Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся помощ за избор на моторен свредел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся помощ за избор на моторен свредел

    Здравейте,
    имам нужда от помощ за избор на моторен свредел за непрофесионална дейност.В нета намерих от 300 до 3000 лв.
    Свредела ми е нужен за дълбаенето на 200-250 дупки в средни твърда почва с Ф-100 мм.и дълбочина 80 см.Загледах се в по ниския ценови клас(до 600 лв) но ми се струват че са китайчета и не смея да рискувам без проучване.

  • #2
    От: Търся помощ за избор на моторен свредел

    Другия вариант е да вземеш под наем и да си свършиш работата.
    Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

    Коментар


    • #3
      От: Търся помощ за избор на моторен свредел

      В Баухаус видях за по 500 и нещо лв с марка Scheppach. На сайта на фирмата твърдят, че са производител на разни машини, ама дали наистина е така или просто лепят немски етикети на произведено в Китай ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Китай. Не са лоши (имам компресор и 1-2 друг дреболии), но са си китайци.

    • #4
      От: Търся помощ за избор на моторен свредел

      По принцип съм фен инструмента да си е мой,не се знае кога пак ще влезе в употреба.

      Коментар


      • #5
        От: Търся помощ за избор на моторен свредел

        Имам приятел който има Щил.
        Перфектна машина обаче е над 1500.
        Аз лично съм фен на скъпите инструменти.
        Предпочитам да не събирам боклуци!

        Коментар


        • #6
          От: Търся помощ за избор на моторен свредел

          Някой да има наблюдение за Texas - Дания

          Коментар


          • #7
            От: Търся помощ за избор на моторен свредел

            Имам един свредел употребяван 1 седмица. 300 и 400 мм свредло. Практически нов. Работи се с двама мъже иначе рита много!

            Можем да се разберем за добра цена на лс.

            Т
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #8
              От: Търся помощ за избор на моторен свредел

              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
              Имам един свредел употребяван 1 седмица. 300 и 400 мм свредло.
              Т
              Това 300-400мм диаметър ли ..на какви обороти..?
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #9
                Я да събудя темата.
                Някой с пресни вЧепетления от такъв инструмент?
                Как се държи в камениста почва?

                Има китайци под 300 кинта, предвид наем от минимум 70 кинта на ден ще си взема.

                Но все пак нещо тествано?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Я да събудя темата.
                  Някой с пресни вЧепетления от такъв инструмент?
                  Как се държи в камениста почва?

                  Има китайци под 300 кинта, предвид наем от минимум 70 кинта на ден ще си взема.

                  Но все пак нещо тествано?
                  Брат ми си все китаец за да дупчи дупки за ограда. Дупчи някак, но на камениста почва просто не дупчи.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #11
                    И мойте пет стотинки по темата, понеже съм скръндза, си купих само свредела, залепих едно желязо отгоре на т и ръчно извъртях 20 дупки и свърших работа.
                    Купува се най евтиното с гаранция, свършваш работата и ако е здраво добре, ако не го връщаш.
                    Хубав инструмент за ползване веднъж на 10 години е неоправдано.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #12
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210508_155259.jpg
Прегледи:2048
Размер:1.04 МБ
ID:6747030Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210506_130614.jpg Прегледи:0 Размер:1,020.5 КБ ID:6747011

                      Миналата седмица купих тоя.От Хасковските китайци,71 или 72 кубика и понеже е доста мощен,взех антивибрационна пружина
                      Към 400 лв.излезе и дупчи всичко,ако опре в камък и си упорит ,ще те завърти ,тоя модел дето взех е за двама души.

                      За една събота от обяд до вечерта ,сложих 190 метра колове за ограда със големия син.Дълбочина 80 см.

                      На ръка на ден я успееш да стигнеш до 6-7 дупки....

                      Всички мотори са по 50-52 кубика ...този само намерих 70 кубика.На снимката оградата минава на педя от стар орех и през корените си дупчи ф200 на 80 см без да се замисли.Машината е обемна и много здрава.На горната снимка минава през корени и т.н
                      Последно редактирано от Roninn; 08-06-21, 07:21.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • kra_kra
                        kra_kra коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ф 200 е много, 120 е идеален за тези колове ако не ги циментираш.

                    • #13
                      Свредела е ф200 , вероятно ще взема и ф150 за бетонните колове.20 см е прекалено широк отвора.

                      Отвор ф200 на 80 см дълбок го прави за 5 до 7 секунди.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • жеко
                        жеко коментира
                        Редактиране на коментар
                        За колове 10х10 см си вземи 120 мм свредел влизат точно в дупката и не се накланят с времето .

                    • #14
                      Може ли да снимаш върха на свредела моля
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • Roninn
                        Roninn коментира
                        Редактиране на коментар
                        Разбира се,събота или неделя,в командировка съм по границата сега...на върха има две планки от горе и отдолу на режещия лист,планките са триъгълно заострени....пръта
                        също е като турбошон ....

                        Тая машина е много смислена ,страшен помощник,незаменим.Аз не си го представям толкова дупки на ръка...със ръчен свредел ,и то на 80 см.

                        Имам много работа за тая машина


                        Забравих,тоя свредел е със по гъстата спирала и е по скъпия в листата.И цената която съм платил е 480 лв.
                        Последно редактирано от Roninn; 08-06-21, 21:24.

                    • #15
                      И аз имам на VIKI, за около 300лв го бях взел. Пробил съм над 600 дупки. Свредела е 10см. В камък, в суха почва и в почва с малки камъчета/чакъл не става.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X