Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремарке за мотоциклети.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремарке за мотоциклети.

    След като преди години си направих ремарке платформа за теглене на АТВ-та сега се интересувам от направата и регистрацията на такова нещо за 3 бр. ендуро мотоциклети.
    Във връзка с това имам няколко въпроса:
    1. Ако сам си направя какъв е реда сега за регистрация за движение по пътищата?
    2. Примерен чертеж за ремарке за 3 мотоциклета с макс. нисък център на тежеста.
    3. Има ли нужда от амортисьори, защото гледам че тези фабричните нямат.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Ремарке за мотоциклети.

    Това е моето ремарке за три мотора или едно АТВ .Оста е торсионна до 750 кг..


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9391.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5732245


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9389.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5732254


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9370.jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5732259

    Ако намериш кой да го направи ,ще ти дам размери които те интересуват .
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      От: Ремарке за мотоциклети.

      Трябва ти регистрирано ремарке! От там нататък- ТНТМ! Не можеш да регистрираш самоделка .....вече!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Ремарке за мотоциклети.

        Много масивен ми изглежда варианта на Ицо, а за моето ремарке някога ходих 3 пъти до Шумен на Технотест.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Ремарке за мотоциклети.

          Ъхъ!Пробвахме и ние и греда.А навремето колко ремаркета е направил стария и продал ама на с последното останахме без регистрация.А и от трите коли ни една в момента няма теглич де.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Ремарке за мотоциклети.

            Преди време (2012 мисля) проверявах дали може да се регистрира правен колесар за лодка, който купих от Испания заедно с лодката, но ударих на камък. Трябвали типови проекти и куп други неща та аз останах с впечатление, че вече е невъзможно да се регистрира нещо произведено в единична бройка и да има смисъл от това. Кога за последно сте регистрирали самоделни ремаркета и да не би да има някакъв начин който аз пропускам?

            А докато напиша и то станало ясно.
            Subaru Legacy 2.5
            Suzuki GS500 E

            Коментар


            • #7
              От: Ремарке за мотоциклети.

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Много масивен ми изглежда варианта на Ицо, а за моето ремарке някога ходих 3 пъти до Шумен на Технотест.
              Страничния борд го кара да изглежда масивно ,но е доста леко (конструкцията си я нося сам).Купуваш си ремарке с регистрация и действаш .
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                От: Ремарке за мотоциклети.

                Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                Преди време (2012 мисля) проверявах дали може да се регистрира правен колесар за лодка, който купих от Испания заедно с лодката, но ударих на камък. Трябвали типови проекти и куп други неща та аз останах с впечатление, че вече е невъзможно да се регистрира нещо произведено в единична бройка и да има смисъл от това. Кога за последно сте регистрирали самоделни ремаркета и да не би да има някакъв начин който аз пропускам?

                А докато напиша и то станало ясно.
                2007 година е моята платформа за АТВ

                Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                Страничния борд го кара да изглежда масивно ,но е доста леко (конструкцията си я нося сам).Купуваш си ремарке с регистрация и действаш .
                Освен страничния борд според мен е неправилно разположението на мотоциклетите, средния трябва да е по-напред изнесен, като предната гума да излиза в/у конструкцията на централната част, за да не се налага да се изкривяват кормилата на мотоциклетите. Отзад захващането трябва за е отделно за всеки, защото моя мотоциклет е по-къс от този на сина ми, а и двата са един тип-ендуро. Пантите на задната част не ми се виждат сериозни.

                Харесва ми обаче, че пода е изрязан, за да влезнат гумите и да се свали центъра на тежестта.

                А относно ремарке на което в талона пише "туристическо" съм виждал акт и н.п. за 500 лв. за променяне на конструкцията. Същото е обжалвано, но е оставено в сила т.к. конструкцията на ремаркето и изменена трайно и вече не може да се използва за целите, за които са предвидени при направата и регистрацията на ремаркето пред органите на МВР-КАТ.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Ремарке за мотоциклети.

                  То хубаво ще си го направиш, ама ще е 100% незаконно! Да се абстрахираме от всичко друго, но какво се случва при едно ПТП - дори да не си виновен, пак ще те хванат, че е самоделка!
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремарке за мотоциклети.

                    Ако вече не може да се регистрира ще се купува готово, то е ясно. Не бих направил нещо незаконно или такова, което да застрашава участниците в движението.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремарке за мотоциклети.

                      Виждали ли сте оригиналните какво представляват и колко са сигурни ?

                      Sent from my StrongPhoneQ4 using Tapatalk
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремарке за мотоциклети.

                        Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                        Виждали ли сте оригиналните какво представляват и колко са сигурни ?

                        Sent from my StrongPhoneQ4 using Tapatalk
                        Виждал съм редовно по състезанията. Има какво да се доизкусурява, но като са направени и се движат безпроблемно са се доказали.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремарке за мотоциклети.

                          Като го изкусуриш и веднага си влезнал в графата "Изменение на конструкцията" ! Аз моето ремарке го копирах от колеги и така направено мога да возя мотора без задна врата дори .Какво ще стане обае с тия оригиналки дето са вързани на колани и се скъса колан , къде ще иде мотора - или да се молим да се скъса или откачи вътрешния та да не падне на платното !?
                          Не оспорвам мнението на никой , но съм го ял и за мен това е точната конструкция на ремърке .... а отдавна "Държава" НЯМА !
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремарке за мотоциклети.

                            Привет,
                            И аз се оглеждам за подобно ремарке, но готово за регистрация. Приятели, които имат стандартните полски такива - нещо не са много доволни от качеството.
                            Последно чух от други познати, че в Елена вече били почти готови с пускането на пазара на тяхна разработка ..... пак по- думи на познати, по- добър вариант и по- универсален от сега наличните. Последно като питах.....го тествали финално по пътищата
                            Ремаркето щяло са бъде готово да регистрация, но поне аз само съм слушал за него
                            Според мен, може да провериш и този вариант ..... какво реално представлява и тъй като е родно производство - дали не може да ти го направят по поръчка и в какви граници?


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X