Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно най-евтината дограма, къде ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможно най-евтината дограма, къде ?

    Здравейте,
    както писах по-рано правя ремонт на виличката ми. Взех размери на прозорците и желая да купя възможно най-евтината PVC дограма, колкото да затворя къщата, вместо да ремонтирам старата. Бихте ли ми предложили някоя фирма, където да закупя прозорците. Във вилата няма да се живее и ще се ползва 1-2 пъти в зимата. Приемам съвети и мнения. Имам съответно прозорци със следните размери:

    h154 x w155cm
    h153 x w182cm
    h152 x w155cm
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

    Не мога да ти помогна с фирма, но миналата година и аз ремонтирах стая на село. Предпочетох алуминиева дограма от най-евтината. С надеждата, че алуминият е доста по-издръжлив от пластмасата. Беше на една цена с най-евтината PVC. Излезна ми 220 лв за прозорец 130х150 мм с едно отваряемо крило. Човека ми е приятел и не ми взе пари за монтажа. С доста настояване ме накара да го закарам той сам да си взем размерите. Добре, че го послушах, защото ми спести доста къртене и изкърпване, ако беше спазил моите размери.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

      Малки работилнички по селата има,колкото по далече от София толкова по евтино, тук в града се оливат 300-400% надценка върху материала
      Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

      Коментар


      • #4
        От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

        Проучванията показват, че в Ролопласт са най-евтини.
        Разбира се има оскъпващи фактори, като дограма в цвят, К-стъкло, марка, отваряеми крила.
        Дори брат ми, който работи във фирма за дограма, пресметна че ако купи дограмата от тях и си я монтира сам, му излиза по-евтино, отколкото през неговата фирма с разните му отстъпки като служител.
        Вземи си я без монтажа, и я монтирай сам. Ако малко от малко имаш сръчност, с помоща на 1 човек ще успееш.
        Ако не знаеш как, питай, и ще ти се обясни.

        Коментар


        • #5
          От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

          Не мисля, че са най-евтини или аз ползвам грешно калкулатора. Най-евтиния вариант с 1 отваряемо крило е 370 лева за размер h153 x w182cm, което ми се струва доста
          Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

          Коментар


          • #6
            От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

            Намери време да отидеш на място в офисите на няколко фирми и за им поискаш оферти, подчертавайки "най-евтин вариянт" и цена "без монтаж". Попитай съседи и познати, които са слагали скоро за майстори на дребно. Както ти казаха, цените в по-малките градове са доста по-ниски от Софийските. Предполагам, че вилата е извън София.

            На мен миналата година ми монтираха външни щори на целия апартамент за 700 лв. Останалите оферти по офисите на фирмите варираха от 1000 до 1400 лв. Като после на майстора му пратих още 5 клиента, защото останах доволен. Но е от Пловдив.

            Имай в предвид, че тия дето ги дават по рекламите плащат на един куп секретарки, офис служители, продавач-консултанти. На шефовете (обикновено са няколко) заплатите са поне 4-цифрени, рекламите по ТВ и те са скъпи. Супер луксозни офиси и скъпи коли. Всичко това ти го плащаш. Докато майсторите на дребно работят сами за себе си и още най-много 2-3-ма човека около тях. Тогава цените стават други.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

              +1. Колкото до алуминиевата, вероятно е по-здрава и издръжлива, но ако ще и 76 камерна да е, си е термомостове и конденз.
              Особено при спорадично отопляване на помещението.
              Аз съм за ПВЦ-то.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

                Благодаря за адекватния отговор, моята виличка се намира на 4км от Радомир. Ще попитам в околността за оферти.
                Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                Коментар


                • #9
                  От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

                  А защо трябва да е нова? Аз лично съм съм давал доста къщи за събаряне срещу разчистване и забелязах че ценят дограмата.В смисъл по борсите за строителни материали втора употреба, има куп различни прозорци врати и прочие.Верно, че няма да ти дойде размера, въпреки че ако си късметлия ще улучиш, но и цената е смешна.Врата продаваха от 30 до 60 лв прозорци разни, всичко се върти максисум до 70 кинта.За такива смешни цени си струва да преглътнеш, и преправиш някой размер.Все пак за вила и временно?!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

                    Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    както писах по-рано правя ремонт на виличката ми. Взех размери на прозорците и желая да купя възможно най-евтината PVC дограма, колкото да затворя къщата, вместо да ремонтирам старата. Бихте ли ми предложили някоя фирма, където да закупя прозорците. Във вилата няма да се живее и ще се ползва 1-2 пъти в зимата. Приемам съвети и мнения. Имам съответно прозорци със следните размери:

                    h154 x w155cm
                    h153 x w182cm
                    h152 x w155cm
                    За София ,"УЮТ СТИЛ",поръчах си при тях един прозорец -врата 1.90/1.80 и един 1.30/1.50 барабар с вътрешни алуминиеви щори за 630 лева с обков Мако с двуплоскостни механизми,стъклопакет 32мм. с Ка -стъкло,5 камерен "Профи линк" профил ПВЦ!Мисля ,че много малко фирми дават подобна цена.Това преди 2-3 месеца,скоро ще поръчам при тях входна ПВЦ врата с крило врата,дадоха ми оферта с тежки панти тип "Доктор Хан",брава мартина с много точково заключване 450 лева,самите панти оскъпяват ,между 30-50 лв. е едната ,а са три и пак е що -годе нормална цената ,щото в други фирми са от 500 нагоре!
                    Последно редактирано от faster; 28-05-16, 17:36.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      ... Както ти казаха, цените в по-малките градове са доста по-ниски от Софийските. ...
                      Това изобщо не е задължително да е вярно. Щото материалите в по-малките градове идват пак от там, откъдето и в София, а броят на доставчиците често е твърде ограничен. Т.е. няма конкуренция ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

                        Провери в Старата мелница на надлез Надежда. Там трябва да има една пловдивска фирма за дограми.Чул съм ,че давали много тънки цени. Поръчваш без монтаж.И после търси някои познат / приятел /да я монтира без пари ... и така.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

                          А кой ще е така добър да пусне информация за технологиите за поставяне на дограма, как се слага на бетон, на тухла, на кирпич, на дърво, какви пени, какви болтове за забиване в тухлите, какви лайсни, какви первази, как и с какво да се подмаже после и още 101 важни неща, и аз живо се интересувам за това поставям въпроса?
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

                            Отвесирането е единственото общо, останалото е решение на място, комбинациите клонят към безкрайност. Може би някой колега да се опита да обобщи насоките на гл.удар.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Възможно най-евтината дограма, къде ?

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              А кой ще е така добър да пусне информация за технологиите за поставяне на дограма, как се слага на бетон, на тухла, на кирпич, на дърво, какви пени, какви болтове за забиване в тухлите, какви лайсни, какви первази, как и с какво да се подмаже после и още 101 важни неща, и аз живо се интересувам за това поставям въпроса?
                              Това с което аз мога да помогна - ползват се монтажни винтове за дограма Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kre701-600x600.JPG
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5717849 , диаметъра им е 7.5мм, за бетон дупчиш с 6.5мм и директно завиваш, за тухла мисля се дупчеше с 6мм, но да не те подведа, за бетона съм сигурен.

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              Имай в предвид, че тия дето ги дават по рекламите плащат на един куп секретарки, офис служители, продавач-консултанти. На шефовете (обикновено са няколко) заплатите са поне 4-цифрени, рекламите по ТВ и те са скъпи. Супер луксозни офиси и скъпи коли. Всичко това ти го плащаш. Докато майсторите на дребно работят сами за себе си и още най-много 2-3-ма човека около тях. Тогава цените стават други.
                              Тук не съм много съгласен, мой роднина е точно сам майстор и много пъти сме си говорили, случвало се е неговата доставна цена на материалите (профили, обков, стъклопакет и тн) да е равна на продажната на Ролпласт.... И това е съвсем логично в повечето случаи. Кой според теб купува на по- ниска цена материалите?
                              Големите които поръчват по 1 тир профили или чичо Гошо дето взима 3 пръчки?
                              Виж голямата надценка която си слагат вече е друго нещо...
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X