Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

    Между другото при една немалка част от фирмите до които се допитах, след споменаването на непропускливите почви ме питаха същото нещо - няма ли наблизо дере? Е, да през две улици е, ама при настоящите съседи и прочие фактори, няма как да я прекарам тая вода до дерето. Ако и да е пречистена (годна за поливане на трева).
    Като гледам при дъжд какви води се леят от баира и по уличките кокалянски...то всичкото едно попивно поле...Все повече клоня към варианта септичен контейнер.

    Коментар


    • #17
      От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

      Не разчитайте да поливате с пречистените води - тревата пожълтява това от градинар с доста наблюдения.
      При мен попивна яма 30 м3 и за 1 година не се е напълнила сама си се дига и пада от подпочвените води.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

        Мда, има една известна уклончивост в приложимостта на т.нар пречистена вода.
        Това което ми прави впечатление е, че в района за който говоря, има доста големи и хубави къщи, които ползват както valentino ги нарече - линейки. Логиката ми е, че след като хора с такива възможности, за които не е проблем да проучат и приложат скъпо решение, са на септични контейнери, вероятно терена наистина крие риск да превърнеш двора си в оризище с особен аромат

        Коментар


        • #19
          От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

          Аз съм с това вече 4-та година , като от 1 година сме за постоянно 2 човека , баня с вана , миялна , пералня . Не съм викал още "жълтия" камион . Резервоара е 3 м3

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:150.1 КБ
ID:5707592


          в тази яма се пуска резервоара

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0014.jpg
Прегледи:1
Размер:293.5 КБ
ID:5707593

          изкопа за попивното поле

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0013.jpg
Прегледи:1
Размер:317.2 КБ
ID:5707594

          вече и с пясък -към 80 см дълбочина

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0020.jpg
Прегледи:1
Размер:291.4 КБ
ID:5707595


          ..после и чакъл и нарязаните тръби за отичане на мръсната вода

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0018.jpg
Прегледи:1
Размер:277.9 КБ
ID:5707596

          отгоре се завива с гео текстилно платно и се засипва с пръст

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0003.jpg
Прегледи:1
Размер:331.5 КБ
ID:5707597

          Коментар


          • #20
            От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

            Жеков поздравления,добре изглежда.Като гледам при теб хидрогеологията е много добра,за разлика от менНатиснете снимката за да я уголемите

Име:след дъжда.JPG
Прегледи:1
Размер:169.2 КБ
ID:5707598.
            Тук е преваляло леко преди 2 дена.Не зная колко ти е излязла на теб цялата система,ако е удобно можеш да споделиш.Някой от фирмата гледа ли терена,те ли копаят,монтират и пускат в експлоатация.Ще бъде полезно за много хора.Поздрави.

            Коментар


            • #21
              От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

              Фирмата само продава , по принцип пращат подробно указание как да се направи , има схеми и т.н. Копачите са от съседното село - пазарлък , стискате ръцете и почват . Резервоара го докарах от София с една позната логистична фирма до склад на същата фирма . Всъщност това е цялата "система" , която фирмата продава ( и ноу хау-то разбира се ) , тръбите се купуват отделно и сам си ги режеш по схемата . Не е нищо сложно . Ако не е пропусклива почвата може би с по-дълбоко попивно поле с повече пясък би станало . Звънни на фирмата и се консултирай . По спомен , грубо излиза към 2000 лв - 7-800 е резервоара , 300 и нещо да го докарат от София до Варна , другото е работа , транспорт и материали . Имай предвид , че това място - към 50 м2 го губиш - отгоре може евентуално само тревичка , дребни храсти , някое цвете и толкова .

              Коментар


              • #22
                От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                Точно това попивно поле умуваме, дали ще стане при наличните почви. Изглежда доста спретнато и добре си го направил, обаче в моя случай се притеснявам какво правя зимата и по-точно в случаите на активно снеготопене и дъждове. Сега, като вали и тръгна из двора, на третата крачка продължавам без обувки. За такъв терен иде реч...
                Нали, ясно е, че няма да тръгна по попивното поле отгоре, но какво става когато в способността му да попива спре, поради многото вода...?

                Коментар


                • #23
                  От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                  Смятам да пробвам това:"Биологична изпарителна система за гравитачно заустване на отпадни битови води тип "Направи сам".
                  РVС-тръба ф50 мм, надупчена ф 10 мм, закопана на 10-на см в земята, 6 метра, поема около 30 м3/год, активната площ е не повече от 1 м2.
                  Важното е, че около нея е засаден бамбук, около 4-5 м2, известно е от Виетнам, че бамбукът изпарява много вода,а май-юни расте по 30 см на ден.
                  Може да се очаква, че тази схема ще работи на площ 20 м2, с няколко паралелни тръби, напр. 6-7 през 30-40 см, през колектор, и ще изпарява
                  минимум 180 м3/год. За по-сигурно площта е по-добре да е около 25 м2. Варианти за конфигуриране на тръбите много.
                  Важното е, че така системата работи безотказно и при минусови температури.
                  Второ, изключително ниска стойност, даже под бюджетен вариант, с джобни пари.
                  По-нататък, това е екологично съоръжение, изградено с биоматериали, не създава опасности и не влиза в противоречие с нормативните документи.
                  А бамбукът, освен че е вечно зелен, през зимата е добра гледка, добра преграда за шум е, плътна ограда.
                  Освен това става за колци за домати.
                  Това всъщност е моята домашна система, работи безотказно вече много години с минимална поддръжка, тръбата е чистена веднъж - час работа." Това съм намерил, не зная дали ще проработи,но мисля да пробвам.Ако нямам успех,винаги остава вариант Б-голямата оранжева птица.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                    Това за условно чисти води ли? Иначе е много незаконно.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                      Почнал съм я и аз. А бамбука откъде?
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                        Да,за условно чисти води.Няма да си пусна миризлива(мръсна) вода по двора.Относно бамбука,търси по разсадниците.Това което си спомням е,че трябва само по някакъв начин да го ограничиш,да не се разпространява.Кореновата система е възлеста и това не пречи на попивното поле.Аз още не съм я почнал, може би другата година.Kbot ако имаш повече информация пиши.Ако и направиш малко снимки още по-добре.Успех ти пожелавам.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                          отгоре се завива с гео текстилно платно и се засипва с пръст

                          [/QUOTE]

                          Геотекстила за какво се слага? В бидона има ли нещо или просто служи за утаител?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X