 градуса.


            Снощи като бях на гости у комшията ( с подов климатик е ) , не усещах абсолютно никакъв студ на пода . Измерихме температурата и какво се оказа , долу беше с 0.1 градуса по-висока от колкото на 1.60 метра.


            Като се има в предвид , че съм мерил на места доста отдалечени от вътрешните тела.
            Само за протокола , за мен лично с подов климатик комфорта е много по-добър при отопление.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              От: Климатик - подов или високостенен

              За отопление - инфраред.
              На жената офиса е стъклен аквариум 45 квадрата, как ли не се мъчих да го отопля - с инфрареда се родих, а и сметката за ток падна.
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • #8
                От: Климатик - подов или високостенен

                Всяко климатично тяло отоплява нагоре от нивото, на което се намира и охлажда надолу от това ниво. Високостенният монтаж е от времето, когато климатиците само хладяха, после взеха да топлят, но за по-евтините монтажът не се промени.
                Инфраредът има и голям психофактор, затова топли "икономично". Затова подовото, доколкото е лъчисто отопление, си остава най-доброто.

                Коментар


                • #9
                  От: Климатик - подов или високостенен

                  Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                  За отопление - инфраред.
                  На жената офиса е стъклен аквариум 45 квадрата, как ли не се мъчих да го отопля - с инфрареда се родих, а и сметката за ток падна.
                  Колега би ли споделил с каква мощност е въпросния уред и с малко повече подробности за помещението ( тип строителство , изолация , дограма ) .

                  Защото преди 4-5 години и аз се подлъгах за един инфраред отоплител , голяма работа бил и т.н. , в крайна сметка се изръсих 400 лв за 2 киловатов конвектор .
                  Че топли , топли , ама и си харче както обикновен маслен радиатор . За мен лично си е чиста проба лъжа и измама . Особенно , че били икономични.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X