Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с лентов шлайф Спарки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с лентов шлайф Спарки

    Както си работеше гадта спря. Установих, че работи само ако се обърне с главата надолу. Ако се задържи включен и се завърти в нормално положение - спира. При отваряне за лаишки поглед не се забеляза нещо видимо повредено. Някакви идеи?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Проблем с лентов шлайф Спарки

    Прозвъни захранващия кабел по двата проводника. Най-вероятно единият е пречупен някъде и като го въртиш зацепва / прекъсва.
    Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
    Бахти, как се изказах...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с лентов шлайф Спарки

      О на мен на такова ми прилича.

      При прозвъняването може и да не се покаже дяволчето, та отрежи 5 см от края, и вържи наново кабела.

      Може да е и омекнала пружина на четка. Когато четката се пада отдолу-гравитацията я отделя от колектора, и не може да даде контакт. Когато е отгоре-същата гравитация я кара да се допре, и работата става.

      Ама казваш, че отвътре всичко изглежда наред...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с лентов шлайф Спарки

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        ... Ама казваш, че отвътре всичко изглежда наред...
        Казах " за лаишки поглед" А иначе май наистина в кабела ще се окаже проблемът.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с лентов шлайф Спарки

          Често ми се е случвало , оказвало се е: кабел или четки/както се казали колегите/ , или пусковият ключ се е напълнил с фин дървесен прах.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с лентов шлайф Спарки

            Кабелът се оказа. Прекъснато едното жило баш вътре в пластмасовото удебеление, дето уж трябва да пази от такива случки. Всичко вече е ток и жици ама днес ми отиде дневния план.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с лентов шлайф Спарки

              Опит се казва Чаво...

              Ако беше при мен, за 10-15 минути щеше да работи.

              Е, аз мога това, ама пък не мога това дето го можеш ти. А търтея(примерно) не може каквото може Владо, а той пък каквото знае Ясен.
              И така по веригата...
              Затова сме тук-всеки да си каже проблема, и който може да помага.

              Много съжалявам за онзи текст който беше на началната страница на форума, когато аз се присъединих(и стоя доста време после). Беше нещо от вида, че когато даваме знания на другите, обогатяваме и себе си.
              Откакто това се махна от началната страница-и форума се промени.
              Духа на взаимопомощта изчезна. Или, все пак го има, ама е само в по-старите членове на форума. Което не е добре, хубаво е да станем пак същите ентусиасти и да си помагаме с кой каквото може.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с лентов шлайф Спарки

                Понеже проблема е решен да използвам темата.
                Имам лентов шлайф със скъсан ремък - бъджет,ремък при официалните няма, няма и да има. Търся варианти.
                Имам си вече друг и този отлежава под тезгяха понеже ми се струва прекалено тъпо да го хвърля.
                Оглеждам се като вляза в такъв магазин но удрям на камък. Всеки производител си ги прави с негов си рамер ремъци. При дядото имам и едно ренде със същия проблем.
                Някакви идеи как да преработя машината за да тръгне или да я преработя в нещо друго което да върши някаква работа?
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с лентов шлайф Спарки

                  Снимай ремъка да видим какво се търси .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X