Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коминни тела?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко месеца работи парното ми с новия комин. Обаче продължава да прави конденз и да събира катран котела. Котела си работи добре за сега, но е винаги с намалена мощност. Като го отворя да гори на пълна мощност и загрява бързо. Поне не мирише и не избива чернилка по стените. Веднъж се запали комина, но не направи никакви поражения. Вече се чудя какво да правя. Май докато не започна да ползвам котела на пълна мощност проблемите ми няма да се решат.

    Коментар


    • са6о
      са6о коментира
      Редактиране на коментар
      Вържи му едно термо реле към помпата . Ако не си на гравитация де. Инвестицията е малка , а може да помогне.

  • Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Май докато не започна да ползвам котела на пълна мощност проблемите ми няма да се решат.
    Ей тука е ключа от бараката. При мен също беше на по-ниски градуси и събираше чернилка. Но и въглищата бяха страшна смес, бях чел, че има слагат разни химии да горят повече.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Аз имам следния проблем.
      Метален кумин, около 10-а метра .
      2 метра в котелното
      2 метра отгоре в остъклената тераса
      и 6 метра над стъкления покрив
      Прави постоянно конденз.
      Мога ли да направя нещо или трябва да се прави нов комин ?
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Изолирай го.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Навремето на един мой братвчед правихме комин за парното от кислородни бутилки . Навъртя го отвън със стъклена вата мрежа рабица и го измаза . До тук едни поне 25 години проблеми няма .

    • Продават готови изолационни ръкави от вата и отвън с алуминиево фолио.Един разрез по дължина и слепваш пак с алуминиево фолио ,има всякакви шрини на лепенката ,а ръкавите са по един метър и вече завис какво Ф ти трябва!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • Как да го търся тези неща ?
        как се казват ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


      • Така ги знам.изолационни ръкави,с тях работят ОВИ и параджии!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


      • За нищо!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • Имам същия проблем на вилата. Когато коминът преминава през неотопляем етаж, или външно, задължително е да се топлоизолира.
          За себе си, съм решил външната част на терасата да я иззидам външно с газобетон 5 см.да оставя малка дистанция, която да запълня с минерална вата. Външно, мрежа и шпакловка с лепило. Втората ръка, мога да я запердаша.
          Това трябваше лятото, ама...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            И двете са хигроскопични, за вън бягам от тях. Да, по-лесно е

        • Аз външно го налепих с каменна вата 3см.,от тая с ал.фолио и монтажна пяна и дадох във фирма ми огънаха капаци от поцинкована ламарина на П и с пирон дюбели към фасадата и за сега е перфектно ,много бърз и лесен монтаж .За час и половина.След време търпи и някаква боя ,но и така да стои не ми е проблем.Важен е ефекта.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • При мен няма стена , само въздух, около комина. Само ватата с фолио, ще върши ли работа, или трябва да мисля и за нещо отгоре ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • Ще свърши работа ,ако не е на атмосферни условия!Вата за камини 3см.с алуминиево фолио ,снадките максимално плътни и бандаж с алуминиева лепенка ,някоя по качествена ,дебела ,че има ментета като ципа почти!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Ще свърши работа ,ако не е на атмосферни условия!Вата за камини 3см.с алуминиево фолио ,снадките максимално плътни и бандаж с алуминиева лепенка ,някоя по качествена ,дебела ,че има ментета като ципа почти!
                Точно за атмосферните условия ми е питанката
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • Тц!Временно ще е и се губи смисъла от подобно изпълнение!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • http://www.thermodesigntotal.com/bg/...%BB%D0%B0-INOX
                    Това е за отвън, но няма да ти харесат

                    Коментар


                    • Това е много добро,обаче не и като цена!В Ташев -Галвинг по едно време.предлагаха такива, но от поцинкована ламарина!Цената по спомен беше поносима!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X