Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с миялна машина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с миялна машина

    Имам една малка миялна "БОШ" купувана преди повече от 10 години.
    Досега работеше безпроблемно, но спря да измива съдовете. извърта си програмите, като отворя накрая съдовете са мокри, но не са измити.
    на какво може да се дължи това или най-добре, има ли форумен техник да я погледне?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

  • #2
    От: Проблем с миялна машина

    Моята "БОШ" прави подобни проблеми от време на време. По-рано я разглобявах и побутвах клапаните за водата, но после установих, че като престои известно време изключена от контакта се оправя сама. Вероятно някое реленце залепва и не пуска вода, а "измива", или по-точно мокри, с останалата от предното миене. Възможно е и да е запушен маркуча за отходната вода, провери го.В този случай няма да пълни нова вода и да кара само със старата. Това можеш да го провериш, като напълниш 5-6 литра вода в самата съдомиялна и да видиш дали машината я източва.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с миялна машина

      не мога да я напълня, защото е от малките, с предно отваряне като фурна, изключена от контакта стоя много време, остава да видя отходния маркуч, защото преправях мръсния канал и може да не изхвърля добре
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с миялна машина

        Ами хвърляш една кофа вода докато е отворена, и е пълна То нивото на водата дори при изправно работеща машина никога не превишава долния ръб....
        Пробвай да я отвориш докато работи (малък процеп) - би трябвало да видиш помпата високо налягане дали обмива цялата машина отвътре... Да, машината би трябвало моментално да спре - поне при моите експерименти никога не ми е мила очите, но все пак се вижда дали се стича отвсякъде водата Няма опасност да наводниш кухнята - нивото както казах е под долния ръб...
        Но не знам БОШ-а дали не заключва вратата - експеримента съм го правил с други марки...
        Или като минимум можеш да се ослушаш докато работи дали чуваш силните струи периодично да обмиват вратата....
        Като алтернативи - да не би нещо да пречи на въртящите се дюзи да се въртят?
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с миялна машина

          не става с кофа, мога да лисна най-много канче а и заключва вратичката гадината, дюзата се върти......абе козата си сака пръч!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s1_IMG2414Z.jpg
Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:5723562
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с миялна машина

            перата на турбинката бяха останали 3, пластмаса е и с времето са се откършили /същото като на водната помпа на кола, кога се изрони перката/, освен това и две лагерчета за смяна, та сега е ремонтирана и профилактирана, дано изкара още 15г., че вече не ги правят такива, а всичко е пластмаса.
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с миялна машина

              Колега, трябва да се примириш големите корпорации залагат около5до 8 000часа живот на тези уреди....Мойта госпожа казва: "Ама тя е чисто нова от 2005г. е.....Е ама трябва да затворят фабрикитеза нови уреди....Та мисълтамие: След 5-тата година чакай изненади, независимо дали е Бош, Самсунг, Горене или друга гадория......Другарят Хенри Форд е казал: Автомобила е средство да продаваме на публиката бензин, масла, резервни части и гуми....Нищо лично просто "фирмена политика".....Мога да споделя своя личен опит: Като купя нов уред, в долапа слагам един плик с надпис телевизор, пералня, бойлер и т.нт. и всеки месец слагам по 10лева/при възможност/ в съответният плик. И когато ме "изненада" съответният уред имам малкафинансова подкрепа за новият му заместител.....Уредитене са това което бяха.....

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с миялна машина

                Ясно е, че няма нищо вечно, но тенденцията е да се произвеждат и продават еднодневки.........т.е. да изкара гаранцията...............ако може.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с миялна машина

                  Моята пък не спря водата след като напълни и започна да прелива. Добре, че бяхме още в стаята, когато се случи. Машината е доста стара и се чудя дали има смисъл да се опитвам да я поправя. Предполагам , че е някаква дреболия, блокирал клапан или износено зъбче някъде, някой ако знае - да каже?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с миялна машина

                    Първоначално публикуван от solart Преглед на мнение
                    Моята пък не спря водата след като напълни и започна да прелива. Добре, че бяхме още в стаята, когато се случи. Машината е доста стара и се чудя дали има смисъл да се опитвам да я поправя. Предполагам , че е някаква дреболия, блокирал клапан или износено зъбче някъде, някой ако знае - да каже?
                    убедих се, че няма кой да знае, освен специализиран сервиз........ вземане от вкъщи, профилактика, ремонт, доставка онратно и монтаж 35лв. /частите отделно/
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X