Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Извънбордов електрически мотор - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Извънбордов електрически мотор - проблем

    Комшията ми рибар, донесе китайския си мотор за лодката, че спрял да работи и се изгърбил да гребе. Мотора е 12V BM4212. Какво се оказа като го пробвах. При всяко включване мотора тръгва за 3-4 секунди и спира, независимо на коя скорост е включен. Тоя номер го прави и напред и назад. Разглобих го да му видя карантиите. Горе в дръжката има едно реле, няколко диода, показващи заряда на акумулатора и превключвателя за скоростите - 5 напред и 3 назад. На практика няма какво да се развали. Останалата час от управлението е зад самия мотор. Платка с електроника и друга с 3бр. релета и два яки MOS транзистора.
    Не можах да открия схема на управлението , само PDF http://www.opblaasbootshop.nl/handle...andleiding.pdf
    Ако някой се сеща къде може да се крие причината за повредата - да помага, че да се отърва от тоя китаец.
    Утре ще взема да разглобя и самия мотор да видя какво му е състоянието. Уж комшията казва, че като бил в Гърция го давал да му сменят четките.

  • #2
    От: Извънбордов електрически мотор - проблем

    Имам две Minn Kota. Като гледам механиката е същата, но при мен електроника няма никаква. Скоростите 5 на 3 и са през съпротивителни намотки.
    На единия му добавих безстепенен регулатор на оборотите-по удобно ми е при риболова.

    Данеби електрониката да следи разряда на батерията и да изключва при определен параметър?
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #3
      От: Извънбордов електрически мотор - проблем

      Ами при на добре зареден акумулатор, за който си отчита нормален заряд в зеления сектор го прави номера. Пробвах го при откачен мотор, защото имах съмнения за прецакан температурен изключвател в самия мотор, ама не. Без никакъв товар пак изключва след няколко секунди. Пробвах го и на тестовото ми захранване, което е 5А и пак прави същото. Явно проблема си е в управлението, ама без схема играта ще е голяма. Възможно е да си прав и да прави грешка при измерването на заряда, но платката е двуслойна и нацвъкана гъсто с елементи, та ще е тегава работата.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X