Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щура идея.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щура идея.

    Човек като остане без "работа", му идват невероятни идеи.Имам двама калпазани на 6 и 10г. от доста време ме врънкат да направя беседка,къщичка.В двора имам висок бор,та къщичката ще е на високо от земята на 3м.Започна се с помощта на баща ми работата върви доста бързо, остава да се дигнат 4греди и почваме покрива,ще има въжена стълба която ще се прибера горе.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7745.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:6108842Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7746.jpg
Прегледи:1
Размер:113.6 КБ
ID:6108843Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7747.jpg
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:6108844
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

  • #2
    От: Щура идея.

    Хе-хе,супер е. Малчуганите сигурно са във възторг.
    Като малки си правехме колиби из храсталаците,ама за къщичка на дърво не сме се сещали...
    o888 37 63 69

    Коментар


    • #3
      От: Щура идея.

      Ако бора не може да се движи ще изсъхне!

      Коментар


      • #4
        От: Щура идея.

        Първо това не е бор/по ми мяза на ела/.Второ-направи си стационарна стълба.Трето-направи апертура около стъблото.Четвърто-не закрепвай конструкцията към дървото/да не бъде общ ансамбъл с него/.Пето-да са ти живи и здрави синчетата-след 5-6 години обикновено почват да се качват по други фиданки.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Щура идея.

          Може и ела да е.Дървото е свободно нищо не е захванато към него.Само че като се кача има малко мърдане на платформата.Мисля с четири трупчета около елата да стабилизирам това мърдане. Аз ще го ползвам повече ,един шезлонг мрежа против комари мисля че ще може и да се спи.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • #6
            От: Щура идея.

            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
            Може и ела да е.Дървото е свободно нищо не е захванато към него.Само че като се кача има малко мърдане на платформата.Мисля с четири трупчета около елата да стабилизирам това мърдане.
            Пусни си странични разпънки от борови валки,закопани в 70 см почва-намажи с асфалт/не от Албания,може и български/и трамбовай!Аз бих обковал парапета с ламперия,ще направя амбразури/малките обичат да се крият и да правят пакости/за да може да се стреля по по гарги с въздухарка/поне така правим у нас в короната на лещника....
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Щура идея.

              Около елата е оставено 3-4см. свободен отвор.Мислех с четири трупчета да закова към платформата и всяка година да ги отпускам.Дайте идея за покрива как без да наранявам елата да стане,мислех покрай елата да дигна 2-3 греди и на тях да стъпи покрива.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7750.jpg
Прегледи:1
Размер:250.4 КБ
ID:5703929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7751.jpg
Прегледи:1
Размер:258.7 КБ
ID:5703930
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #8
                От: Щура идея.

                Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                Около елата е оставено 3-4см. свободен отвор.Мислех с четири трупчета да закова към платформата и всяка година да ги отпускам.Дайте идея за покрива как без да наранявам елата да стане,мислех покрай елата да дигна 2-3 греди и на тях да стъпи покрива.[ATTACH=CONFIG]853700[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]853701[/ATTACH]
                Аз го правя с плащ-палатка,повдигната в средата/ама короната на лещника е чашовидна и позволява/.При тебе може да се импровизира някаква тента от четири плащ-палатки/впрочем плата приятно ме изненада с импрегнацията си п/в вода/.Около горната апертура накови една лента дебел найлон с такер,който да застъпва брезента и си фешън!!!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Щура идея.

                  По парапета е пусната отвсякъде лозница която ще скрие творението.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #10
                    От: Щура идея.

                    Днес се почна втория етаж на къщичкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7753.jpg
Прегледи:1
Размер:250.0 КБ
ID:5705518Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7754.jpg
Прегледи:1
Размер:246.3 КБ
ID:5705519.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #11
                      От: Щура идея.

                      Покрива е готов,утре скарата ще е поставена столчета са готови.За деца до 60г. вход свободен гледката е невероятна.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7765.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5707978Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7768.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5707979Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_7769.jpg
Прегледи:1
Размер:195.1 КБ
ID:5707980Покрива излезе 13кв.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Щура идея.

                        Много идейно колега. Приятно забавление лятото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Щура идея.

                          Мерси.Ще има въжета за катерене,от гума ще направя люлка,макара за дигане.Нещо ако изпускам подсещайте.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #14
                            От: Щура идея.

                            Страхотно ти се е получило! И най-важното - евала, че ще доставиш на децата емоции, които не трябва да пропускат, макар и хай-тек времената, в които живеят!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Щура идея.

                              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                              Мерси.Ще има въжета за катерене,от гума ще направя люлка,макара за дигане.Нещо ако изпускам подсещайте.

                              Супер е къщичката колега. Правил съм такава на една 50г круша. Децата събираха всички от махалата да играят. Ето ти една идея - пусни им една тръба за пожарникарско спускане. Моите много и се кефеха.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X