Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

    Да споделя личен опит, може да е полезно за някого.

    Електрозахранването в цялото жилище спира, за различен период от време, без предизвестие и видима логика.

    Стълбищното осветление работи, обаче.

    Работен екип на съответното електроразпределително дружество пристига.

    Естествено, в този момента захранването се е възстановило, спонтанно.

    Извършва се оглед на таблото, което е разположено на улицата, проверяват се механичните контакти на фазата, не се открива проблем.

    Тяхната диагноза: който е строил кооперацията си е оставил ръцете, проблемът е в нейната инсталация.

    Ами сега Ще се разбива...

    Какво свърши един прост фазомер по въпроса, обаче.

    На следващия ден, повторен инцидент.

    Замервам фаза на главния бушон в жилището - преминава, на контактите - също.

    Шок.

    Замервам на маса - също, ФАЗА

    На основната шина в коридора - ПАК

    Обратно на улицата, отварям таблото.

    Вече съм инструктиран, знам къде ми е главния бушон и електромера.

    Проследявам силовия кабел от жилището, фазата е ОК, навсякъде.

    Изненада, обаче - масата отива в нещо като овъглен болт, скрит от натрупан окис, кабела с разтопена покривна обшивка.

    Точната диагноза е лесна за поставяне - лош контакт, влага, електролитна реакция между алуминиева шина и меден проводник, повишено контактно съпротивление и т.н.

    Обаждане на електроразпределителното дружество, специална покана с разясняване по телефона.

    Както и да е, проблемът се реши.

    Дано тази информация бъде в помощ и на друг.

    Не бързайте да си разбивате жилището.

    Риторичен въпрос: кой е издал дипломите на техниците, извършили огледа, първоначално
    Последно редактирано от emanuilis; 10-04-16, 09:04.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

    Не е маса, а нула.
    А за тея не ми говори, имам да плащам 450лв сметка заради тяхната некомпетентност.
    Разменили фаза и нула и токът тече към земята.

    Коментар


    • #3
      От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Да споделя личен опит, може да е полезно за някого.

      Електрозахранването в цялото жилище спира, за различен период от време, без предизвестие и видима логика.

      Стълбищното осветление работи, обаче.

      Работен екип на съответното електроразпределително дружество пристига.

      Естествено, в този момента захранването се е възстановило, спонтанно.

      Извършва се оглед на таблото, което е разположено на улицата, проверяват се механичните контакти на фазата, не се открива проблем.

      Тяхната диагноза: който е строил кооперацията си е оставил ръцете, проблемът е в нейната инсталация.

      Ами сега Ще се разбива...

      Какво свърши един прост фазомер по въпроса, обаче.

      На следващия ден, повторен инцидент.

      Замервам фаза на главния бушон в жилището - преминава, на контактите - също.

      Шок.

      Замервам на маса - също, ФАЗА

      На основната шина в коридора - ПАК

      Обратно на улицата, отварям таблото.

      Вече съм инструктиран, знам къде ми е главния бушон и електромера.

      Проследявам силовия кабел от жилището, фазата е ОК, навсякъде.

      Изненада, обаче - масата отива в нещо като овъглен болт, скрит от натрупан окис, кабела с разтопена покривна обшивка.

      Точната диагноза е лесна за поставяне - лош контакт, влага, електролитна реакция между алуминиева шина и меден проводник, повишено контактно съпротивление и т.н.

      Обаждане на електроразпределителното дружество, специална покана с разясняване по телефона.

      Както и да е, проблемът се реши.

      Дано тази информация бъде в помощ и на друг.

      Не бързайте да си разбивате жилището.

      Риторичен въпрос: кой е издал дипломите на техниците, извършили огледа, първоначално
      Понеже знам, че си лекар а аз 30г се занимавам с тоци ще те попитам как поставяш диагноза когато няма симптоми.
      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
      0896 846 246

      Коментар


      • #4
        От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Не е маса, а нула.
        А за тея не ми говори, имам да плащам 450лв сметка заради тяхната некомпетентност.
        Разменили фаза и нула и токът тече към земята.
        Правилно, че е нула но тя е заземена. Пробвай да свържеш фаза към земя и ще видиш фоеверки преди Коледа.
        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
        0896 846 246

        Коментар


        • #5
          От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

          Например, единичен пристъп, епилептичен.

          Към момента на прегледа не се установява нищо.

          Понеже съм ходил на лекции и упражнения, имам съответната практика, установявам точната диагноза след оглед (магнитен резонанс, насочен), само по описание на симптомите - мозъчен тумор.

          Същият принцип го има в отремонтирането на почти всяка апаратура, която има непостоянен дефект.

          Познаването на принципната схема, липста на „дупки" в образованието и минимално IQ са есенциални, в тази насока.

          Интересно е, че именно човек с 30-годишен опит задава този риторичен въпрос...
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

            "майстори"са били тези,които са правили таблото.Слага се медно-алуминиева шайба в случая,или така наречените биметални шайби.Тия от енергото,които са идвали,да си късат дипломите.
            Поради липса на такава шайба,не един път съм виждал нажежена до червено шина,и аха да стане пожара.

            Коментар


            • #7
              От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              ...реакция между алуминиева шина и меден проводник...
              В дебелите книги, дебело е подчертано, че такъв вид връзка, за електротехнически цели, е да кажем... нежелателна...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

                Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                Правилно, че е нула но тя е заземена. Пробвай да свържеш фаза към земя и ще видиш фоеверки преди Коледа.
                И как така го изчисли?
                Земното съпротивление по наредби и закони, трябва да е под 10 ома. При 220 волта, прави (до)22А. И предпазителя не пада, а си трупа консумация по (до)4,8квт/ч, докато го хвана. За две седмици натрупа 451лв. Фойерверките бяха в портфейла ми. Виновни няма, аз да плащам.

                Коментар


                • #9
                  От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18586400_surovyij.jpg
Прегледи:3
Размер:129.2 КБ
ID:5710469

                  Коментар


                  • #10
                    От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

                    Всички проблеми с тока са или от слаба връзка или от лоша изолация. На нулевия проводник много често не му се обръща достатъчно внимание. Освен биметални пластини на прехода мед/алуминии е добре и връзките да се проверяват преди отоплителния сезон.
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • #11
                      От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]861526[/ATTACH]
                      Без думи, наистина.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

                        Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                        Всички проблеми с тока са или от слаба връзка или от лоша изолация.
                        Пропусна два равностойни по важност - погрешно свързване и недостатъчно дебела жица.

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Без думи, наистина.
                        Твоята случка съм я играл. Но беше в едни други времена когато достъп до ел. таблата имаше (освен ако някой съвестен домоуправител не ги заключи) и този светодиод съм го гледал на живо няколко пъти.

                        Хитрината е че токът спира като се загрее гайката добре. Като изстине всичко тръгва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Например, единичен пристъп, епилептичен.

                          Към момента на прегледа не се установява нищо.

                          Понеже съм ходил на лекции и упражнения, имам съответната практика, установявам точната диагноза след оглед (магнитен резонанс, насочен), само по описание на симптомите - мозъчен тумор.

                          Същият принцип го има в отремонтирането на почти всяка апаратура, която има непостоянен дефект.

                          Познаването на принципната схема, липста на „дупки" в образованието и минимално IQ са есенциални, в тази насока.

                          Интересно е, че именно човек с 30-годишен опит задава този риторичен въпрос...
                          Не съм задал риторичен въпрос а само подчертавам това което и ти си написал /Естествено, в този момента захранването се е възстановило, спонтанно.
                          Извършва се оглед на таблото, което е разположено на улицата, проверяват се механичните контакти на фазата, не се открива проблем./
                          Как тогава според теб ще открият повредата освен ако не е била зачервена обувката на нулата както е показано на една друга снимка, но и тогава ще има нормално захранване докато не прегори и разкъса връзката.
                          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                          0896 846 246

                          Коментар


                          • #14
                            От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

                            С елементарен оглед, както съм описал:

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Проследявам силовия кабел от жилището, фазата е ОК, навсякъде.

                            Изненада, обаче - масата отива в нещо като овъглен болт, скрит от натрупан окис, кабела с разтопена покривна обшивка.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #15
                              От: За информация: окислена клема на маса, липса на електрозахранване в жилище.

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              И как така го изчисли?
                              Земното съпротивление по наредби и закони, трябва да е под 10 ома. При 220 волта, прави (до)22А. И предпазителя не пада, а си трупа консумация по (до)4,8квт/ч, докато го хвана. За две седмици натрупа 451лв. Фойерверките бяха в портфейла ми. Виновни няма, аз да плащам.
                              Ванка, не съм електро инженер и не мога да смятам. Предлагам ти да го експериментираме на Обзор от 6-ти до 8-ми май.
                              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                              0896 846 246

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X