Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бял бидон 1 тон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бял бидон 1 тон

    Здравейте колеги,
    как да предпазя водата да не зеленясва ,ако бидона е навън и е изложен на слънце.
    Смятам да сложа хидрофор и да захранвам къщата с една мивка и тоалетна.Нямам вариант да го местя и е пълен.Ако темата не е за тук,моля модераторите да я преместят.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

  • #2
    От: Бял бидон 1 тон

    Покрий го с нещо плътно, да не влиза светлина и няма да зеленясва. За еднократно ликвидиране на зеленината всякакъв хлорен препарат върши работа.

    Коментар


    • #3
      От: Бял бидон 1 тон

      Пак ще зеленясва, особено, ако е почнало вече.

      Закриването на емкостта е абсолютно задължително.
      Освен това, добавянето на Саво - за басейни и кладенци - в указаната на опаковката пропорция, върши чудна работа. Личен опит, и сравнения с десетина такива емкости - на съседи по вила.

      Коментар


      • #4
        От: Бял бидон 1 тон

        Без светлина че няма да зеленясва, няма. Но не-зелени микроби ще развъжда. Някои от тях са вредни за здравето.

        Коментар


        • #5
          От: Бял бидон 1 тон

          Съгласен съм.
          Практиката говори - тъмнина и Саво
          ето такова



          Правиш си сметката за консумацията, и съответно добавяш от чудната течност.
          Работи - проверено с годините!

          Коментар


          • #6
            От: Бял бидон 1 тон

            В момента се слага хидрофора,т.е. работи се по виличката.Бидона съвсем леко е тръгнал да зеленясва/видно от страни/.Трябва да се изпразни и измие.
            Става ясно ,че трябва да се покрие плътно,с нещо/плат,ОСБ,стиропор и т.н/ и да се поддържа с химия,хлор или нещо друго и при положение,че трябва да се остави както е сега на открито,понеже няма друг вариант.Идеята за водата е да поддържа една мивка за чинии и душ.Правилно ли съм разбрал?
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #7
              От: Бял бидон 1 тон

              И покриване, И химия.

              Коментар


              • #8
                От: Бял бидон 1 тон

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Съгласен съм.
                Практиката говори - тъмнина и Саво
                ето такова



                Правиш си сметката за консумацията, и съответно добавяш от чудната течност.
                Работи - проверено с годините!
                Това Саво ще върши ли работа при миене на чинии например?Безопасно ли е?Говорим и за малко дете в схемата.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #9
                  От: Бял бидон 1 тон

                  Водата, третирана с това нещо, се ползва петъко-събото-неделно от април до ноември. От доста тодини.
                  За миене и пиене.
                  Децата ми завършват седми и трети клас сега.

                  При съответната дозировка не съм забелязал никакви зловредни ефекти. То това нещо ми се струва, че хлорира водата, до нива, в които се ползва във водопроводната мрежа. При мен водата идва от водосбор и каптаж, така че едно такова третиране просто изтребва бактериите, дето визира Ясен, и водата си е напълно употребима за всичко.
                  А, и сега се сетих - от същата вода си зареждам и за пиене през седмицата - в резервоара на хладилника, така че си я пием тая вода непрекъснато цялото семейство.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бял бидон 1 тон

                    От препарата не се притеснявайте, използван в доза е безвреден. А бидона от къде пълните? Вода от кладенец или сондаж се пие, само след химичен анализ.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бял бидон 1 тон

                      Сребро в бидона и се решава проблема без химия. 4 сребърни български монети от царско време ма 120 л. резервоар, вече 10 години не зеленясва. А бидона го скрий от слънцето и за да не старее пластмасата.
                      I get High by going Down

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бял бидон 1 тон

                        Легионелата е много кекава бактерия, но най-добрите условия за развитие са точно такива резервоари. Опасна е при вдишване, затова трябва да се внимава много, когато се ползва такава вода за къпане, и в никакъв случай да не се ползва в системи за водна мъгла, водоструйки и други подобни. https://www.google.bg/search?q=%D0%B...hrome&ie=UTF-8 Затова в никакъв случай не си прави експерименти да минеш без хлор или други химии!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бял бидон 1 тон

                          Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,
                          как да предпазя водата да не зеленясва ,ако бидона е навън и е изложен на слънце.
                          Смятам да сложа хидрофор и да захранвам къщата с една мивка и тоалетна.Нямам вариант да го местя и е пълен.Ако темата не е за тук,моля модераторите да я преместят.
                          Аз от години ползвам таблетки за хлориране САНИФОРТ, по една на всяко зареждане със вода. Няма никакви водорасли, водата се вози от една цистерна която се пълни от селската чешма, бидона е на слънце!
                          Не се мъчи да го миеш ако е зеленясъл,пусни две таблетки и водата ще се избистри , а водораслите ще избелеят и ще паднат на дъното. После по една таблетка на зареждане. Схемата работи безотказно от 7 години от май до септември!
                          Поздрави!
                          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бял бидон 1 тон

                            За дезинфекция на вода успешно се ползва калиев перманганат . На времето в казармата бацила редовно сипваше в спартака с водата като сме на полево занятие . Водата е с малко гаден вкус ако прекали с дозата но не се умира . На времето преди да ми оправят водопровода на село и аз бях с такъв еднотонен бидон и хидрофор в мазето . Пълнех с помпа от кладенеца и сипвах на око калиев перманганат . Естествено водата от бидона не я ползвах за пиене и готвене но никога не се появиха характерните плесени .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бял бидон 1 тон

                              Благодаря за всички отговори.
                              Добих представа какво трябва да се направи и ще действам.За инфо-водата е дъждовна от цистерна.Ще третирам и ще споделя резултата.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X