Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бял бидон 1 тон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бял бидон 1 тон

    Veni,това Саво са го спрели от производство.Купих от таблетките Санифорт за питейна вода и сложих 2.Чакам резултат.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

    Коментар


    • #17
      От: Бял бидон 1 тон

      Брех..
      Жалко. Аз това го смятах за еталон, но не съм купувал от две години назад.
      Явно ще трябва да се преориентирам към Санифорт..

      Коментар


      • #18
        От: Бял бидон 1 тон

        Вманиачавате се,вече 30 гОдин,кога е пусната помпата си пийвам вода от зеленясъл кладенец-нищо ми няма...
        Нищо не мога,и нищо не знам...

        Коментар


        • #19
          От: Бял бидон 1 тон

          Имаш вариант с филтър на чешмата. Всякакви вофатити и йонизиращи смоли вече са достъпни на пазара. Да държиш водата бистра в 1 тон бидон, с непостоянен поток е по- трудно. Обърни внимание и на Скитник. Подобен пластмасов бидон, за две години, изложен на атмосферни влияния, става трошлив като стъкло. Ще си похабиш съда. Има тъкани, които са устойчиви на слънце, ако трябва ще се разпростра по темата.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #20
            От: Бял бидон 1 тон

            Нищо им няма на белите бидони от стоене на слънце.

            Е, не е съвсем нищо, няма как да се избегне зловредното влияние на UV лъчите, но вече трета или четвърта година такъв бидон с отрязан капак стои целогодишно на атмосферните условия, и му няма нищо.
            Взех го да замести старата дървена каца, но по зло стечение на обстоятелствата го ползвах само веднъж(виното си стана перфект), и после-в двора на слънце.
            Както казах-нищо му няма.
            Може би в пластмасата има добавени разни неща за да е по-устойчив на лъчението, Ясен да каже, ма моите наблюдения са за добра устойчивост.

            Иначе пластмаси дето се чупят като стъкло и аз съм виждал. Но тази не е от тях. Засега.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Бял бидон 1 тон

              Във ВиК в България масово се хлорира водата с хлор газ или белина...при 70% концентрация 3-5 капки на кубик.Тази в магазинната мрежа е 3-5% ако не се лъжа или май 1.5%...забравил съм.Сребърните монети са чудесна идея!Зелената гадост лесно се чисти с пясък...
              BMW X6

              Коментар


              • #22
                От: Бял бидон 1 тон

                Определено има УВ-устойчиви пластмаси (добавките са същите или почти същите като в кремовете против изгаряне на кожата от слънце).

                Предвид че такива бидони ги продават на открито, има смисъл да им слагат УВ защита, иначе ще има много фира.

                Прочее, зеленясал кладенец е съвсем различно от зеленясал бидон. В кладенеца влиза много малко вода.

                Коментар


                • #23
                  От: Бял бидон 1 тон

                  Ми... аз хвърлих един. Е, верно беше 200 литра. Дали няма разлика между бидон на слънце с вода и бидон на слънце, ама празен. Тоя, дето го хвърлих беше с вода и канелка- кранче. Посягам да пусна кранчето, то ми остава в ръката и си мия краката, както съм с анцуга.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бял бидон 1 тон

                    Бидон 200л има предимството да се продава на закрито. Т.е. може и без лъчепротектор в пластмасата.

                    Топлината има своя принос за деградирането на пластмасите ама не съм сигурен кой от ефектите (положителен или отрицателен) е по-силен. Май все пак ги скапва на своя сметка, ако и леко да намалява ефекта от УВ. Водата - знам ли. Сигурно и тя влияе, ама по-малко, защото то влага има навсякъде.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бял бидон 1 тон

                      Бидоните от 1 тон са доста корави и за разпадане не става въпрос.С таблетките съдържащи хлор на Санифорт и филтър за твърди частици имаме някакъв резултат.
                      Не можа да се избистри добре,но се ядва.В бидона стои мътна,но тече сравнително бистра и миришеща на препарат.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бял бидон 1 тон

                        Че ти сложи тогава и коагулант за басейни и ще се избистри! Коагуланта уедрява дребните частици и така могат да се утаят на дъното и впоследствие да се изтеглят.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бял бидон 1 тон

                          Имам два такива бидони , които използвам за поливане. На слънце са и са бели - вече са зеленясали! Ако ги напълня до горе и сложа от тия таблетки с хлор , дали ще прецака културите, които поливам с тази вода? Някой ползвал ли е така третираната вода за поливане?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бял бидон 1 тон

                            Зависи колко хлор сложиш. Ама ако са ти за поливане, зеленото не те бърка много.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бял бидон 1 тон

                              Първоначално публикуван от Linderman Преглед на мнение
                              Имам два такива бидони , които използвам за поливане. На слънце са и са бели - вече са зеленясали! Ако ги напълня до горе и сложа от тия таблетки с хлор , дали ще прецака културите, които поливам с тази вода? Някой ползвал ли е така третираната вода за поливане?
                              Аз слагам по една таблетка на бидон. Няма проблеми.
                              Аз използвам това
                              http://www.zhivas.com/view_product.php?id=1989

                              Sent from my IPhone 10
                              Последно редактирано от bilbo27; 15-09-16, 11:04.
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X