Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет за ремонт на каменни корита на селска чешма - просмуква вода.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся съвет за ремонт на каменни корита на селска чешма - просмуква вода.

    Здравейте колеги,имам нужда от съвет.

    Поех ангажимент да помогна с ремонта на една селска чешма на която коритата са направени от някакъв доста рехав и нетраен пясъчник и пропускат водата в тях.

    Интересува ме по какъв начин и с какви материали бих могъл да направя трайна и надеждна хидроизолация от вътрешната страна на коритата.

    На някои корита дъната са се отлепили от стените има видима пукнатина.

    Минава ми мисълта и да подменя коритата с нови но не знам някъде правят ли още такива от камък , пък и колко ли биха стрували.

    Очаквам Вашите мнения и съвети.

    Поздрави: Николай Колев
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Търся съвет за ремонт на каменни корита на селска чешма - просмуква вода.

    Така нареченото "водно стъкло" (смес на натриев и калиев силикати), също всеки каменарски лак - това за тези, които са в целостта си (не са с отделено дъно). Нови корита, положително може да се изработят, но за цена не мога нищо да кажа. Също е от значение стойността на автентичността и съответно запазването и.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      От: Търся съвет за ремонт на каменни корита на селска чешма - просмуква вода.

      Е тука е пълно с каменни корита, даже се виждат на снимката.

      http://wikimapia.org/m/#lat=42.78036...9&z=19&l=0&m=b
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Търся съвет за ремонт на каменни корита на селска чешма - просмуква вода.

        Автентичността не е от значение а само практичността да не тече вода през дъната на коритата.
        Чешмата е правена най вероятно през 50 те години и няма декоративна стойност най-вероятно е изградена с ограничени средства и е ползвано каквото има под ръка.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          От: Търся съвет за ремонт на каменни корита на селска чешма - просмуква вода.

          Циментово мляко с водно стъкло и ц200, после баданарката, не дебело, от време на време. Не е скъпо и отровно, трайно и достатъчно ефикасно.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Търся съвет за ремонт на каменни корита на селска чешма - просмуква вода.

            ChГєc bбєЎn mau phГЎt tГ*i nha

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X