Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

    Откъде да си намеря фолио за колата знам (и нямам желание), а как стои въпросът с прозорците на къщата?

    Имам обосновано предположение, че ще ми подобри комфорта у дома, а не знам - има ли такава практика, продава ли се фолио на метър (а не нарязано като за кола) и тн?

    Как стои въпросът с фабрично затъмнена дограма?

  • #2
    От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

    https://www.amazon.com/gp/aw/s/ref=a...qid=1465770632

    При нас има, за при вас как е, идея нямам.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

      ллумар бг

      Коментар


      • #4
        От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

        На времето на битака продаваха на ролки режеш си го на колкото искаш .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

          Преди години на жена ми колежка си строиха къща и мъжа й много искаше стъклата на прозорците да са затъмнени. Поръчаха си ги в завода в Разград, докараха ги и тук си ги монтираха на дограмата. Според мен ефекта е доста лош, в къщата стана мрачно и неуютно, няма го комфорта на слънчевия дом. Това разбира се е моето субективно мнение. Не знам каква е целта на упражнението, но не е ли по-добре да пробваш първо на една стая и ако ефекта ти допада, тогава да направиш и останалите прозорци.
          Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

          Коментар


          • #6
            Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

            Гледа се какво правят южните страни Гърция, Италия и т.н.
            Старите сгради са с малки прозорци с капаци отвън.
            Новите с тенти разпъващи се.
            Кеф ти зима светлина, лято сянка.
            Фолиото един път сложено и край зиме и лято.
            Най евтино са ролетните щори.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

              Външни ролетни щори.Сам решаващ кога да ти е тъмно,или светло.Щом ги спуснеш,все едно че нямаш прозорец,стаята става като от четири стени и се движиш само на лампа.

              Коментар


              • #8
                От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

                Тента, външни ролетни щори или капаци. Като за мен капаците са най-доброто. Хубаво направените , придават естетика на сградата , синьо- средиземноморско. Спират пряката слънчева светлина, като поддържат достатъчна светло, спират шума и топлината.
                Вътрешните (особено цветните) е някакво безумие, да спират светлината, но самите те се нагряват и отдават топлината в стаята. Каква е ползата- да не ми блести слънцето?
                Външната също се нагрява, но е отвън

                Коментар


                • #9
                  От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

                  Ако е къща, още един глас за красиви капаци, а ако апартамент външни ролетни щори или тента, в моя случая имам вътрешни щори и тента на балкона.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

                    По въпроса с фабрично затъмнената дограма.
                    Ясене, преди седмица ми слагаха дограма. Исках стъклопакета ми да е в цвят и К-стъкла едновременно, но ми казаха че това са несъвместими неща, освен това в мрачните дни не влиза достатъчно светлина.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

                      За фолиото мога да напиша отзив от първа ръка-не се вкарвай във филм.На едната тераса си направих остъклението с фолио,изгаря от слънцето и няма махане,вътре става парник,буквално не се диша зад стъклото...принудих се да махна всичките стъкла и ги замених с нормални но матови на дребни квадратчета-нещата се подобриха чувствително.На един приятел направихме с огледално фолио уж марково и скъпо стаята-от вътре става сумрак отвън стана брутална цигания,на всичкото от горе съседите изреваха отсреща-като блесне слънцето и всичко се отразява в тях,все едно някой е инсталирал 6-7квадрата огледало срещу прозореца...Съдрахме всичко,щори отвътре и край.

                      Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

                        Не знам каква е целта на занятието, но аз ще дам един съвет.
                        Отиваш при специалист по стъкла и той решава проблема.
                        Ако не знаете стъкла има доста видове....
                        Поздрави!
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

                          В дневната на родителите ми сложих огледално фолио . Имаше го преди време в жълто-синия маркет. Продаваше се на ролка, като размерите бяха 70 на 300 см. (дано не ме лъже паметта). Ефекта беше повече от задоволителен. Степента на затъмнение не е много голяма, дори като се насложат две крила едно върху друго пак минава светлина. Придаде съвсем лек синкав отенък. От вън не се вижда абсолютно нищо. Монтажа е елементарен.

                          Sent from my GT-I9295 using Tapatalk
                          ПАНЧО

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

                            Първоначално публикуван от xlr Преглед на мнение
                            ...... От вън не се вижда абсолютно нищо.
                            Не съм сигурен , че Ясен търси точно това, по-скоро термо ефект.
                            Не става, личен опит от магазина, в който съм в момента, освен че става още по-жежко от нагряването на самото тъмно фолио и , че се намалява значително естественото осветление,
                            друг ефект няма.
                            Всъщност има - цял ден чегъртане за премахване на недоразумението.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фолио за затъмняване на прозорци на сграда

                              Първоначално публикуван от xlr Преглед на мнение
                              В дневната на родителите ми сложих огледално фолио . Имаше го преди време в жълто-синия маркет. Продаваше се на ролка, като размерите бяха 70 на 300 см. (дано не ме лъже паметта). Ефекта беше повече от задоволителен. Степента на затъмнение не е много голяма, дори като се насложат две крила едно върху друго пак минава светлина. Придаде съвсем лек синкав отенък. От вън не се вижда абсолютно нищо. Монтажа е елементарен.

                              Sent from my GT-I9295 using Tapatalk
                              Е такова нещо ми трябва и на мен, щото имам един баят югозападен джамлък, дето скоро май няма да сменям, а в стаята лятото е фурна.

                              Покрай нуждата ми от автофолио почетох и за такова от темата,
                              но или беше на цената на нова дограма, или не е ясно колко ще изкара.

                              Та и мен ме интересува нещо работещо.

                              ... и не забравяйте, че монтажа/залепването си е член !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X